Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. celnych

KAEM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
Poznań
praca stacjonarna
1885 dni temu

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą handlową o polskim kapitale. Jako największy w Polsce dystrybutor oraz producent artykułów remontowo-budowlanych osiągnęliśmy pozycję lidera rynku. Działamy również na arenie międzynarodowej dystrybuując nasze produkty w kilkudziesięciu krajach. Obecnie poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Poznań

Zadania:
  • Organizacja odpraw celnych importowych i eksportowych z zastosowaniem procedury standardowej i uproszczonej
  • Reprezentacja firmy przed organami celnymi w zakresie spraw związanych z obrotem towarowym z zagranicą
  • Sporządzanie niezbędnej dokumentacji wraz załącznikami dla importerów i eksporterów towarów
  • Monitorowanie przebiegu odpraw
  • Konsultacje w zakresie stosowania procedur celnych
  • Sporządzanie raportów celno-podatkowych
  • Archiwizowanie dokumentacji celno-podatkowej
  • Koordynacja transportów importowych i eksportowych
Wymagania:
  • Co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu komunikatywnym
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej, samodzielność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Znajomość przepisów Unijnego Kodeksu Celnego
  • Dodatkowymi atutami będą:
  • Posiadanie licencji Agenta Celnego (bądź wpisu na listę Agentów Celnych)
  • Praktyczna znajomość obsługi programów do generowania zgłoszeń celnych (InterLAN, Huzar),
  • Praktyczna znajomość obsługi systemów celnych (PUESC)
Oferujemy:
  • Rozwój osobisty i zawodowy
  • Zdefiniowaną ścieżkę awansu zawodowego
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę w młodym, dynamicznym zespole