Starszy specjalista ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego

Nask

Warszawa

12 dni temu

Jesteśmy niewielkim zespołem (do 10 os) realizującym wielkie rzeczy. Twoim głównym zadaniem jako Starszego specjalisty ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego będzie rozwój i wsparcie procesu utrzymania Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) czyli jednego z największych projektów teleinformatycznych w Polsce. Jako zespół odpowiadamy za proces dostarczenia usług bezpieczeństwa, w pełnym zakresie - począwszy od definicji wymagań i koncepcji realizacji, przez wdrożenie i wsparcie w procesie utrzymania.

Pracujemy z tematyką cyberbezpieczeństwa w każdym zakresie: systemów, procedur, regulacji, testów i wielu innych. Jeżeli lubisz wyzwania, masz szerokie doświadczenie z zakresu cyberbezpieczeństwa i chcesz nieustannie poznawać nowe rzeczy, to OSE jest miejscem dla Ciebie. Poza wyzwaniami oferujemy szerokie portfolio szkoleń branżowych i rewelacyjną atmosferę w zespole.

Miejsce pracy: Warszawa
Zadania:
  • praca w zespole specjalistów ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) i Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją RP (EZD RP);
  • realizacja zadań inwestycyjnych w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • definiowanie wymagań dla usług i dostawców, analiza rozwiązań technicznych, wybór firm wykonawczych;
  • nadzór i wdrażanie nowych rozwiązań i usług w sieci NASK w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • rozwiązywanie problemów technicznych i merytorycznych;
  • nadzór nad pracą firm wykonawczych oraz pracowników oddelegowanych do realizacji projektów;
  • ustalanie kryteriów i procedur odbioru prac i usług, nadzór nad odbiorami, rozliczanie wykonanych prac i usług;
  • przygotowywanie i uzgadnianie dokumentacji powykonawczej i eksploatacyjnej, aktualizacja informacji w systemach informatycznych, przekazywanie do eksploatacji.
Od Kandydatów oczekujemy:
  • Znajomości szerokiego portfolio systemów bezpieczeństwa SIEM, DLP, DAM, WAF, IPS, PIM;
  • Znajomości zagadnień dotyczących sieci teleinformatycznych (routing, switching, model ISO/OSI, itd.);
  • Wiedzy z obszaru infrastruktury PKI;
  • Praktycznej wiedzy z zakresu usług systemowych i katalogowych (LDAP/AD, DNS, DHCP, VPN);
  • Znajomości języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz pisanie i czytanie dokumentacji;
  • Zaawansowanej znajomości systemów z rodziny LINUX;
  • Zaawansowanej znajomości systemów operacyjnych Windows;
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (Excel, Word, Power Point);
  • Znajomości języków programowania (SQL, Java, C++, XHTML, CSS);
  • Prawa jazdy kategorii B;
  • Umiejętności współpracy w zespole;
  • Bardzo dobrych zdolności analitycznych;
  • Bardzo dobrego kontaktu z Klientem (zewnętrznym i wewnętrznym).
Dodatkowym atutem będzie:
  • Znajomość tematów z zakresu zarządzania projektami;
  • Posiadanie certyfikatów branżowych (CISSP, CISA, CISM, Security+ itp.);
  • Ciągłe podnoszenie kwalifikacji poprzesz szkolenia branżowe.
Oferujemy:
  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji

Poznaj

Nask

W 1991 r. NASK podłączył Polskę do Internetu. W dotychczasowej formie organizacyjnej, jako jednostka badawczo-rozwojowa, działał od grudnia 1993 r. do 1 października 2010 r. Obecnie zgodnie z ustawą z dnia 30 kwietnia 2010 r. O instytutach badawczych Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa funkcjonuje jako instytut badawczy. NASK jest wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych. Oferuje nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów biznesowych, administracji i nauki. We współpracy z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prowadzimy działalność naukową i badawczo-wdrożeniową. Są to m.in. projekty z dziedziny jakości usług teleinformatycznych (QoS - Quality of Service) i bezpieczeństwa systemów informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem biometrycznych metod identyfikacji. Aktywnie działamy w wielu organizacjach i stowarzyszeniach międzynarodowych (FIRST, CENTR, TERENA, RIPE), uczestniczymy w projektach Unii Europejskiej. W ramach NASK działa zespół CERT Polska - pierwszy w Polsce Computer Emergency Response Team (zespół reagowania na zagrożenia i incydenty w sieciach komputerowych), ściśle współpracujący z podobnymi zespołami na całym świecie.