Specjalista ds. BHP

Nomet Sp. z o.o.

Toruń

25 dni temu

Ogłoszenie numer: 3478918, z dnia 2020-07-16

Nomet Sp. z.o.o dynamicznie rozwijająca się firma, znany w Europie producent akcesoriów meblowych zatrudni na stanowisko:

Miejsce pracy: kujawsko-pomorskie / Toruń

Opis stanowiska

  • Ścisła współpraca ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi firmy;
  • Nadzór nad stanem bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie;
  • Codzienna  kontrola warunków pracy i przestrzegania obowiązujących przepisów i procedur w zakładzie;
  • Udział w rekomendowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa pracy usprawniających funkcjonowanie obszaru BHP w firmie;
  • Odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie systemów zarządzania bezpieczeństwem i inicjowanie nowych rozwiązań mających na celu stałą poprawę bezpieczeństwa pracy i minimalizację ryzyka zawodowego;
  • Współtworzenie procesu oceny ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach pracy;
  • Udział w przeprowadzaniu postępowań powypadkowych;
  • Prowadzenie i archiwizacja dokumentacji dotyczącej zagadnień BHP;
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych ogólnych  w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szkoleniach tematyczno- branżowych;
  • Udział w opracowywaniu instrukcji BHP dla poszczególnych stanowisk, maszyn i urządzeń a także procedur w sytuacjach kryzysowych.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • Min. 2 lata doświadczenia w służbie BHP w firmie produkcyjnej;
  • Bardzo dobra znajomość prawa i aktualnych przepisów z zakresu BHP;
  • Umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń BHP dla pracowników;
  • Dyspozycyjność;
  • Umiejętność właściwej analizy i oceny sytuacji (ocena ryzyka) oraz przewidywania skutków działania;
  • Wytrwałość i konsekwencja w działaniu, samodzielność, pozytywne nastawienie oraz umiejętność skutecznego uświadamiania innych pracowników jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP i PPOŻ.

Oferujemy

  • Pracę w renomowanej firmie produkcyjnej o bardzo dobrej pozycji na rynku polskim i zagranicznym;
  • Elastyczny czas pracy, praca w niepełnym wymiarze czasu pracy na atrakcyjnych warunkach;
  • Samodzielność i pole wdrażania własnych pomysłów i inicjatyw;
  • Przyjazną atmosferę.
Poznaj stanowisko: Specjalista ds. BHP
Specjalista ds. BHP jest odpowiedzialny za przystosowanie firmy do bieżących wymogów prawnych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Do jego obowiązków należy również zapobieganie wszelkim wypadkom. Specjalista ds. BHP przeprowadza szkolenia dla pracowników w wymienionym zakresie oraz tworzy wewnętrzne procedury i regulaminy BHP. Osoba pracująca na tym stanowisku przeprowadza ...
Praca Specjalista ds. BHP