Praca Trzebiatów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 337

Praca w Trzebiatowie

Trzebiatów to miejscowość w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim i powiecie gryfickim. Miasto stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy.

Trzebiatów, woj. zachodniopomorskie

Miasteczko leży w atrakcyjnej turystycznie okolicy, kilka kilometrów od wybrzeża Bałtyku. Warto odwiedzić je w celach wypoczynkowych. Na przyjezdnych czeka zaplecze hotelowo-gastronomiczne, bez trudu można znaleźć też gospodarstwa agroturystyczne. O różnorodną ofertę kulturalną dba Trzebiatowski Ośrodek Kultury mieszczący się we wspomnianym Pałacu nad Młynówką. 

Miasto stwarza dogodne warunki do wypoczynku czy rozwijania zainteresowań. A jak wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza oraz kto bez trudu znajdzie w Trzebiatowie pracę? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat tej miejscowości. 

Trzebiatów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Trzebiatów to nieduże miasto, i pod względem zajmowanego terenu, i jeśli chodzi o populację. Rozciąga się na powierzchni 10,25 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje 10,1 tys. osób. W Trzebiatowie obowiązują numer kierunkowy (+48) 91 i kody pocztowe od 72-320 do 72-321. 

Miasto leży na południowy-zachód od Kołobrzegu – oba miasta dzieli 29-kilometrowa trasa. W pobliżu Trzebiatowa znajdują się też Gryfice (17 kilometrów), Kamień Pomorski (38 kilometrów), Płoty (32 kilometry), Dziwnów (37 kilometrów), Białogard (60 kilometrów). 

Trzebiatów może poszczycić się bardzo długą historią – został założony w średniowieczu, prawa miejskie uzyskał w 1277 roku. Do dziś zwracają uwagę tutejsze zabytki – klasycystyczny Pałac nad Młynówką, gotycki kościół mariacki (Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Trzebiatowie) z zabytkowymi dzwonami (najstarszy jest datowany na 1399 rok), kościół św. Jana, kaplica Świętego Ducha, Baszta Kaszana, ratusz, stare kamienice wokół rynku, Most Dworcowy nad Regą i wiele innych. 

Trzebiatów to jedno z trzech miast powiatu gryfickiego – pozostałymi są Gryfice (siedziba starostwa powiatowego) i Płoty. Wszystkie trzy miasta są siedzibami gmin miejsko-wiejskich. Ponadto w powiecie znajdują się gminy wiejskie – Brojce, Karnice i Rewal. Cały powiat zajmuje powierzchnię 1017,37 kilometra kwadratowego, a jego populacja to 69,2 tys. osób. 

Trzebiatów jest dobrze skomunikowany z regionem. Przecinają go drogi wojewódzkie nr 102, 103 i 109. Kilka kilometrów od miasta rozciąga się droga ekspresowa S6. 

MIasteczko nie jest dużym ośrodkiem gospodarczym. W znacznej mierze rozwija się dzięki turystyce, a część mieszkańców pracuje sezonowo. Rozwijają się tu przede wszystkim handel i usługi. Jeśli chodzi o przemysł, w Trzebiatowie znajdziemy producentów między innymi mebli, okien i drzwi PCV, artykułów z tworzyw sztucznych, wanien, schodów, wyrobów hutniczych. Funkcjonują tu także liczne przedsiębiorstwa budowlane. 

Zgodnie z rejestrem REGON w Trzebiatowie działa 1227 podmiotów gospodarki narodowej (grudzień 2020 r., źródło: GUS). 1 z nich deklaruje zatrudnienie 250-999 pracowników, 4 to podmioty średnie (50-249 pracowników). Pozostałe tworzą grupę małych i mikrojednostek (razem 1222). 

Rynek pracy, oferty pracy – Trzebiatów

Bezrobocie w powiecie gryfickim jest nieco wyższe od średniej wojewódzkiej. Zgodnie z GUS stopa bezrobocia w grudniu 2020 r. wynosiła:

 • w powiecie gryfickim – 9,6%, 
 • w woj. zachodniopomorskim – 8,3%. 

Oceniając indywidualne szansę na pracę w Trzebiatowie, Gryficach, Płotach i innych miejscowościach powiatu gryfickiego, warto wziąć pod uwagę wyniki corocznej prognozy Barometr zawodów, ukazującej zapotrzebowanie na rynku pracy. 

W 2021 r. w powiecie tym w dużym deficycie są:

 • filolodzy i tłumacze,
 • kierowcy autobusów,
 • recepcjoniści i rejestratorzy,
 • sprzątaczki i pokojowe,
 • szefowie kuchni.

Lista profesji deficytowych jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje pracowników np. z branży motoryzacyjnej, meblowej, budowlanej, medycznej, handlowej, gastronomicznej. 

Z drugiej strony w nadwyżce kandydatów do pracy w powiecie gryfickim są:

 • ekonomiści,
 • kierowcy samochodów osobowych,
 • pracownicy ds. rachunkowości i księgowości,
 • zaopatrzeniowcy i dostawcy.

Szukaj pracy w mieście