Praca Tychowo Najnowsze oferty pracy: 3

 • PZU Życie S.A.
  Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów, Białogard, Karlino, Tychowo, Kołobrzeg, Gościno, Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Stargard, Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz, Lipiany, Pyrzyce, Barlinek, Dębno, Myślibórz
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  4 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów, Białogard, Karlino, Tychowo, Kołobrzeg, Gościno, Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Stargard, Chociwel, Dobrzany, Ińsko, Suchań, Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz, Lipiany, Pyrzyce, Barlinek, Dębno, Myślibórz
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  6 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Białogardzie
  Tychowo
  2 dni
  Obserwuj

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Tychowie

Tychowo – miasto w województwie zachodniopomorskim

Jak wspomniano na wstępie, miasto Tychowo znajduje się w powiecie białogardzkim. To jeden z trzech ośrodków miejskich tego powiatu, obok Białogardu (siedziby starostwa powiatowego) i Karlina. Odległość między Tychowem a Białogardem wynosi około 21 kilometrów, a do Karlina jest z miasteczka 29 kilometrów. 

Komunikację z Tychowem zapewniają drogi wojewódzkie nr 167 i 169, a także trasy lokalne. W odległości nieco ponad 20 kilometrów od miasta przebiega krajowa 11, łącząca Koszalin z Poznaniem.

Tychowo to małe miasto – zajmuje powierzchnię zaledwie 3,96 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców także nie jest duża – wynosi 2,5 tys. osób. 

 • Tychowo (zachodniopomorskie):
  numer kierunkowy – (+48) 94,
  kod pocztowy – 78-220.

Znajduje się tu siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Tychowo.

 • Urząd Miejski w Tychowie
  Adres: ul. Bobolicka 17, 78-220 Tychowo
  Telefon: 94 311 51 30

Tychowa nie można mylić z innymi miejscowościami o tej samej nazwie. Dwie wsie Tychowo również leżą w województwie zachodniopomorskim – w powiatach sławieńskim i stargardzkim. 

Tychowo – firmy, wiodące dziedziny działalności gospodarczej

Miasteczko stanowi mały ośrodek gospodarczy. Rozwijają się tu przede wszystkim handel i usługi, a także budownictwo. W Tychowie działalność prowadzą także producenci mebli, ryb wędzonych, czarnego czosnku i inni. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec grudnia 2020 r.) funkcjonuje tu 220 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 3 średniej wielkości (50-249 pracowników),
 • 12 małych (10-49 pracowników), 
 • 205 mikro (0-9 pracowników). 

Ani w mieście, ani w obrębie całej gminy nie ma dużych zakładów pracy. 

W Tychowie najwięcej podmiotów zajmuje się:

 • handlem lub naprawą pojazdów samochodowych – 16,4% wszystkich jednostek,
 • budownictwem – 14,5%,
 • przetwórstwem przemysłowym – 11,8%.

Praca w Tychowie – PUP, stopa bezrobocia, zawody deficytowe

Lokalny rynek pracy jest mały, dlatego część tychowian decyduje się na zatrudnienie w okolicznych miejscowościach. Osoby szukające posady mogą liczyć na wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie:

 • PUP Białogard
  Adres: ul. Świdwińska 21a, 78-200 Białogard
  Telefon: 94 311 31 00

W grudniu 2020 r. stopa bezrobocia w powiecie białogardzkim jest wysoka – zgodnie z danymi GUS, grudzień 2020 r. – wyniosła 18,5%. Dla porównania, w woj. zachodniopomorskim bezrobocie było na poziomie 8,3%, a średnia ogólnopolska – 6,2%.

Szukając w Tychowie pracy, warto sprawdzić listę zawodów deficytowych w powiecie, opublikowaną w ramach badania Barometr zawodów. W 2021 r. w powiecie białogardzkim brakuje:

 • pracowników budownictwa, planowania przestrzennego – brukarzy, geodetów i kartografów, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, pracowników robót wykończeniowych w budownictwie, robotników budowlanych, 
 • pracowników motoryzacji, branży maszynowej i innej produkcji przemysłowej – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, masarzy i przetwórców ryb, mechaników pojazdów samochodowych, monterów maszyn i urządzeń, operatorów obrabiarek skrawających, operatorów urządzeń dźwigowo-transportowych, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, ślusarzy, tapicerów, 
 • pracowników gastronomii – cukierników, kucharzy, piekarzy, pomocy kuchennych, 
 • pracowników transportu – kierowców autobusów, kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawców i pracowników produkcji odzieży, magazynierów, 
 • nauczycieli, pracowników opieki społecznej – nauczycieli języków obcych i lektorów, nauczycieli nauczania początkowego, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, nauczycieli przedszkoli, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, pracowników socjalnych, psychologów i psychoterapeutów, 
 • innych pracowników – pracowników ds. rachunkowości i księgowości, operatorów maszyn rolniczych i ogrodniczych, pracowników ds. ochrony środowiska i bhp, pracowników ochrony fizycznej, pracowników poligraficznych, robotników leśnych, specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji.