Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Bochnia, Brzesko, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Gorlice, Kraków, Limanowa, Miechów, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Proszowice, Sucha Beskidzka, Tarnów, Zakopane, Wadowice, Wieliczka
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  5 dni
  Obserwuj

Praca Miechów Najnowsze oferty pracy: 20

Praca w Miechowie

Miechów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miechów ma wiele do zaoferowania. Nie jest co prawda miejscowością turystyczną, ale znajdziemy tu kilka ciekawych zabytków i atrakcji. Warto zwiedzić przede wszystkim zespół klasztorny bożogrobców, w tym gotycki Kościół Grobu Pańskiego z przełomu XIV i XV wieku.

Miechowa na mapie Polski należy szukać na północ od Krakowa. Miasteczko dzieli od stolicy Małopolski odległość około 40 kilometrów. Inne większe miejscowości znajdujące się w okolicy to Olkusz (miasta również dzieli mniej więcej 40 kilometrów), Zawiercie (dystans 54 kilometrów), Jędrzejów (oddalony o 40 kilometrów), Busko-Zdrój (w odległości 66 kilometrów), Katowice (83 kilometry). Geograficznie miasteczko znajduje się na Wyżynie Miechowskiej (na Wyżynie Małopolskiej). Przepływa przez nie rzeka Miechówka. Leży pomiędzy wzniesieniami – Wielką Górą i Górą Stawną.

Liczba mieszkańców Miechowa wynosi około 11,6 tys. osób. Z kolei powierzchnia miasta to 15,49 kilometrów kwadratowych. Miejscowości przypisany jest kod pocztowy 32-200, numer kierunkowy (+48) 41 i oznaczenie rejestracji samochodów KMI.

Rynek pracy, oferty pracy – Miechów

Miechów (małopolskie) to ośrodek gospodarczy o znaczeniu lokalnym. O jego atrakcyjności inwestycyjnej decyduje położenie i rozwinięta infrastruktura transportowa. Z Krakowem łączy go droga krajowa nr 7 – trasa, która przecina całą centralną Polskę i przebiega między innymi przez Kielce, Radom, Warszawę oraz Gdańsk, a na południu wiedzie do granicy polsko-słowackiej Chyżne-Trstená.

W mieście Miechów funkcjonuje 1875 podmiotów gospodarki narodowej (REGON – stan w lipcu 2020 r.). Przeważają firmy zajmujące się handlem i naprawą pojazdów, sporo jest przedsiębiorstw z branży budowlanej oraz transportowo-magazynowej. W miasteczku znajdują się też podmioty zajmujące się przetwórstwem przemysłowym, znacznie reprezentowana jest też działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, a także jednostki zajmujące się opieką zdrowotną i pomocą społeczną.

W Miechowie i okolicy pracę można podjąć w jednostkach różnej wielkości. Jeden podmiot zatrudnia od 250 do 999 osób – jest to Szpital św. Anny w Miechowie, placówka z długą tradycją, która powstała na podwalinach średniowiecznego ośrodka leczniczego. Ponadto 11 jednostek deklaruje zatrudnienie od 50 do 249 pracowników (7 z sektora publicznego, 4 z prywatnego). Funkcjonuje tu także 49 podmiotów małych, o kadrze rzędu 10-49 osób (20 publicznych, 29 prywatnych). Pozostałe 1814 podmiotów to mikrojednostki do 9 osób. Czy trudno dostać w Miechowie pracę? Wskaźnikiem wiele mówiącym o sytuacji na rynku zatrudnienia jest stopa bezrobocia – a ta jest w powiecie miechowskim stosunkowo niska.

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w lipcu 2020 r. wynosiła 5,0%. To wartość zdecydowanie niższa od średniej dla kraju w tym samym okresie (6,1%), a także niższa niż wartość obliczona dla województwa małopolskiego (5,2%). Mieszkańcy Miechowa są zatem w dość dobrej sytuacji na rynku pracy. W rejestrze tutejszego PUP-u w lipcu 2020 r. znajdowało się 1,1 tys. bezrobotnych. Część miechowian decyduje się na zatrudnienie w sąsiednich miejscowościach, przede wszystkim w Krakowie.

Do kogo kierowane są w Miechowie oferty pracy? Informacji na temat zapotrzebowania tutejszych firm dostarcza na przykład Barometr zawodów (badanie wykonywane co roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej). Badanie pokazuje, że w 2020 r. największe luki kadrowe w powiecie miechowskim dotyczą przede wszystkim branży transportowej. Za mało jest wykwalifikowanych i chętnych do podjęcia się zadań kierowców ciężarówek, zaopatrzeniowców i dostawców, spedytorów i logistyków. W grupie profesji o dużym deficycie są też robotnicy budowlani. Niemniej działające w Miechowie firmy mają kłopot ze znalezieniem także wielu innych specjalistów. Brakuje między pracowników gastronomii: kelnerów, barmanów, kucharzy, piekarzy, cukierników. Duże jest zapotrzebowanie na przedstawicieli szeroko pojętej opieki zdrowotnej i pomocy społecznej: pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów i masażystów, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, pracowników socjalnych, psychologów, psychoterapeutów. Na długiej liście zawodów deficytowych znajdują się też takie profesje jak pracownik usług pogrzebowych, sprzedawca, księgowy, pracownik obróbki drewna, pracownik ds. budownictwa drogowego, asystent w edukacji, nauczyciel przedszkola.

PUP Miechów

Adres: ul. Sienkiewicza 27, 32-200 Miechów
E-mail: krmi@praca.gov.pl
Telefon: (41)3832501, (41)2308340, 736337301, 736337302