Praca Połaniec

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 303

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  6 godz.

Praca w Połańcu

Połaniec to nieduża miejscowość w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, przynależąca do powiatu staszowskiego. Jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy. Jakie są atuty tego miasta? Co oferuje turystom, mieszkańcom i przedsiębiorcom?

Połaniec – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Miasto zajmuje 17 kilometrów kwadratowych, a jego położenie można traktować jako atut dla przedsiębiorców, inwestorów. Dlaczego? Po pierwsze Połaniec jest dobrze skomunikowany. Leży przy trasie łączącej Kraków z Sandomierzem – drodze krajowej 79, przy drodze wojewódzkiej nr 764 relacji Kielce – Rzeszów. Ok. 60 km od miasta znajduje się wjazd na autostradę A4. Połaniec i Kielce dzieli 77 km, Mielec – 25 km, Sandomierz – 50, Tarnów – 70 km. Do Krakowa jest z Połańca 114 km, do Katowic – 187, a do Warszawy – 234. Najbliższe lotnisko cargo znajduje się w Mielcu, a port obsługujący loty pasażerskie – w Rzeszowie (80 km) i Krakowie-Balicach. W Połańcu zatrzymują się też pociągi towarowe.

Po drugie Połaniec należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Podstrefa Połaniec to 39,4 ha terenów inwestycyjnych, na których działalność można prowadzić na preferencyjnych warunkach, ze zwolnieniami i ulgami podatkowymi, pomocą merytoryczną. W gminie znajduje się kompleks pięciu obszarów inwestycyjnych, a samorząd dokłada wielu starań, by zachęcić nowych przedsiębiorców do zainwestowania właśnie tutaj.

Miasto zamieszkuje ponad 8 tys. osób, a w gminie Połaniec liczba mieszkańców wynosi niemal 12 tys. Kod pocztowy to 28-230, a tablice zarejestrowanych tu pojazdów rozpoczynają się od liter TSZ.

Miasto i gmina Połaniec mają spory potencjał turystyczny. Mieszkańcy miasta i przyjezdni mają także wiele sposobności, by aktywnie spędzać czas. Mogą wybrać pływalnie z trzema basenami, korty tenisowe, skatepark, czy sportowe boiska lub odpocząć w jednym z parków. W mieście działają też instytucje kultury – bliblioteka, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz kino. Nie ma w Połańcu i okolicach wielu zabytków. Najważniejsze to Bożnica Cheder XVIII w. i XIX-wieczny Kościół św. Marcina. Połaniec ma długą historię, sięgającą czasów wczesnego średniowiecza, choć dzieje osadnictwa na terenach dzisiejszego miasta są o wiele dłuższe. Archeolodzy znaleźli np. monety z III w. p.n.e. W XI w. założono gród przy ujściu do Wisły rzeki Czarnej.

Rynek pracy, oferty pracy – Połaniec

W jakich firmach i branżach dostępna jest w okolicy praca? Połaniec za siedzibę swojej działalności obrało 599 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON, lipiec 2020 r.). Przeważają małe i mikroprzedsiębiorstwa. W mieście są 572 podmioty liczące do 9 pracowników i 21 zatrudniających między 10 a 49 osób. 6 największych pracodawców utrzymuje od 50 do 249 miejsc pracy. Na terenie gminy są także większe firmy – 2 pracodawców deklaruje stan zatrudnienia między 250 a 999 osób, a 14 między 50 a 49. Mikrojednostek w gminie jest 789, a małych zakładów, liczących od 10 do 49 osób – 33.

Ważnym Pracodawcą w gminie, a nawet w skali powiatu, jest Elektrownia Połaniec we wsi Zawada k. Połańca – jedna z największych i najnowocześniejszych w kraju. Najwięcej firm w obrębie miasta zajmuje się handlem. Silnie rozwinięte branże to także budownictwo, przetwórstwo przemysłowe, działalność profesjonalna naukowa i techniczna, usługi. Nieźle ma się także turystyka. Działalnością związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi zajmują się 22 podmioty w mieście i 27 podmiotów w gminie.

Do kogo najczęściej kierowane są tu oferty pracy? Połaniec i okolice (w granicach powiatu) zgodnie z wynikami prognozy Barometr zawodów 2020 cechują się dużym deficytem zawodów z branży budowlanej (brakuje np. brukarzy, cieśli i stolarzy, inżynierów budownictwa, kierowników budowy, robotników, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych). Duże zapotrzebowanie na pracowników, niewspółmierne do liczby wykwalifikowanych kandydatów, dotyczy też elektryków, elektromechaników i elektromonterów, kierowców, spawaczy. Brakuje chętnych do pracy jako masarz i przetwórca ryb, kelner, barman, kucharz, piekarz, pracownik ochrony fizycznej. W powiecie o pracę nie powinni się też martwić pracownicy ochrony zdrowia – lekarze, pielęgniarki i położne. Pozostałe deficytowe zawody to: fryzjer, projektant wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, samodzielny księgowy i weterynarz.

Największa nadwyżka kandydatów nad wakatami dotyczy z kolei ekonomistów. Praca w województwie świętokrzyskim – właściwie w większości powiatów – może być dla ekonomistów trudna do znalezienia.

Szukaj pracy w mieście