Praca Skępe

 • Cieśla szalunkowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Austria
  pracownik fizyczny
  5 godz.
 • Cieśla szalunkowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  5 godz.

Praca w Skępem

Skępe jest niewielką miejscowością położoną w województwie kujawsko-pomorskim i powiecie lipnowskim. Stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy. Skępego na mapie Polski należy szukać na wschód od Torunia i Lipna, na zachód od Sierpca, na północny zachód od Płocka. 

Do dyspozycji mieszkańców są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Skępe to spokojne miasto, w którym można odetchnąć od zgiełku większych ośrodków, wypocząć na łonie natury. Jaka jest z kolei sytuacja na lokalnym rynku zatrudnienia? Kto powinien zwrócić uwagę na Skępe, przeglądając oferty pracy w województwie kujawsko-pomorskim?

Skępe – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Skępe jest jednym z miast powiatu lipnowskiego, obok takich ośrodków jak Lipno (siedziba władz powiatowych) i Dobrzyń nad Wisłą. Dystans między tymi miejscowościami nie jest duży. Trasa ze Skępego do Lipna ma 13 kilometrów, a do Dobrzynia nad Wisłą – 34 kilometry. Inne większe miasta w pobliżu Skępego to na przykład Sierpc (odległość 27 kilometrów), Włocławek (38 kilometrów), Płock (40 kilometrów), Brodnica (48 kilometrów), Toruń (54 kilometry).

Skępe jest dobrze skomunikowane z regionem oraz w skali ponadregionalnej. Miasto przecina droga krajowa nr 10, zapewniająca bezpośrednie połączenie np. z Warszawą, Bydgoszczą i Szczecinem. Do Skępego wiodą ponadto liczne drogi powiatowe i gminne.

Powierzchnia miasta wynosi 7,48 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje 3,6 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do Skępego, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 54. Przesyłki adresowane są z kodem pocztowym 87-630. 

W Skępem znajduje się siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miasta i Gminy
  Adres: ul. Kościelna 2, 87-630 Skępe
  Telefon: 54 287 85 21

Z kolei urząd pracy obejmujący Skępe jest zlokalizowany w Lipnie:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie
  Adres: ul. Stefana Okrzei 7, 87-600 Lipno
  Telefon: 54 288 67 00

Miasteczko leży w malowniczej okolicy, nad Jeziorem Wielkim i innymi akwenami, na Pojezierzu Dobrzyńskim. Niedaleko stąd do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. 

Skępe ma wielowiekową historię – uzyskało prawa miejskie w 1445 roku. Do dziś zachowało się kilka obiektów zabytkowych – kościół pw. Zwiastowania NMP i inne budynki należące do zespołu klasztornego bernardynów, pozostałości średniowiecznego grodziska, XVIII i XIX-wieczne domy. 

Rynek pracy, oferty pracy – Skępe

Miasto jest niewielkim ośrodkiem gospodarczym – rozwijają się w nim handel i usługi nastawione głównie na zaspokojenie potrzeb mieszkańców. W Skępem działają także firmy budowlane, zakłady przemysłowe np. z branż metalowej, odzieżowej, meblowej. 

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (dane na koniec marca 2021 r.) w Skępem działa 437 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 417 mikro (tworzących do 9 miejsc pracy), 
 • 16 małych (o stanie kadry rzędu 10-49 osób),
 •  4 średnie (zatrudniające 50-249 osób). 

Ani w mieście, ani na terenie całej gminy Skępe nie ma dużych zakładów pracy. Ograniczona liczba wakatów powoduje, że część mieszkańców szuka zatrudnienia w sąsiednich miejscowościach. 

Zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy obrazuje badanie Barometr zawodów, wykonywane co roku na zlecenie resortu pracy. W 2021 r. w powiecie lipnowskim eksperci rynku pracy wskazali deficyt kandydatów do zatrudnienia na stanowiskach:

 • w branży IT – analityka, testera, operatora systemów teleinformatycznych, grafika komputerowego, 
  w branży budowlanej – brukarza, inspektora nadzoru budowlanego, operatora i mechanika sprzętu do robót ziemnych, 
 • w produkcji przemysłowej – operatora maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, robotnika obróbki drewna i stolarza, 
 • w transporcie i magazynowaniu – kierowcy ciężarówki, kierowcy autobusu, magazyniera, 
 • w oświacie – nauczyciela języka obcego, lektora, nauczyciela przedmiotów zawodowych, nauczyciela praktycznej nauki zawodu, nauczyciela przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciela szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, 
 • w opiece medycznej i pomocy społecznej – lekarza, opiekunki dziecięcej, opiekuna osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położnej, 
 • w innych branżach –  fryzjera, pracownika ds. ochrony środowiska i bhp, samodzielnego księgowego.