Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy
Specjalista ds. ryzyka rynkowego (QRM / IRRBB / ALM / CBR - EC) [rekrutacja online]
ING Tech Poland
Warszawa
specjalista junior / mid / senior
pełny etat
umowa o pracę
rekrutacja online
20 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: MB/AS/GE/IOQ/QL/ŁB/1501
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Masz doświadczenie w ryzyku rynkowym (IRRBB) oraz powiązanych procesach ilościowych (finanse, ekonometria lub metody ilościowe), najlepiej w sektorze bankowym,
  • Posiadasz umiejętności analityczne oraz zdolność do tworzenia oraz ulepszania technik i środków monitorowania ryzyka,
  • Posiadasz doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem stopy procentowej, ryzykiem płynności lub ryzykiem handlowym,
  • Posiadasz doświadczenie w modelowaniu ryzyka w instytucjach finansowych,
  • Posiadasz dobre umiejętności komunikacyjne (w języku angielskim, w mowie i piśmie) oraz wykazujesz proaktywną postawę.
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Certyfikaty FRM / PRM / CFA,
  • Doświadczenie bankowe (ALM, modelowanie ryzyka, zarządzanie danymi, raportowanie, IT),
  • Doświadczenie w pracy w Agile (Scrum).
Dodatkowe umiejętności:
  • Doświadczenie w korzystaniu z systemu do analiz ilościowych (QRM lub podobnego),
  • Doświadczenie z SQL,
  • Lubisz pracować ze zróżnicowaną grupą interesariuszy,
  • Lubisz pracować w zespole.
Informacje o zespole

Będziesz pracować w jednym z zespołów rozwoju funkcjonalnego, którego prace obejmują rozwój nowych funkcjonalności i metod zarządzania ryzykiem rynkowym w ramach jednej platformy docelowej - QRM. Nasz zespół stara się utrzymać równowagę pomiędzy koncepcyjnym zarządzaniem ryzykiem a praktycznym wdrożeniem. Celem zespołu jest ulepszanie „standardu ING” dla wdrożeń QRM w poszczególnych lokalizacjach, aby umożliwić obilczanie i raportowanie danych dotyczących ryzyka w QRM (NII- i NPV- @risk). Dołączając do zespołu będziesz pracować nad zagadnieniami związanymi ze wsparciem kalkulacji zachowań klientów (Customer Behavioral Risk - CBR) oraz Kapitału Ekonomicznego (Economic Capital - EC) w QRM. Częścią twoich zadań będzie również wspieranie włączania informacji o danych rynkowych do QRM. Ponadto Twoja praca może również obejmować wprowadzanie mniejszych zmian w funkcjonalności QRM. Oprócz narzędzia QRM jesteśmy również odpowiedzialni za  zarządzanie transformacjami danych oraz konfigurację struktury raportowania w ramach ALM.

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 9:00 - 17:00
    w tych godzinach pracujemy
  • Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
50%- Funkcjonalne wsparcie w zakresie analizy zachowań klientów (CBR) i kapitału ekonomicznego (EC) w QRM
50%- Ciągłe doskonalenie wsparcia funkcjonalnego
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • wielokierunkowy rozwój
  • certyfikacje i transfer wiedzy
  • budżet szkoleniowy
  • najnowsze technologie
  • międzynarodowe projekty
  • darmowe lekcje języka angielskiego
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • 50% dofinansowania na kartę Multisport
  • parking rowerowy
  • strefy relaksu i rozrywki
  • imprezy integracyjne i program Stay Fit
Odpowiednie warunki pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • pełne wyposażenie stanowiska pracy
  • kuchnia
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 1 roku.

Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Poznaj

Poznaj wyjątkowy charakter naszej firmy oraz ludzi tu pracujących, dzięki którym zmieniamy świat.

ING Tech Poland dostarcza innowacyjne usługi IT oraz usługi operacyjne dla ING na całym świecie. Nasza główna siedziba mieści się w Katowicach. Posiadamy również oddział w Warszawie. W zakres naszych usług IT wchodzą: bezpieczeństwo IT, hosting, usługi zdalne oraz aplikacyjne. Usługi operacyjne ostarczane są przez dwie jednostki: RiskHub (Warszawa) oraz CardsHub (Katowice). RiskHub jest naszym Centrum Wiedzy Eksperckiej kształtującym przyszłość modelowania ryzyka i analizy danych w Polsce. Z kolei CardsHub odpowiada za cały cykl życia kart płatniczych, zarówno w zakresie technologicznym, jak i operacyjnym.

Proces rekrutacji

Etap Aplikacja
Etap Rozmowa telefoniczna
Etap Spotkanie