Starszy specjalista ds. finansowo-księgowych

WOJEWÓDZKI PARK KULTURY I WYPOCZYNKU IM.GENERAŁA JERZEGO ZIĘTKA S.A.w CHORZOWIE

Chorzów

53 dni temu

Ogłoszenie numer: 3927978, z dnia 2020-12-01

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku

im. Gen. Jerzego Ziętka S. A.

zatrudni na stanowisku:

Miejsce pracy: śląskie / Chorzów

Opis stanowiska

  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz innych zestawień na potrzeby firmy;
  • aktywny udział w przygotowywaniu deklaracji podatkowych oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych;
  • uzgadnianie kont analitycznych z kontami księgi głównej;
  • ewidencja księgowa dokumentów;
  • weryfikacja zasadności odliczenia podatku VAT;
  • kontrola dokumentów pod względem formalno – rachunkowym;
  • księgowanie i wyliczenia rezerw, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.;
  • ewidencja środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, środków trwałych w budowie;
  • nadzorowanie dokonywania płatności w obowiązujących terminach;
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami;
  • udział w procesie windykacji należności.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość) lub średnie kierunkowe;
  • minimum 5-letniego doświadczenie w dziale księgowym;
  • bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości, przepisów podatkowych (CIT/VAT), mile widziana znajomość prewspółczynnika;
  • dobra znajomość klasyfikacji środków trwałych;
  • dobrej znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel;
  • sumienność, dokładność, odpowiedzialność, terminowość
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

  • wynagrodzenie zgodne z przyjętym regulaminem Spółki;
  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • pakiet socjalny;
  • prywatną opiekę medyczną.
Specjalista do spraw księgowości jest osobą zaangażowaną w prowadzenie księgowości firmy lub instytucji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za bieżące ewidencjonowanie operacji księgowych, kontroluje prowadzone przez firmę operacje finansowe pod kątem ich poprawnego księgowania. Specjalista ds. księgowości jest jednym z członków zespołu, powołanego do organizowania księgowości instytucji lub firmy, ze swoich ...
Praca Specjalista ds. Księgowości