Praca Piotrków Trybunalski

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 376

 • Junior Sales Consultant IT

  Polcode Sp. z o.o   łódzkie, Łódź, Kutno, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Wieluń, Pabianice, Zgierz, Skierniewice   praca zdalna
  specjalista junior / mid  rekrutacja online
  1 godz.
 • Mid / Senior Laravel Full Stack Developer

  Polcode Sp. z o.o   łódzkie, Łódź, Kutno, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Wieluń, Pabianice, Zgierz, Skierniewice   praca zdalna
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B   8 500 - 16 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  rekrutacja online
  1 godz.

Praca – Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski - liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Piotrków Trybunalski leży w centralnej Polsce. Zajmuje 67,25 km² i jest drugim pod względem wielkości miastem województwa łódzkiego. Lokalizacja to duży atut tej miejscowości. Dojazd do większych miast jest dobry, dlatego też wielu mieszkańców szuka zatrudnienia także w sąsiednich powiatach. Piotrków z Łodzią dzieli zaledwie 50 km, z Tomaszowem Mazowieckim – 29 km, z Częstochową – 82 km, z Radomiem 109 km, 153 km z Katowicami, a odległość do stolicy Polski wynosi 135 km. Atrakcyjność inwestycyjną regionu podnosi dobra infrastruktura drogowa, o której stanowią przede wszystkim autostrada A1, droga ekspresowa S8 oraz skrzyżowanie ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Co więcej, przez miasto przebiega także jedna z głównych linii kolejowych w Polsce, a kolejny atut przyciągający inwestorów to lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim dla samolotów kategorii dyspozycyjnej.

Jeśli chodzi o walory turystyczne, wciąż nie do końca odkryte – to miasto o bogatej historii, której naocznym świadkiem był gotycko-renesansowy Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim, obecnie siedziba muzeum. W 2017 r. obchodzono jubileusz 800-lecia powstania miasta. Choć nie jest to popularny kierunek turystyczny, w mieście warto zobaczyć przede wszystkim liczne zabytki i ciekawe budowle, m.in. rynek trybunalski wraz z zespołem mieszczańskich kamieniczek, stare miasto, dawny klasztor ss. Dominikanek, Wielką i Małą Synagogę, gmach sądu, wieżę ciśnień, Manufakturę Piotrkowską i wiele innych. Zabytki, wąskie uliczki, zadbaną architekturę i spokojny klimat miasta wielokrotnie docenili filmowcy. Realizowano tu takie produkcje filmowe, jak: „Jakub Kłamca”, „Ewa chce spać”, „Vabank”, „Jan Serce”, „Akademia pana Kleksa”, „Psy”, „Uprowadzenie Agaty”, „Pan Tadeusz”, „Przedwiośnie”, „W ciemności”, „Bitwa warszawska 1920”, „Listy do M.3”.

W mieście odbywa się sporo imprez cyklicznych – np. Dni Piotrkowa, Dni Muzyki Kameralnej, festiwal kabaretowy, czy festiwal kapel podwórkowych. Piotrków dysponuje również bogatą ofertą kulturalną. W Piotrkowie działa teatr, trzy muzea, Ośrodek Działań Artystycznych, wiele bibliotek, a także planetarium. Pobyt w mieście warto uzupełnić o atrakcje w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, takie jak Zalew Sulejowski, nad którym mieszczą się liczne ośrodki wypoczynkowe czy Sulejowski park Krajobrazowy.

Rynek pracy, oferty pracy - Piotrków Trybunalski

Właśnie ze względu na położenie miasta i dobre skomunikowanie z innymi częściami kraju, w okolicy prężnie rozwija się branża logistyczna. Swoje magazyny i centra dystrybucyjne ulokowały tu nie tylko polskie, ale także zagraniczne koncerny. Na tym jednak nie wyczerpuje się lista ważnych dla regionu gałęzi biznesu. W Piotrkowie Trybunalskim działają także trzy duże firmy reprezentujące przemysł maszynowy. Produkuje się tu maszyny i urządzenia górnicze eksportowane na międzynarodowe rynki, konstrukcje stalowe oraz odlewy staliwne i żeliwne. W Piotrkowie działa również jeden z największych na świecie producentów części toczonych w przemyśle motoryzacyjnym i inne firmy reprezentujące tę branżę. Kolejne ważne obszary lokalnej gospodarki to przemysł papierniczy oraz spożywczy.

Zainteresowanie regionem zagranicznych i krajowych inwestorów z dużym kapitałem bez wątpienia pozytywnie wpływa na rynek pracy. W Piotrkowie Trybunalskim liczba mieszkańców wynosi ponad 72 tys., a miasto do 1998 r. było siedzibą województwa piotrkowskiego. Jakie perspektywy zawodowe czekają tu na mieszkańców i przyjezdnych? Dla kogo od zaraz znajdzie się praca? Piotrków Trybunalski to miejscowość o dużym potencjale. Początkujący przedsiębiorcy mogą tu liczyć na wsparcie w biznesie i środki unijne ułatwiające wystartowanie z własnym małym biznesem, a inwestorzy w Piotrkowie Trybunalskim mają sposobność ubiegania się o zwolnienia z podatku dochodowego czy ulgi inwestycyjne w formie zwolnień z podatku od nieruchomości – po spełnieniu kilku warunków, m.in. utworzeniu określonej liczby miejsc pracy. Do zainwestowania w mieście ma też zachęcać Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej, w ramach której firmy mogą wydzierżawić atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz nieruchomości produkcyjne i usługowe z preferencyjną stawką czynszu.

Dobrze rozwinięty przemysł i usługi generują miejsca pracy dla mieszkańców Piotrkowa i okolic. Zgodnie z badaniem Barometr zawodów w mieście w 2020 r. jest tylko jeden nadwyżkowy zawód – jedynie ekonomiści mogą mieć znaczne problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Wśród pracowników deficytowych są głównie ci z wykształceniem technicznym, zawodowym, ale nie tylko. W tej grupie znaleźli się także m.in. psychologowie i pedagodzy, nauczyciele przedszkoli, samodzielni księgowi, analitycy, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, lekarze, pielęgniarki i położne, geodeci i kartografowie oraz inżynierowie budownictwa. Wg danych opublikowanych przez Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim w mieście w marcu 2020 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 1878, a w całym powiecie – 3604.

PUP Piotrków Trybunalski

Adres: ul. Dmowskiego 27, 97-300 Piotrków Trybunalski

E-mail: lopi@praca.gov.pl; lopi@puppiotrkow.pl

Telefon: 44 647 04 70; 44 647 10 81; 44 649 50 65; 44 647 04 26; 44 647 45 26; 44 649 53 44; 44 647 10 05.

Szukaj pracy w mieście