Junior Associate w Departamencie Transakcyjnym i Obsługi Gospodarczej
Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Sp. p.
Warszawa
Praca w pełni zdalna
rekrutacja online
28 dni temu

SRDK z siedzibą w Warszawie jest kancelarią specjalizującą się w prawie gospodarczym

w szczególności w zakresach zamówień publicznych, nieruchomości i procesów

budowlanych oraz energetyki i ochrony środowiska.

Miejsce pracy: Warszawa
Twój zakres obowiązków:
  • sporządzanie opracowań, analiz i opinii prawnych w oparciu o orzecznictwo sądowe;
  • przygotowywanie oraz opiniowanie umów;
  • sporządzanie pism procesowych;
  • udział w rozprawach sądowych oraz reprezentowanie Klientów przed innymi organami administracji państwowej;
  • ścisła współpraca z Associate / Senior Associate w realizacji projektów.
Nasze wymagania:
  • wykształcenie wyższe prawnicze (konieczny status aplikanta adwokackiego/radcowskiego);
  • doświadczenie lub zainteresowanie w zakresie postępowań administracyjnych i sądowych, w szczególności dotyczących procesów budowlanych (decyzje środowiskowe, pozwolenia na budowę), w tym sporządzania analiz stanów prawnych nieruchomości (due diligence);
  • umiejętność realizacji transakcji w obrocie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem: M&A, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego i nieruchomości;
  • umiejętność wyszukiwania i stosowania orzecznictwa oraz analizowania przepisów prawnych;
  • samodzielność w zakresie analizy przedstawionych do rozwiązania zagadnień prawnych;
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • dyspozycyjność, odpowiedzialność, terminowość i skrupulatność;
  • znajomość pakietu MS Office, baz LEX/Legalis.
To oferujemy:
  • jasną ścieżkę rozwoju w strukturach SRDK;
  • opiekę merytoryczną Starszych Prawników oraz dzielenie się najlepszymi praktykami;
  • zdobywanie doświadczenia w prowadzeniu spraw zarówno podmiotów polskich, jak i zagranicznych;
  • pracę w profesjonalnym i zgranym zespole;
  • otwartą atmosferę i przyjazną kulturę organizacyjną;
  • finansowanie udziału w szkoleniach/kongresach/konferencjach;
  • atrakcyjny system premiowy;
  • dogodną lokalizację, blisko stacji metra Wierzbno;
  • biuro w klimatycznej willi otoczonej zielenią;
  • elastyczny czas pracy.

Poznaj

Wierzymy, że kompetencje warto łączyć, a nie powielać. Dlatego działamy wspólnie. Dzięki temu oferujemy dziś profesjonalne porady oraz usługi prawne. Każdy z założycieli kancelarii SRDK jest specjalistą w swojej dziedzinie. Razem jesteśmy specjalistami w większości dziedzin prawa gospodarczego, cywilnego i karnego.

Pracownicy naszej kancelarii doświadczenie w reprezentowaniu Klientów zdobywali zarówno w dużych firmach prawniczych, jak i w trakcie indywidualnie prowadzonych praktyk adwokackich. Zebrane podczas licznych rozpraw sądowych oraz przy stołach negocjacyjnych umiejętności wnieśli do naszej warszawskiej kancelarii. Dziś wspólna praca pod szyldem SRDK umożliwia nam oferowanie Klientom kompleksowej obsługi prawnej.