Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Specjalista z zakresu informatyki i metod ilościowych

Narodowy Bank Polski
Warszawa
praca stacjonarna
6305 dni temu

Ogłoszenie numer: 27300, z dnia 2007-03-13

[b]NARODOWY BANK POLSKI[bb] – Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego poszukuje kandydatów do pracy w Wydziale ds. Nowej Umowy Kapitałowej i Modelowania Ryzyka Bankowego

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: GINB-UK-IV

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za analizę systemów ratingowych stosowanych w bankach w zakresie rozwiązań informatycznych oraz udział w analizie ilościowej wewnętrznych modeli ryzyka w bankach.

Wymagania

- Posiadanie obywatelstwa polskiego - Korzystanie w pełni z praw cywilnych i obywatelskich - Niekaralność za przestępstwo z winy umyślnej - Posiadanie wyższego wykształcenia informatycznego lub w dziedzinach pokrewnych - Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie

Oferujemy

- Wiedza i praktyczne doświadczenie z zakresu projektowania i analizy hurtowni danych, systemów transakcyjnych - Znajomość wybranych języków programowania (np. SQL, C++) - Umiejętność samodzielnego poszerzania wiedzy - Gotowość do przyswojenia wiedzy związanej z walidacją modeli ryzyka kredytowego, rynkowego i operacyjnego oraz wyceny instrumentów pochodnych - Podstawowa wiedza na temat: [ul] - statystyki matematycznej - modelowania statystycznego (szczególnie rozkłady prawdopodobieństwa, modelowanie zmiennych ograniczonych i współzależności, analiza skupień) i procesów stochastycznych - technik modelowania numerycznego. [/ul] - Posiadanie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego (np. CAE, CPE) będzie dodatkowym atutem

Poznaj

Narodowy Bank Polski jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Jego zadania są określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe.