Praca Kołobrzeg

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 237

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  20 godz.
 • Programista Java

  Asseco Data Systems S.A.   zachodniopomorskie praca zdalna
  siedziba firmy: Gdańsk
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
  20 godz.

Praca w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest malowniczym, nadmorskim miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, u ujścia Parsęty. To ośrodek uzdrowiskowy, znany nie tylko w Polsce, ale też Niemczech czy Skandynawii. Jak wygląda tutejszy rynek pracy? Co warto wiedzieć o mieście? Jakie dane charakteryzują miasto Kołobrzeg?

Kołobrzeg – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Liczba mieszkańców wynosi prawie 46 600 osób, powierzchnia to 25,67 km², a gęstość zaludnienia – 1814,1 os./km². W mieście obowiązuje strefa numeracyjna 94, a tablice rejestracyjne rozpoczynają się od ZLK. Do miejscowości prowadzą droga krajowa nr 11 (Kołobrzeg, Koszalin, Piła, Poznań, Lubliniec, Bytom) oraz drogi wojewódzkie: nr 102 i nr 163. Do Kołobrzegu łatwo też dostać się koleją, a najbliższy międzynarodowy port lotniczy – Szczecin-Goleniów oddalony jest o 100 km.

Dzieje miasta są długie i bardzo burzliwe. Osada powstała tu w VII w. i rozwijała się wokół warzenia soli i kupiectwa. Rozwijający się przez wieki Kołobrzeg podczas wojny w XVII w. został doszczętnie zniszczony. Aby zapobiegać takim wydarzeniom, zaczęto umacniać fortyfikacje i z czasem Koszalin stał się twierdzą. W XIX wieku wybudowano tu pierwsze tężnie i sanatorium oraz dom zdrojowy. II Wojna Światowa przyniosła po raz kolejny spustoszenie w mieście. Po wojnie Kołobrzeg odbudowano, wzniesiono nowe obiekty o funkcjach uzdrowiskowych, duże znaczenie zyskały turystyka i rybołówstwo.

Miejscowość dynamicznie się rozwija, a miejskie inwestycje służą poprawie standardu życia mieszkańców i jakości wypoczynku turystów i kuracjuszy. Współczesne miasto Kołobrzeg to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa. Działają tu liczne hotele o wysokim standardzie, domy wypoczynkowe i ponad 20 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, w których wykorzystuje się solankę, źródła wód mineralnych oraz borowinę. Do sanatorium w Kołobrzegu przyjeżdżają kuracjusze z dolegliwościami w obrębie górnych dróg oddechowych, z chorobami krążenia i stawów. W mieście leczy się schorzenia reumatologiczne, choroby skórne, kardiologiczne czy nadciśnienie.

Kołobrzeg wydaje się dobrym kierunkiem na urlop. Można tu zarówno odpocząć, podreperować zdrowie, jak i aktywnie spędzić czas. Miasto dynamicznie się rozwija, a wysoki standard życia, niskie bezrobocie oraz różnorodność ofert na kołobrzeskim rynku pracy zachęcają do realizowania w mieście swojej kariery zawodowej.

Rynek pracy, oferty pracy – Kołobrzeg

Liczne oferty pracy w Kołobrzegu znajdą się w sektorze uzdrowiskowym i turystycznym. Zaplecze noclegowo-gastronomiczne jest tutaj doskonale rozwinięte. Kuracjusze, mieszkańcy i turyści mają tu wiele możliwości na miłe spędzenie czasu. Typowo nadmorskie atrakcje w Kołobrzegu to przede wszystkim latarnia morska przy wejściu do portu, Bulwar Jana Szymańskiego, molo oraz port wojenny. Plaża w Kołobrzegu, a raczej trzy kąpieliska, rokrocznie przyciągają wielu turystów. Mimo wojennych zniszczeń, w mieście znajduje się też wiele zabytków. Kołobrzeg jest częścią Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Zobaczyć warto Basztę Lontową i bazylikę mariacką, neogotycki ratusz, budynek poczty oraz kościół rektoralny Niepokalanego Poczęcia NMP. Osoby zainteresowane historią mogą wybrać się do muzeum. W Kołobrzegu działa m.in. Muzeum Oręża Polskiego. Na tym jednak atrakcje turystyczne się nie kończą. Mówiąc o tym mieście, nie sposób pominąć instytucji kulturalnych. Amfiteatr w Kołobrzegu jest miejscem licznych koncertów i festiwali.

Poza turystyką i lecznictwem uzdrowiskowym, w gospodarce miasta dużą rolę odgrywa port handlowy, w którym przeładowuje się towary, będący jednocześnie portem rybackim (największym w Polsce). Posiada pełną infrastrukturę i jest dobrze skomunikowany dzięki połączeniom kolejowym i drogowym. Port jest ważną częścią systemu transportowego na szlakach między północą a południem Europy. W Kołobrzegu znajduje się także morskie przejście graniczne dla ruchu osobowego i transportowego. Z portu można wybrać się także w rejs turystyczny na duńską wyspę Bornholm.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie stopa bezrobocia w powiecie kołobrzeskim w maju 2020 r. wynosiła 3,7%. To znacznie mniej niż w województwie zachodniopomorskim – 8,0%. Sytuacja na rynku pracy jest zatem sprzyjająca dla osób poszukujących zatrudnienia. Praca wakacyjna czy też praca w Kołobrzegu od zaraz czekają na przedstawicieli wielu profesji. Jak czytamy w prognozie Barometr zawodów, wykonywanej co roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w Kołobrzegu deficyt zawodów dotyczy m.in. pracowników budowlanych (z różnego rodzaju uprawnieniami), kierowców i mechaników, nauczycieli, pracowników opieki medycznej, gastronomii i handlu, rybaków czy magazynierów.

Poszukując zatrudnienia np. na okres letni, warto sprawdzić, co oferuje PUP w Kołobrzegu oraz agencje pośrednictwa pracy. Zgodnie z danymi GUS-u, w gminie miejskiej Kołobrzeg zarejestrowanych w rejestrze REGON jest 8446 podmiotów gospodarki narodowej. Prawie 97% z nich to firmy zatrudniające maksymalnie 9 osób. W Kołobrzegu działają jednak także większe firmy. W pięćdziesięciu czterech z nich kadra liczy od 50 do 249 osób, a w pięciu pracuje pomiędzy 250 a 999 zatrudnionych (dane na 31.05.2020 r.).

PUP Kołobrzeg:

Adres: ul. Katedralna 46-48, 78-100 Kołobrzeg
E-mail: sekretariat@kolobrzeg.praca.gov.pl  
oferty pracy: oferty@kolobrzeg.praca.gov.pl
Telefon: 94 352 41 33, 094 352 78 23, 094 354 53 20