Praca Baranów Sandomierski

Najnowsze oferty pracy: 374

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  2 godz.
 • Kierownik kontraktu

  MIRBUD S.A.   podkarpackie  
  kierownik/koordynator  umowa o pracę / kontrakt B2B
  2 godz.

Praca w Baranowie Sandomierskim

Baranów Sandomierski to miasteczko w południowo wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim i powiecie tarnobrzeskim. Słynie z jednego z najważniejszych atrakcji w regionie – mieszczącego się w Baranowie Sandomierskim zamku, nazywanego czasem Małym Wawelem. Ta renesansowa budowla pochodzi z przełomu XVI i XVII wieku i stanowiła siedzibę rodu Leszczyńskich. 

Baranów Sandomierski - pałac

Baranów Sandomierski jest położony w zielonej okolicy, na lewym brzegu Wisły, na ziemi sandomierskiej (Małopolska). Miasto jest ośrodkiem turystycznym, rozwijają się w nim handel, usługi, drobny przemysł. Kto możne znaleźć w Baranowie Sandomierskim pracę od zaraz? Czytaj dalej i zapoznaj się ze społeczną i gospodarczą charakterystyką miasta.  

Baranów Sandomierski – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Baranowa Sandomierskiego na mapie kraju należy szukać na południowy zachód od Tarnobrzegu, w odległości około 14 kilometrów od siedziby władz powiatowych. Blisko miasteczka znajdują się także na przykład Osiek (miasta dzieli około 21-kilometrowa trasa drogowa), Mielec (dystans 27 kilometrów), Połaniec (24 kilometry). Nieco dalej jest Sandomierz (30 kilometrów), Kolbuszowa (37 kilometrów), Staszów (42 kilometry) czy stolica województwa – Rzeszów (67 kilometrów). 

Baranów Sandomierski przecinają drogi wojewódzkie (nr 872, 985), powiatowe i gminne. Dojazd to tej turystycznej miejscowości z różnych części Polski ułatwiają jednak krzyżujące się w pobliżu drogi krajowe nr 9 (relacja Rzeszów – Radom) i nr 79 (Warszawa – Kraków). 

Miasto zajmuje powierzchnię 9,15 kilometra kwadratowego. Liczba ludności Baranowa Sandomierskiego to z kolei około 1,5 tys. osób. Obowiązują tu:

 • numer kierunkowy – (+48) 15,
 • kod pocztowy – 39-450, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – RTA. 

Baranów Sandomierski – gmina miejsko-wiejska rozciąga się na terenie 121,86 kilometra kwadratowego. Jej populacja to około 12 tys. mieszkańców. 

Władze samorządowe mają siedzibę w Urzędzie Miasta i Gminy (adres: Okulickiego 1, 39-450 Baranów Sandomierski). Do dyspozycji mieszkańców jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury (adres: ul. Fabryczna 39, 39-450 Baranów Sandomierski).

Jak wspomniano na wstępie, w tej miejscowości jest co zwiedzać. Zamek w Baranowie Sandomierskim jest jednym ze świadectw długiej historii tej miejscowości. Otrzymała ona prawa miejskie już w 1354 roku z nadania Kazimierza Wielkiego. Do zabytków Baranowa Sandomierskiego należy także kościół św. Jana Chrzciciela z początku XVII wieku. W mieście są też inne atrakcje turystyczne, jak rynek, na którym znajduje się Serce Lasowiackie, Muzeum Teatru Polskiego Radia czy wieża widokowa. 

Rynek pracy, oferty pracy – Baranów Sandomierski

Osoby bezrobotne z Baranowa Sandomierskiego są obsługiwani przez PUP w Tarnobrzegu:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu
  Adres: ul. 1 Maja 3, 39-400 Tarnobrzeg
  Telefon: 15 823 00 30

W rejestrze urzędu w październiku 2020 r. znajdowało się około 1,7 tys. bezrobotnych. 

Czy trudno o etat w powiecie? Bezrobocie w województwie podkarpackim jest dość wysokie. W październiku 2020 r. wg GUS stopa bezrobocia wynosiła tu 8,9%, w porównaniu do wyraźnie niższej średniej dla Polski – 6,1%. Aż w 13 powiatach (lub miastach na prawach powiatu) na Podkarpaciu wskaźnik przekracza 10%. Najgorsza sytuacja na wojewódzkim rynku pracy jest w powiecie niżańskim (stopa bezrobocia 16,1%), a najlepsza w Krośnie (stopa bezrobocia 3%).

Powiat tarnobrzeski wypada na tle Podkarpacia nieźle, wskaźnik bezrobocia jest nieco wyższy od średniej ogólnopolskiej, niemniej znacząco poniżej średniej dla województwa – wynosi 7,1%. 

Stopa bezrobocia wg GUS (październik 2020 r.):

 • powiat tarnobrzeski – 7,1%, 
 • Tarnobrzeg (stolica powiatu tarnobrzeskiego) – 8,6%,
 • woj. podkarpackie – 8,9%, 
 • Rzeszów (stolica województwa podkarpackiego) – 5,6%, 
 • Polska – 6,1%. 

Oceniając indywidualne szanse na znalezienie pracy w powiecie, warto sprawdzać wyniki corocznej prognozy Barometr zawodów, ukazującej zapotrzebowanie na rynku pracy. W 2020 r. w powiecie tarnobrzeskim zanotowano 2 grupy zawodów z dużym deficytem:

 • kierowcy samochodów ciężarowych,
 • spawacze,

a także 46 grup profesji deficytowych. Należą do nich między innymi:

 • pracownicy budownictwa – betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy konstrukcji metalowych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani,
 • pracownicy produkcji przemysłowej, motoryzacji – ceramicy przemysłowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, inżynierowie elektrycy i energetycy, inżynierowie mechanicy, masarze i przetwórcy ryb, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy elektronicy, operatorzy obrabiarek skrawających, pracownicy przetwórstwa metali, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, pracownicy ds. jakości, robotnicy leśni, robotnicy obróbki drewna i stolarze, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, ślusarze, technicy mechanicy,
 • pracownicy opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci,
 • pracownicy IT – graficy komputerowi,
 • pracownicy gastronomii – kelnerzy i barmani, kucharze, piekarze, 
 • pracownicy transportu – kierowcy autobusów, magazynierzy.  

Szukaj pracy w mieście