Praca Połczyn-Zdrój

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 325

Praca w Połczynie-Zdroju

Połczyn-Zdrój to miasto w województwie zachodniopomorskim, w powiecie świdwińskim. Jest malowniczo położonym ośrodkiem uzdrowiskowym i turystycznym, znanym także z tutejszej wody mineralnej. 

Połczyn-Zdrój, zachodniopomorskie

Czy trudno o znalezienie w Połczynie-Zdroju pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się ze społeczno-gospodarczymi warunkami panującymi w mieście. 

Połczyn-Zdrój – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Połczyn-Zdrój jest niewielkim miastem – zajmuje powierzchnię 7,22 kilometra kwadratowego. Mieszka tu około 8 tys. osób. W miasteczku obowiązuje kod pocztowy 78-320, numer kierunkowy (+48) 94 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów ZSD. 

Połczyn-Zdrój jest siedzibą władz gminy miejsko-wiejskiej. Gmina rozciąga się na powierzchni 344,30 kilometra kwadratowego, a jej populacja wynosi 15,5 tys. mieszkańców. Władze samorządowe mają siedzibę w Urzędzie Miejskim w Połczynie-Zdroju (adres: Plac Wolności 3-4, 78-320 Połczyn-Zdrój, telefon: 94 366 61 00).

Miejscowości na mapie województwa należy szukać na południe od Białogardu (dystans 30 kilometrów), na zachód od Szczecinka (43 kilometry), na północ od Czaplinka (29 kilometrów) i na wschód od Świdwina (25 kilometrów). Z Połczyna-Zdroju do Koszalina jest 58 kilometrów, do Kołobrzegu 68 kilometrów, a do Szczecina 136 kilometrów. 

W miasteczku przecinają się drogi wojewódzkie nr 163, 172 i 173. 

W Połczynie-Zdroju rozwija się turystyka i działalność uzdrowiskowa. Działają tu też zakłady przemysłowe – producenci mebli, kosmetyków, a także firmy budowlane, sklepy, punkty usługowe. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec 2020 r.), w Połczynie-Zdroju funkcjonuje łącznie 1163 podmiotów gospodarki narodowej. Są to:

 • 2 duże jednostki (250-999 pracowników), w tym 1 z sektora prywatnego, 
 • 5 średnich jednostek (50-249 pracowników), z czego 1 to prywatny podmiot, 
 • 32 małe jednostki (10-49 pracowników), w tym 25 prywatnych, 
 • 1124 mikrojednostki (0-9 pracowników), z czego 1015 są prywatne.

Najczęściej wskazywane sekcje PKD tutejszych podmiotów gospodarki to:

 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – firmy z tej branży stanowią 22,1% ogółu jednostek,
 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 21,6%, 
 • budownictwo – 11,5%, 
 • opieka zdrowotna, pomoc społeczna – 9,2%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 6,5%, 
 • pozostała działalność usługowa – 6,5%.

Połczyn-Zdrój leży na Pojezierzu Drawskim, nad rzeką Wogrą. W południowej części miasta mieści się zalew, a dalej rozciągają się rozległe lasy Drawskiego Parku Krajobrazowego. Liczne rezerwaty i obszary chronione w okolicy zachęcają do wycieczek krajoznawczych – pieszych, rowerowych czy kajakowych. Przez Połczyn-Zdrój wiodą takie trasy turystyczne jak Szlak Spacerowy, Szlak Szwajcarii Połczyńskiej, Szlak Przyrodniczy Drawskiego Parku Krajobrazowego i inne. 

Największą atrakcją miasta jest Park Zdrojowy z infrastrukturą uzdrowiskową (szpitale, sanatoria), ścieżką zdrowia, nieczynną już pijalnią wód „Joasia”, a także alpinarium, stawami, fontannami i innymi obiektami. W uzdrowisku leczone są między innymi choroby reumatologiczne, ortopedyczno-urazowe, neurologiczne. W placówkach zdrowia wykonywane są okłady borowinowe, kąpiele solankowe, masaże – łącznie kilkadziesiąt różnych zabiegów. 

Do dyspozycji kuracjuszy i turystów są także ośrodki sportowe – baseny kryte i odkryte, stadnina koni, korty tenisowe. Z kolei o ciekawą ofertę kulturalną w mieście dba tutejsze Centrum Kultury. 

Praca Rynek pracy, oferty pracy – Połczyn-Zdrój

Bezrobocie w powiecie świdwińskim jest wysokie w porównaniu ze średnimi wojewódzką i krajową. W grudniu 2020 r. wg GUS stopa bezrobocia wyniosła w nim 14,3%. W tym samym okresie wskaźnik obliczony dla woj. zachodniopomorskiego był na poziomie 8,3%, a dla Polski – 6,2%. 

Rozglądając się za etatem w Połczynie-Zdroju i powiecie świdwińskim, warto sprawdzić prognozę Barometr zawodów ukazującą zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. W 2020 r. w powiecie wskazano kilkadziesiąt grup zawodów deficytowych. Na liście poszukiwanych pracowników są:

 • z branż motoryzacyjnej, maszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, diagności samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, kierownicy ds. produkcji, spawacze, operatorzy obrabiarek skrawających, 
 • z pozostałych dziedzin produkcji – krawcy i pracownicy produkcji odzieży, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracownicy przetwórstwa spożywczego, masarze i przetwórcy ryb, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, robotnicy obróbki drewna i stolarze, operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych,
 • z branży budowlanej – cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy instalacji budowlanych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych,
 • z opieki medycznej i pomocy społecznej – dentyści, pracownicy ds. techniki dentystycznej, farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, lekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, 
 • z gastronomii – cukiernicy, kucharze, piekarze, szefowie kuchni, 
 • z branży transportowej – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych, zaopatrzeniowcy i dostawcy, 
 • z oświaty – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z księgowości – pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, 
 • z administracji – recepcjoniści i rejestratorzy, sekretarki i asystenci, 
 • z innych branż – fryzjerzy, graficy komputerowi, pracownicy służb mundurowych, pracownicy usług pogrzebowych, sprzedawcy i kasjerzy.

PUP Połczyn-Zdrój

Filia PUP w Połczynie-Zdroju 
Adres: ul. Koszalińska 8a, 78-320 Połczyn-Zdrój
E-mail: filia.polczyn@swidwin.praca.gov.pl
Telefon: 943662818; 943642730

Szukaj pracy w mieście