Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. celnych i podatkowych

Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, Plac Uniwersytecki 1
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
307 dni temu

ogłasza konkurs na stanowisko
specjalisty ds. celnych i podatkowych
w Zespole Dokumentacji Obrotu Zagranicznego
w Dziale Księgowości Głównej

Miejsce pracy: Wrocław, Plac Uniwersytecki 1
Nr ref.: specjalista ds. celnych i podatkowych.57.ZDOZ.AW.

Nazwa stanowiska: specjalista ds. celnych i podatkowych

Wymiar etatu: pełny etat

Liczba etatów: 1

Główne obowiązki
  • Samodzielne dokonywanie odpraw celnych.
  • Współpraca z firmami transportowymi i agencjami celnymi.
  • Realizacja spraw na platformie PUESC.
  • Rejestracja dokumentów finansowych w obrocie międzynarodowym.
  • Ustalanie obowiązku podatkowego w zakupach towarów i usług z państw Wspólnoty Europejskiej.
  • Współpraca z jednostkami Uczelni w poprawnym dokumentowaniu obrotu zagranicznego.
  • Przygotowywanie dokumentów sprawozdawczych (INTRASTAT, Informacja Podsumowująca).
Wymagania konieczne
  • Wykształcenie wyższe.
  • Minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku.
  • Bardzo dobra znajomość europejskich i krajowych przepisów celnych.
  • Znajomość ustawy o podatku od towarów i usług.
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz samodzielnego poszukiwania informacji.
  • Dokładność, skrupulatność.
Wymagania pożądane
  • Doświadczenie w pracy w agencji celnej lub firmie logistycznej.
  • Znajomość platformy PUESC.
  • Znajomość ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.
Oferujemy
  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni.
  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę).
  • Możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.
  • Możliwość skorzystania z karty multisport.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej.
  • Dofinansowanie wypoczynku.
  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci.
  • Preferencyjne pożyczki.

Poznaj

"Uniwersytet Wrocławski to ponad 3,5 tysiąca stanowisk pracy – stanowisk dla naukowców, ale także personelu technicznego i administracyjnego. Szukamy do pracy wybitnych naukowców, świetnych dydaktyków, badaczy do pracy w grantach, ale także pracowników Ogrodu Botanicznego, informatyków, dokumentalistów czy samodzielnych specjalistów.
Uniwersytet Wrocławski posiada tytuł Uczelni Badawczej jako jedyna uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z dziesięciu w kraju. Uniwersytet Wrocławski jest uczelnią otwartą na nowych ludzi, na potrzeby studentów i pracowników, na nowe wyzwania"