Praca Sandomierz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 326

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  4 godz.

Praca w Sandomierzu

Sandomierz – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Sandomierz (województwo świętokrzyskie) to królewskie miasto, siedziba powiatu sandomierskiego, władz powiatowych i samorządowych. Jest ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym regionu. Dzieje położonego na skraju Gór Świętokrzyskich miasta, sięgają tysiąc lat wstecz. Sandomierz był jedną z głównych siedzib władców Polski, miejscem ważnych wydarzeń, jak podpisanie zgody sandomierskiej w 1570 r. Miasto ma niepowtarzalny klimat i z pewnością to atrakcyjny kierunek dla turystów. Czy także osoby przeglądające oferty pracy w województwie świętokrzyskim powinny brać pod uwagę okolice Sandomierza? Jakie branże rozwijają się w tym malowniczym miasteczku najprężniej i jakie przedsiębiorstwa kształtują tutejszy rynek pracy?

Rozwój turystyki, ale też innych sektorów gospodarki, ułatwia dogodne położenie komunikacyjne cechujące Sandomierz. Miasto zajmuje prawie 29 km² i ma dostęp do dróg ponadregionalnych. Biegną przez nie DK nr 77 (z Lipnika do Przemyśla), DK nr 79 (relacji Warszawa – Bytom), DW nr 723 (łącząca Sandomierz z Tarnobrzegiem) i nr 777 (Sandomierz – Annopol). Ok. 3 km od centrum znajduje się stacja kolejowa. Niedaleko od Sandomierza leżą takie miejscowości jak Tarnobrzeg, Koprzywnica, Zawichost, Klimontów, Ożarów, Annopol czy silnie uprzemysłowiona Stalowa Wola. Odległość z Sandomierza do Warszawy wynosi 236 km, do Krakowa – 160 km, Lublin – 120, a do Kielc – 90.

Położony na siedmiu wzgórzach nad Wisłą polski „mały Rzym” to bardzo popularny kierunek turystyczny. W Sandomierzu atrakcji nie brakuje i na pewno trudno się w mieście nudzić. Liczba turystów odwiedzających Sandomierz świadczy o niesłabnącej popularności tego miasta. Przede wszystkim znane są w Sandomierzu zabytki. Stare Miasto będące zabytkowym zespołem urbanistyczno-architektonicznym i krajobrazowym to jeden z największych atutów miejscowości. Ratusz, Brama Opatowska, dzwonnica, zamek królewski, trasa podziemna czy Bazylika Katedralna Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu to tylko niektóre obowiązkowe punkty dla zwiedzających.

Rynek pracy, oferty pracy – Sandomierz

Sandomierz stwarza szerokie możliwości zatrudnienia dla przedstawicieli wielu zawodów. Listę profesji, na które w poszczególnych regionach Polski jest największe zapotrzebowanie, znajdziemy w badaniu Barometr zawodów. To prowadzona rokrocznie na zlecenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej analiza sytuacji na rynku pracy, z uwzględnieniem województw, powiatów oraz większych miast.

Grupą zawodów, cieszącą się w regionie szczególnym zapotrzebowaniem i na którą czeka praca w Sandomierzu i okolicach są kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Powiat sandomierski cechuje jednak duże zróżnicowanie i długa lista deficytowych profesji. Podobnie jak w większości powiatów woj. świętokrzyskiego, tak i tutaj luki kadrowe występują w budownictwie, transporcie i spedycji, przetwórstwie metali, elektromechanice, finansach, opiece zdrowotnej, gastronomii i przemyśle spożywczym oraz w usługach i przemyśle lekkim.

W okolicy Sandomierza znajdują się jednak także mniej typowe dla województwa świętokrzyskiego sektory, w których liczba ofert pracy przewyższa liczbę kandydatów spełniających wymagania pracodawców. Na liście zawodów deficytowych widnieją tu np. animatorzy kultury i organizatorzy imprez, architekci krajobrazu, floryści, graficy komputerowi, instruktorzy nauki jazdy, logopedzi i audiofonolodzy, nauczyciele o różnorodnych specjalizacjach, pracownicy produkcji, recepcjoniści i rejestratorzy, sprzątaczki, pokojowe i inni.

Znacznie krótszy jest wykaz zawodów nadwyżkowych. Z regułami rynku pracodawcy i wysoką konkurencją między kandydatami muszą się liczyć poszukujący zatrudnienia ekonomiści, pedagodzy oraz pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej.

Sandomierski rynek pracy można uznać za rozbudowany. W dużej mierze kształtują go mikro- i małe firmy, jednak w mieście działają też duże przedsiębiorstwa. W lipcu 2020 r. w REGON wpisanych było w mieście 3150 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 2985 mikrojednostek (kadra do 9 osób), 123 z liczbą pracowników między 10 a 49 i 36 zatrudniających od 50 do 250 osób. Spośród sześciu największych pracodawców w mieście 2 utrzymuje 1000 lub więcej miejsc pracy, a 4 między 250 a 999 miejsc. 85 podmiotów reprezentuje sektor publiczny.

W jakich branżach dostępna jest tu praca? Sandomierz i okolice na miejsce swojej działalności wybierają i małe, i duże firmy. Dla rozwoju gospodarki Sandomierza niezwykle istotne branże to produkcja szkła i przemysł rolno-spożywczy, w których działają duże firmy, także z zagranicznym kapitałem. Do największych pracodawców w regionie należą producenci szyb samochodowych oraz szkła float, wytwórnia pasz i firma transportowa. W mieście rozwinięty jest także sektor handlowy i szeroko pojęte usługi. 5,3% wszystkich podmiotów zajmuje się działalnością związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi.

PUP Sandomierz

Adres: ul. Mickiewicza 34, 27-600 Sandomierz
E-mail: kisa@praca.gov.pl
Telefon: 15 644-14-45, 644-14-46, 644-14-49, 644-14-50.

Szukaj pracy w mieście