Praca Świnoujście

 • Murarz biały

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Norwegia
  pracownik fizyczny
  7 godz.
 • Mid Symfony Developer

  Polcode Sp. z o.o   zachodniopomorskie    praca zdalna
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B  rekrutacja online
  8 godz.

Praca w Świnoujściu

Świnoujście znajduje się na północno-zachodnim krańcu Polski. Rozciąga się na kilkudziesięciu wyspach, z których największymi są Uznam, Wolin i Karsibór. Miejscowość leży nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim, które łączy cieśnina Świna. 

Świnoujście - miasto pełne atrakcji

Świnoujście to bardzo ciekawe miasto, które bez wątpienia warto odwiedzić w celach wypoczynkowych lub by podreperować zdrowie. Jak z kolei wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza i na kogo czeka w Świnoujściu praca? Czytaj dalej i poznaj podstawowe informacje na temat lokalnego rynku zatrudnienia. 

Świnoujście – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Świnoujście ma status miasta na prawach powiatu. Przynależy do województwa zachodniopomorskiego. 

 • Urząd Miasta Świnoujście
  Adres: ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście
  Telefon: 91 321 31 93

Liczba mieszkańców Świnoujścia wynosi około 40,9 tys. osób. Powierzchnia miasta to 197,23 kilometra kwadratowego. Od zachodu miasto graniczy z Niemcami, od wschodu sąsiaduje z Międzyzdrojami i Wolińskim Parkiem Narodowym. 

W Świnoujściu działa port morski, z którego odpływają promy np. do krajów skandynawskich. Rozwijany jest też wodny transport śródlądowy (Kanał Piastowski – Odra – Kanał Haweli). W mieście bierze początek droga krajowa nr 3 (łącząca je ze Szczecinem). Z kolei przecinająca Świnoujście droga krajowa nr 93 wiedzie w kierunku Niemiec. Port lotniczy Szczecin-Dąbie oddalony jest od Świnoujścia o około 98 kilometrów. 

Świnoujście to znana w kraju i zagranicą miejscowość uzdrowiskowa, turystyczna oraz miasto portowe. Przyjezdni znaleźć mogą tu wiele atrakcji – piaszczysta plaża, kąpielisko i infrastruktura sportowo-rekreacyjna (zjeżdżalnie, trampoliny, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych), promenada, wzdłuż której znajdują się liczne knajpki, sklepy i inne obiekty, amfiteatr, muzea – np. Muzeum Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda, Muzeum Rybołówstwa Morskiego na pl. Rybaka, Podziemne Miasto, Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Latarnia Morska, liczne szlaki rowerowe, spacerowe, kajakowe, port jachtowy – lista ciekawych miejsc jest bardzo długa. 

Nie można zapominać też o tutejszym uzdrowisku – na kuracjuszy czekają szpitale, sanatoria i inne zakłady lecznicze, a także ujęcia wód i złoże borowinowe. 

Rynek pracy, oferty pracy – Świnoujście

Do najważniejszych dziedzin działalności gospodarczych w mieście należą turystyka i związane z nią usługi (przede wszystkim gastronomia, zakwaterowanie). Rozwijają się też branża medyczna, transportowo-magazynowa, energetyczna, budowlana. 

Świnoujście to duży ośrodek gospodarczy. Zgodnie z REGON (stan rejestru na koniec grudnia 2020 r.) funkcjonuje tu 6599 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 3 duże (250-999 pracowników), 
 • 30 średnich (50-249 pracowników), 
 • 139 małych (10-49 pracowników), 
 • 6427 mikro (0-9 pracowników). 

99,9% podmiotów gospodarki należy do sektora prywatnego.

Najczęściej wskazywanymi sekcjami PKD świnoujskich podmiotów to:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 21,3% ogółu jednostek, 
 • działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 12,7%, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 10%,
 • budownictwo – 9,5%, 
 • transport i gospodarka magazynowa – 7,6%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 6,7%, 
 • pozostała działalność usługowa – 6,7%.

Funkcjonujące w Świnoujściu firmy stwarzają różnorodne możliwości rozwoju zawodowego. Bliskość polsko-niemieckiej granicy zachęca także do podejmowania pracy w Niemczech. 

Stopa bezrobocia w Świnoujściu jest niska, zarówno w porównaniu do średniej wojewódzkiej, jak i krajowej. 

Stopa bezrobocia wg GUS (grudzień 2020 r.):

 • Świnoujście – 5%,
 • woj. zachodniopomorskie – 8,3%, 
 • Polska – 6,2%. 

Poszukując stałej bądź sezonowej pracy w Świnoujściu, warto sprawdzić wyniki badania Barometr zawodów, ukazującej zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. W 2021 r. w Świnoujściu notuje się deficyt pracowników między innymi z branż transportowej, budowlanej, medycznej, edukacyjnej, gastronomicznej. Na liście profesji deficytowych są również na przykład fryzjerzy, sprzedawcy, recepcjoniści, pracownicy socjalni, kosmetyczki, opiekunki dziecięce czy pracownicy poczty. Z drugiej strony w mieście wskazano tylko jeden zawód nadwyżkowy – ekonomista. 

PUP Świnoujście

Osoby szukające zatrudnienia mogą zwrócić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu:

 • Adres: ul. Wojska Polskiego 1/2A, 72-600 Świnoujście
  E-mail: sekretariat@pup.swinoujscie.pl
  Telefon: 91 321 97 77

W grudniu 2020 r. w rejestrze urzędu znajdowało się około 700 tys. bezrobotnych.