Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Administrator Serwerów Warszawa
Specjalista ds. serwerów aplikacyjnych

Centralny Ośrodek Informatyki
Warszawa
praca stacjonarna
2228 dni temu

Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek Informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: ZAS/SSA032018
Opis oferty

Specjalista ds. serwerów aplikacyjnych będzie odpowiedzialny za administrację serwerami aplikacyjnymi i aplikacjami.

Zakres obowiązków
  • Administrowanie aplikacjami i serwerami aplikacyjnymi
  • Diagnozowanie i rozwiązywanie występujących incydentów i problemów (II linia wsparcia)
  • Opracowanie rozwiązań usprawniających administrację i działanie systemu
  • Monitoring zarządzanych systemów w środowisku informatycznym
  • Współpraca z innymi Zespołami podczas wdrażania nowych rozwiązań oraz przejmowania systemów do utrzymania
  • Monitorowanie oraz raportowanie pojemności i ciągłości usług IT
  • Tworzenie procedur eksploatacyjnych (operacyjnych) i instrukcji technicznych.
Poszukiwane kompetencje
  • Wykształcenie wyższe informatyczne
  • 2 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w pracy z aplikacjami J2EE, umiejętność programowania w języku Java
  • Praktyczna wiedza w zakresie administracji i konfiguracji serwerów aplikacyjnych i webowych (np.: Apache, JBOSS)
  • Praktyczna znajomość SQL oraz tematyki relacyjnych baz danych
  • Znajomość systemu operacyjnego Linux (RedHat/Oracle Linux), AIX i VMware
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy w zespole
  • Praktyczne umiejętności rozwiązywania problemów w warunkach złożonego środowiska aplikacyjnego
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację o tematyce technicznej z wymaganego obszaru
  • Umiejętność analitycznego myślenia  i dobrej organizacji czasu pracy
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Niekaralność
Oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Elastyczny czas pracy 7:00-17:00
  • Rynkowe wynagrodzenie
  • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach
  • Dostęp do najnowszych technologii
  • Nowoczesne biuro blisko centrum, dobry sprzęt
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój
  • Pakiet benefitów m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą, dofinansowanie studiów
  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników.