Młodszy Prawnik

Rödl & Partner

Warszawa

134 dni temu

Jesteśmy międzynarodową firmą doradczą z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 111 biur w 50 krajach. Od ponad 25 lat jesteśmy obecni w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym, prawnym oraz personalnym. Prowadzimy działalność audytorską i oferujemy outsourcing finansowo – księgowy. Można nas znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

Miejsce pracy: Warszawa
Oferujemy
  • stałą opiekę merytoryczną doświadczonych adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych
  • pracę przy międzynarodowych projektach prawnych
  • możliwość indywidualnego rozwoju, szeroki wachlarz szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych
  • dostosowane do stażu pracy oraz umiejętności kandydata wynagrodzenie
  • szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną
  • unikalny program dodatkowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji
  • dwa dni w roku dodatkowo wolne (Wielki Piątek i Wigilia)
  • owocowy dzień w biurze
Poszukiwane kompetencje
  • wykształcenie wyższe, prawnicze
  • rozpoczęta aplikacja adwokacka lub radcowska – mile widziana
  • gruntowna i praktyczna wiedza z zakresu prawa spółek handlowych, a także prawa cywilnego oraz umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy
  • doświadczenie w obsłudze prawnej spółek handlowych,
  • mile widziane zainteresowanie prawem podatkowym
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji czasu pracy
  • wysoka kultura osobista i zaangażowanie
  • punktualność, odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań
  • umiejętności rozpoznawania problemów i ich rozwiązywania
Zakres obowiązków
  • bieżące doradztwo w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego oraz podatkowego
  • analiza przepisów i orzecznictwa
  • sporządzanie opinii prawnych i doradztwo prawne w zakresie zleconym przez Klientów
  • praca przy wspólnych projektach z aplikantami, asystentami oraz adwokatami, radcami prawnymi i doradcami podatkowymi