Praca Działoszyce

Najnowsze oferty pracy: 439

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  2 godz.
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  2 godz.

Praca w Działoszycach

Działoszyce – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Działoszyce (woj. świętokrzyskie) jest jednym z dwóch miast w powiecie pińczowskim, siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy. To leżące nad rzeką Nidzicą spokojne miasteczko liczy około 900 mieszkańców i zajmuje niecałe 2 kilometry kwadratowe powierzchni. Czym charakteryzuje się lokalny rynek pracy? Kto ma szansę na zdobycie zatrudnienia w okolicach Działoszyc? I czy to atrakcyjna turystycznie miejscowość?

Działoszyce leżą w południowo-zachodniej części województwa, tuż przy jego granicy, w sąsiedztwie takich miejscowości, jak Skalbmierz, Kazimierza Wielka, Pińczów, Proszowice, Wiślica, Miechów, Nowe Brzesko czy Busko-Zdrój. Przez miasto nie prowadzą trasy krajowe. Biegną tędy drogi powiatowe, gminne i jedna droga wojewódzka – nr 768, łącząca Jędrzejów i Brzesko. Działoszyce od stolicy województwa świętokrzyskiego dzieli 66 km. Nieco bliżej jest do Krakowa – 57 km. Miasto obejmuje strefa numeracyjna (+48) 41. Obowiązuje tu kod pocztowy 28-440 i oznaczenie tablic rejestracyjnych pojazdów TPI.

Działoszyce nie są miejscowością wypoczynkową ani popularnym kierunkiem turystycznym. Niemniej, odwiedzając miasto czy jego okolice, można odpocząć, podziwiać piękno przyrody czy zabytki. Obszar gminy objęty jest prawną ochroną przyrody. Najważniejsze obiekty zabytkowe to kościół w parafii Trójcy Świętej w Działoszycach, synagoga, a właściwie jej ruiny, i cmentarz z XIX w. Dzieje miejscowości sięgają XIII w., pierwszą pisemną wzmiankę o osadzie datuje się na 1222 rok. Prawa miejskie nadał Działoszycom król Władysław Jagiełło w 1409 r., a osada rozwijała się przez wieki jako ośrodek handlowy i rzemieślniczy na szlaku handlowym z Wrocławia do Tarnowa. Nazwa miasta została prawdopodobnie nadana od imienia legendarnego właściciela Działoszyc – rycerza Działosza. Na herbie miasta znajduje się złoty lew wspięty za czerwonym murem na białym tle.

Rynek pracy, oferty pracy – Działoszyce

Miasto, jako siedziba Urzędu Miasta i Gminy Działoszyce, jest lokalnym ośrodkiem administracyjnym. Pełni też funkcję ośrodka usługowego i gospodarczego. Tutejszemu rynkowi pracy nadają kształt przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwa. W Działoszycach zarejestrowanych jest 110 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 106 to jednostki zatrudniające maksymalnie 9 osób. Pozostałych czterech pracodawców utrzymuje od 10 do 49 miejsc pracy. Co ciekawe, także w obrębie gminy nie ma ani dużych, ani średnich firm. Sporo miejsc pracy generuje sektor publiczny, reprezentowany przez 8 podmiotów w mieście (5 zatrudniających do 9 osób i 3 zatrudniające między 10 a 49 osób) i 10 w gminie (5 mikro- i 5 małych).

Na co mogą więc liczyć osoby przeglądające oferty pracy w województwie świętokrzyskim i planujące związać karierę z okolicami Działoszyc? Prognoza Barometr zawodów, przygotowywana na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawia poziom zapotrzebowania na pracowników w skali krajowej, w poszczególnych województwach i powiatach w Polsce. W powiecie pińczowskim deficyt występuje w branży budowlanej. Nie dotyczy jednak wielu pracowników, a jedynie trzech grup zawodów: robotników budowlanych, betoniarzy i zbrojarzy oraz murarzy i tynkarzy. W okolicy Działoszyc praca dostępna jest także w gastronomii (na kelnerów i barmanów, kucharzy, pomoce kuchenne) oraz branży spożywczej (brakuje cukierników, piekarzy, masarzy i przetwórcy ryb). Większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia nie powinni mieć pracownicy opieki medycznej – lekarze, pielęgniarki i położne. Praca w powiecie pińczowskim czeka też na elektryków, elektromechaników i elektromonterów, operatorów obrabiarek skrawających, mechaników maszyn i urządzeń, a także kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych.

W raporcie zostały również wskazane zawody nadwyżkowe, a więc takie, dla przedstawicieli których brakuje ofert zatrudnienia. Duża konkurencja na rynku pracy czeka przede wszystkim osoby z wykształceniem wyższym – na filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców oraz pedagogów. Jak w skali województwa nadwyżka dotyczy też ekonomistów. Inne profesje z tej grupy w powiecie pińczowskim to rolnicy i hodowcy, specjaliści technologii żywności i żywienia, technicy informatycy, pracownicy administracyjni i biurowi oraz pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej.

Rynek pracy w województwie świętokrzyskim jest dość zróżnicowany i niejednorodny. Z danych GUS-u wynika, że pod koniec czerwca 2020 r. w powiecie pińczowskim było około 1,2 tys. osób bezrobotnych. Stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 6,1%, w woj. świętokrzyskim 8,6%, a w powiecie pińczowskim 6,9%. Powiat zatem odnotowywał większą stopę bezrobocia niż ogólnopolska, ale na tle województwa nie wypadał źle. Najniższą wartość w woj. świętokrzyskim odnotowano w powiecie buskim (graniczącym z powiatem pińczowskim) – 3,9%, a najwyższą w powiecie skarżyskim – 16,2%.

Szukaj pracy w mieście