Praca Białogard

Najnowsze oferty pracy: 467

 • Konsultant ds. Sprzedaży (platforma nauki języków dla dzieci) z j. francuskim

  Concentrix   zachodniopomorskie   praca zdalna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   6 500 - 8 000 zł brutto/mies.  rekrutacja online
  2 godz.
 • Glazurnik

  Danwood S.A.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  3 godz.

Praca w Białogardzie

Białogard to miasto w województwie zachodniopomorskim, jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych w regionie. Stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy i powiatu białogardzkiego. 

Białogard, województwo zachodniopomorskie

Białogard jest też ważnym ośrodkiem oświatowym w regionie. Znajdują się tu żłobki i przedszkola, 4 podstawówki, liceum ogólnokształcące, szkoły branżowe, specjalne, szkoła muzyczna. 

Czy trudno o pracę w Białogardzie i okolicy? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi danymi dotyczącymi tej miejscowości. 

Białogard – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Białogard zajmuje obszar o wielkości 25,73 kilometra kwadratowego. Miejscowość leży nad rzekami Parsętą oraz Liśnicą, na Pobrzeżu Koszalińskim, a dokładnie – na Równinie Białogardzkiej. Od Bałtyku miasto dzieli około 30 kilometrów. 

Białogard może poszczycić się wielowiekową historią – prawa miejskie uzyskał pod koniec XIII wieku. Do dziś zachowały się liczne zabytki – stare miasto z rynkiem, ratuszem, Bramą Wysoką, a także gotycki kościół Narodzenia NMP z XIV wieku czy kościół św. Jerzego i inne obiekty. Do dyspozycji mieszkańców jest wiele ośrodków kultury, jak Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Młodzieżowy Dom Kultury, Izba Tradycji Regionalnej, Białogardzka Biblioteka Publiczna (3 oddziały). 

Liczba mieszkańców Białogardu wynosi około 24,1 tys. osób. Obowiązują tu:

 • kod pocztowy – 78-200, 
 • numer kierunkowy – (+48) 94. 

Białogardzkie samochody można rozpoznać po pierwszy literach na tablicach rejestracyjnych – ZBI.

Jak wspomniano na wstępie, miasteczko stanowi siedzibę władz powiatu białogardzkiego. Do powiatu przynależą również miasta Karlino i Tychowo, a także wsie. 

Białogard jest dobrze skomunikowany z regionem. Miejscowość przecinają drogi wojewódzkie nr 163 i 166. W sąsiedztwie miasta przebiega także droga krajowa nr 6, umożliwiająca szybki transport z Białogardu między innymi do Koszalina (trasa ma łącznie 30 kilometrów). Żeby dostać się z kolei do Kołobrzegu, trzeba pokonać mniej więcej 39 kilometrów, a do Szczecina – 143 kilometry. 

Miasto stanowi lokalne centrum życia gospodarczego. Rozwijają się tu różne gałęzi przemysłu (np. rolno-spożywcza, elementów budowlanych, tworzyw sztucznych, produkcji sprzętu medycznego, meblowa, elektroniczna, elementów budowlanych). W miejscowości znajdują się tereny Podstrefy Białogard Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec listopada 2020 r. – GUS) w Białogardzie funkcjonuje 3090 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 1 duża firma zatrudniająca co najmniej 1000 pracowników, 
 • 1 duża firma zatrudniająca 250-999 pracowników, 
 • 18 średnich jednostek o kadrze rzędu 50-249 pracowników, 
 • 78 małych podmiotów tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 2992 mikropodmioty zatrudniające 0-9 osób. 

Najczęściej wybieranymi sekcjami PKD były:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 19,8%, 
 • budownictwo – 15%, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 14,3%, 
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 7,9%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 7,7%. 

Rynek pracy, oferty pracy – Białogard

Do kogo kierowane są najczęściej propozycje zatrudnienia w Białogardzie i okolicach? Pomóc odpowiedzieć na to pytanie może Barometr zawodów, czyli badanie wykonywane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zgodnie z wynikami prognozy, w 2021 r. w powiecie białogardzkim jest aż 40 grup zawodów deficytowych.

Poszukiwani przez białogardzkich pracodawców są w szczególności:

 • z branży budowlanej i planowania przestrzennego – brukarze, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, geodeci i kartografowie,
 • z branży gastronomicznej – cukiernicy, kucharze, piekarze, pomoce kuchenne
 • z branży maszynowej, motoryzacyjnej – elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy maszyn i urządzeń, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, ślusarze, 
 • z branży meblowej, drzewnej i pokrewnych – tapicerzy, robotnicy obróbki drewna i stolarze, robotnicy leśni,
 • z innych branż produkcji przemysłowej – krawcy i pracownicy produkcji odzieży, pracownicy poligraficzni, tapicerzy, masarze i przetwórcy ryb, 
 • z branży transportowej – kierowcy autobusów, samochodów ciężarowych, magazynierzy,
 • z branży edukacyjnej – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele nauczania początkowego, przedszkoli, szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących,
 • z branży medycznej i opieki społecznej – pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, 
 • z innych branż – operatorzy maszyn rolniczych i ogrodniczych, pracownicy ds. ochrony środowiska i bhp, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy ochrony fizycznej, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji.

PUP Białogard

Bezrobotni mieszkańcy miasta są obsługiwani przez Powiatowy Urząd Pracy w Białogardzie:

Adres: ul. Świdwińska 21a, 78-200 Białogard
E-mail: szbi@praca.gov.pl
Telefon: 94-311-31-00; 94-312-44-44

W listopadzie 2020 r. w rejestrze znajdowało się 2,7 tys. osób bezrobotnych. 

Szukaj pracy w mieście