Praca Bełchatów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 373

 • Konsultant Oświatowy

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz  
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Konsultant ds. Telefonicznej Obsługi Klienta w Szkole Językowej - umawianie spotkań

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz   praca zdalna
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Bełchatowie

Bełchatów to jeden z największych przemysłowych ośrodków centralnej Polski, zagłębie paliwowo-energetyczne i istotny w regionie węzeł komunikacyjny. Miasto leży w województwie łódzkim, jest siedzibą gminy Bełchatów oraz władz powiatu. W jakich branżach, poza energetyką, znaleźć można oferty pracy w Bełchatowie? Jakie atrakcje czekają tu na przyjezdnych i mieszkańców? Oto gospodarczo-społeczny profil miejscowości.

Bełchatów – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Bełchatów to jedno z większych miast województwa łódzkiego – liczy niemal 57 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ponad 34 kilometrów kwadratowych. Obowiązujący tu numer kierunkowy to 44, kod pocztowy – 97-400. Tablice zarejestrowanych w Bełchatowie pojazdów rozpoczynają litery EBE. Niedalekie sąsiedztwo silnie rozwiniętej gospodarczo Łodzi niesie dla bełchatowskiej gospodarki i rynku pracy wiele korzyści. Łódź znajduje się w odległości 55 km, Warszawa około 150 km. Przez Bełchatów prowadzą ważne szlaki komunikacyjne, droga krajowa nr 74, trzy drogi wojewódzkie (nr 476, nr 484 i nr 485) oraz linia kolejowa.

W Bełchatowie atrakcje są liczne i przyciągają turystów z regionu. 18 km od miasta znajduje się Góra Kamieńsk – najwyższe wzniesienie centralnej Polski i najdłuższy stok narciarski w tej części kraju. Co ciekawe, góra nie powstała naturalnie, jest zewnętrznym zwałowiskiem Kopalni Bełchatów, które zyskało infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Na wniesieniu działa Ośrodek Sportu i Rekreacji i poza jazdą na nartach i snowboardzie, można skorzystać tu z toru saneczkowego, pojeździć gokartem czy też wspinać się na ściance. W okolicy znajdą coś dla siebie także miłośnicy sportów wodnych i plażowania. W okresie letnim dużą popularnością cieszą się ośrodki sportowo-rekreacyjne – Słok oraz Wawrzkowizna, ulokowane przy sztucznym zbiorniku wodnym. Jeśli tylko pogoda w Bełchatowie sprzyja, można wybrać się na przejażdżkę konno, skorzystać z boisk sportowych, kortów tenisowych, wypożyczyć rower i wybrać jeden ze szlaków turystycznych, czy po prostu odpocząć nad wodą. W obu ośrodkach zorganizowano bazę noclegową i gastronomiczną.

Miasto nie ma wielowiekowej historii. Jego rozwój, oparty ówcześnie o przemysł tkacki, rozpoczął się w XVIII w., po uzyskaniu lokacji miejskiej w 1737 r. Prawa miejskie Bełchatów utracił w 1870 r. i odzyskał w 1925 r. Budowa Zespołu Górniczo-Energetycznego Bełchatów, rozpoczęta w 1975 r. przyczyniła się do napływu ludności, rozbudowy osiedli mieszkalnych. Powstała także linia kolejowa. W mieście nie znajdziemy wielu zabytków. Niemniej ślady dawnych dziejów można dostrzec, zwiedzając np. osiemnastowieczne Dworek Olszewskich czy kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Warto wybrać się także do muzeum regionalnego w Bełchatowie. Placówka, wraz z biblioteką publiczną i Miejskim Centrum Kultury, pełni funkcję instytucji kulturalnej.

Bełchatów – rynek pracy, oferty pracy

Miasto objęte jest Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, co oznacza możliwość korzystania przez inwestorów z pomocy publicznej i preferencyjnych warunków prowadzenia firmy. Miejscowość ma do zaoferowania inwestorom konkurencyjne ceny działek, kapitał ludzki, który tworzą m.in. absolwenci bełchatowskich szkół – od branżowych, przez techniczne, ogólnokształcące, po szkoły wyższe.

Miasto to także ośrodek administracyjny. Zlokalizowane są w nim instytucje publiczne, jak starostwo powiatowe, PUP, urząd gminy, skarbówka czy sąd rejonowy w Bełchatowie. Miasto należy do Piotrkowsko-Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. Jak zostało wspomniane na wstępie, w Bełchatowie dominuje branża energetyczna. Nieopodal miejscowości znajdują się największa w Europie cieplna elektrownia – Elektrownia Bełchatów oraz zaopatrująca ją kopalnia węgla brunatnego. Ten sektor generuje wiele miejsc pracy, od lat napędza rozwój gminy i regionu.

Lokalną przedsiębiorczość gminy miejskiej Bełchatów tworzy 5392 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON na 30 czerwca 2020 r.). Mikrojednostek, zatrudniających maksymalnie 9 osób, jest 5165, ale w mieście działają także duże przedsiębiorstwa. W 4 z nich pracuje między 250 a 999 osób, a w 3 – 1000 osób lub więcej. Średnich podmiotów (liczących między 50 a 249 pracowników) jest 49, natomiast małych (stan zatrudnienia w przedziale 10-49 osób) – 171.

Bełchatów to regionalny ośrodek handlowo-usługowy. Wiele firm świadczy usługi związane z obsługą rynku nieruchomości, budownictwem, ochroną zdrowia. Rozwija się tu też przetwórstwo przemysłowe oraz działalność profesjonalna, naukowa i techniczna. Coraz bardziej zyskującą na znaczeniu branżą jest turystyka. Działalnością związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi zajmuje się w samym mieście 155 podmiotów, a w gminie wiejskiej kolejne 19.

PUP Bełchatów

Adres: 97-400 Bełchatów

ul. Bawełniana 3

E-mail: lobe@praca.gov.pl

sekretariat@pupbelchatow.pl

Telefon: 44 632-94-04; sekretariat: 44 632-17-43; 44 635-62-80.

Szukaj pracy w mieście