Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Ochrony Środowiska Warszawa
Specjalista ds. Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju

CEMEX Polska Sp. z o.o.
Warszawa, The Park ul. Krakowiaków 46
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
421 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa (The Park ul. Krakowiaków 46)

Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Główne zadania
  • Nadzorowanie ogółu zagadnień środowiskowych w wybranych zakładach na terenie całego kraju (ok. 20), w tym:
    • Zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi oraz korporacyjnymi (pozyskiwanie wymaganych decyzji, sprawozdawczość, pomiary etc.)
    • Wykonywanie wewnętrznych audytów zgodności OŚ
    • Wsparcie kierowników jednostek biznesowych w realizacji wymagań OŚ
  • Współtworzenie Systemu Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001) w porozumieniu z Pełnomocnikiem SZŚ, w tym wykonywanie audytów wewnętrznych SZŚ
  • Prowadzenie wewnętrznych szkoleń z zakresu ochrony środowiska dla pracowników / kadry kierowniczej
  • Monitorowanie wskaźników środowiskowych w wybranych zakładach CX PL
  • Śledzenie zmian prawnych i ich wpływu na działalność CEMEX Polska
  • Aktywny udział w konsultacjach społecznych aktów prawnych (opiniowanie, formułowanie propozycji poprawek)
  • Wsparcie Zespołu OŚ i ZR w realizacji projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju
  • Wsparcie w realizacji wybranych projektów regionalnych / korporacyjnych w zakresie ochrony środowiska (w języku angielskim)
Wymagania formalne
  • Wykształcenia wyższego w zakresie ochrony środowiska lub pokrewnym
  • Min. 5-letniego doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska
  • Bardzo dobrej znajomości przepisów w obszarze ochrony środowiska
  • Dobrej znajomości Systemów Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001 i EMAS
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie ipiśmie (tłumaczenie / samodzielne przygotowywanie materiałów w jęz. angielskim, aktywny udział w spotkaniach międzynarodowych, etc.)
  • Prawa jazdy kat. B (warunek konieczny!)
  • Mobilności i dyspozycyjności (gotowości do częstych i kilkudniowych wyjazdów służbowych)
  • Mile widziana znajomość zagadnień związanych z raportowaniem ESG oraz polityką klimatyczną, śladem węglowym, kompensacją emisji CO2
Co możesz zyskać pracując w CEMEX?
  • Pracę w dużej i stabilnej firmie
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i terminową wypłatę wynagrodzenia
  • Rynkowe wynagrodzenie
  • Rozbudowany pakiet benefitów m.in.:
    • Prywatna opieka medyczna LuxMed dla Ciebie i Twojej rodziny
    • Karty sportowe Fit Profit i możliwość uczestnictwa w Pracowniczych Klubach Sportowych
    • Ubezpieczenie dla Ciebie i Twojej rodziny
    • Dostęp do platformy My Benefit, która co roku zasilana jest środkami pieniężnymi przez Pracodawcę i na której możesz robić zakupy w preferencyjnych cenach
    • Dodatkowy dzień wolny z okazji Barbórki
    • Jeżeli jesteś Rodzicem gwarantujemy dodatkowy dzień wolny ekstra w celu sprawowania opieki nad pociechą. Dla świeżo upieczonych Rodziców finansujemy wyprawkę tzw. „becikowe”
    • Dofinansowanie do okularów
    • Programy szkoleniowe realizowane online i stacjonarnie
    • Atrakcyjny system nagród- nagrody jubileuszowe, nagrody za osiągnięcia półrocza, nagrody roku
    • W trudnej sytuacji życiowej, finansowej- pomoc w postaci zapomogi finansowej
  • Możliwość rozwoju, nauki i zdobywania doświadczenia od liderów z branży
  • Pracę w zespole, gdzie liczy się wzajemny szacunek i dobra atmosfera
  • Pracę w miejscu dbającym o bezpieczeństwo i zdrowie każdego pracownika - BHP to nasz priorytet!

Poznaj

Dlaczego warto wybrać CEMEX?

CEMEX to globalna firma zajmująca się produkcją materiałów budowlanych, zapewniamy produkty wysokiej jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami w ponad 50 krajach na świecie.

Zatrudniając ponad 40 000 pracowników na całym świecie, CEMEX ma strategiczną pozycję w obu Amerykach, na Karaibach, w Europie, Afryce ,na Bliskim W schodzie i w Azji.

Nasza sieć operacyjna produkuje, dystrybuuje i sprzedaje cement, beton prefabrykowany, kruszywa i powiązane materiały budowlane, usługi i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Zawsze staramy się dostarczać doskonałe rozwiązania budowlane i lepsze wrażenia klientów na obsługiwanych przez nas rynkach.

W tym celu dostosowujemy nasze produkty i usługi do specyficznych potrzeb naszych klientów.

Działamy poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane i technologiczne, działając również na rzecz promowania zrównoważonej przyszłości.

Proces rekrutacji w CEMEX

Krok Wywiad telefoniczny
Krok Spotkanie ze specjalistą HR
Krok Spotkanie z potencjalnym przełożonym
Krok Złożenie oferty zatrudniania