Starszy Specjalista ds. Sprawozdawczości Finansowej

Żabka Polska S.A.

Poznań

5 dni temu

Miejsce pracy:
Poznań

Twoje zadania:

  • sporządzanie rocznych i miesięcznych jednostkowych, jak i skonsolidowanych sprawozdań finansowych w oparciu o MSSF (3 spółki)
  • przygotowywanie kalkulacji rezerw
  • wycena instrumentów finansowych
  • sporządzanie sprawozdań do Instytucji Zewnętrznych tak jak GUS, NBP, instytucje finansowe
  • przygotowywanie kalkulacji podatku odroczonego
  • koordynacja procesu zamknięcia okresu sprawozdawczego
  • bieżąca współpraca z działem kontrolingu
  • współpraca z audytorem zewnętrznym oraz doradcami Spółki
  • proponowanie nowych rozwiązań, które przyniosą jakość i usprawnią proces sporządzania sprawozdań finansowych
Oczekujemy od Ciebie:
  • wykształcenia wyższego z zakresu finansów i rachunkowości/ekonomii,
  • min. 2 letniego doświadczenia zawodowego na stanowisku specjalisty ds. sprawozdawczości finansowej w oparciu o MSSF- warunek konieczny
  • bardzo dobrej znajomości Ustawy o rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
  • znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • zainteresowania i chęci rozwoju w temacie sprawozdawczości i znajomości zasad sporządzania sprawozdań finansowych
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, w szczególności programu Excel,
  • zdolności analitycznego myślenia
  • umiejętności pracy w zespole, samodzielności, odpowiedzialności za powierzone zadania, terminowości
  • znajomości programu SAP
Oferujemy:
  • rozwój w convienance nr 1 w Europie Środkowo-Wschodniej
  • premie związane z realizacją celów wpisanych w strategię firmy
  • elastyczny czas pracy
  • lokalizacja w samym sercu Poznania
  • pakiet benefitów: opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie na życie
  • imprezy i wydarzenia firmowe
  • dedykowany onboarding Akademii Żabka
  • podnoszenie kwalifikacji: j. angielski, zniżki na studia, awanse i rekrutacje wewnętrzne

Poznaj

Żabka Polska Sp. z o.o.

Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka.

Specjalista do spraw sprawozdawczości finansowej, jak wskazuje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za przygotowywanie sprawozdań finansowych zarówno dla władz wewnętrznych, jak i zewnętrznych instytucji kontrolnych. Specjalista generuje także okresowe raporty, dotyczące wyników finansowych banku. Specjalista ds. sprawozdawczości finansowej opracowuje procedury wewnętrzne, mające możliwie zmaksymalizować ...
Praca Specjalista ds. Sprawozdawczości Finansowej