Praca Strzyżów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 322

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  4 godz.

Praca w Strzyżowie

Strzyżów to małe miasto położone w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Stanowi siedzibę powiatu strzyżowskiego i gminy Strzyżów. Miejscowość stanowi ośrodek administracyjny, gospodarczy i kulturalny o znaczeniu lokalnym, cechuje się też znacznym potencjałem turystycznym, z uwagi na malowniczą okolicę, zachęcającą do wycieczek krajoznawczych, uprawiania sportu, na przykład narciarstwa, kajakarstwa, żeglarstwa po Wisłoku. 

Strzyżów to ważny ośrodek oświatowy i kulturalny w regionie. Znajdują się tu szkoły dla dzieci i dorosłych, między innymi Ośrodek Kształcenia Zawodowego i szkoła muzyczna I stopnia. O ciekawą ofertę kulturalną dbają takie instytucje jak Dom Kultury “Sokół” w Strzyżowie, Biblioteka Publiczna, Muzeum Strzyżowskie i Galeria Miejska. 
 
Strzyżów to przyjazne miasto, w którym życie toczy się spokojnie, nie pozbawione jest przy tym atrakcji. Jak natomiast wygląda tutejszy rynek zatrudnienia? Czy warto brać pod uwagę Strzyżów, szukając pracy na Podkarpaciu? Czytaj dalej i zapoznaj się z podstawowymi danymi na temat tej miejscowości. 

Strzyżów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Strzyżowa na mapie Podkarpacia należy szukać na południowy-zachód od Rzeszowa. Miejscowość dzieli od stolicy województwa dystans około 30 kilometrów. Niedaleko Strzyżowa położone są także takie miejscowości jak Krosno (31 kilometrów), Jasło (35 kilometrów), Dębica (44 kilometry). 

Strzyżów stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy:

 • Urząd Miejski w Strzyżowie 
  Adres: ul. Przecławczyka 5, 38-100 Strzyżów
  Telefon: 17 276 13 54

Jest to jedyne miasto powiatu strzyżowskiego. W powiecie znajdują się także gminy wiejskie – Czudec, Frysztak, Niebylec i Wiśniowa. 

 • Starostwo Powiatowe
  Adres: ul. Przecławczyka 15, 38-100 Strzyżów
  Telefon: 17 276 50 00

Liczba mieszkańców Strzyżowa wynosi około 61,3 tys. osób. Miasto rozciąga się na powierzchni 503,36 kilometra kwadratowego. Do Strzyżowa są przypisane:

 • numer kierunkowy – (+48) 17, 
 • kod pocztowy – 38-100,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – RSR.

Strzyżów jest dobrze skomunikowany z regionem. Dojazd do miejscowości zapewniają trasy lokalne, a także drogi wojewódzkie nr 988 i 989. Za wschodnią granicą miasta wiedzie droga krajowa nr 19, wiodąca w kierunku Rzeszowa (dalej do Lublina, Białegostoku) na północy i granicy polsko-słowackiej na południu. 

Strzyżów ma długie dzieje. Został lokowany jako miasto po raz pierwszy w XIV, a ponownie w XV wieku. Miasteczko znane jest przez wielbicieli historii między innymi z uwagi na tutejszy wielki schron, pochodzący z czasów II wojny światowej. W strzyżowskim schronie, wybudowanym przez nazistów, miały mieścić się pociągi. 

Rynek pracy, oferty pracy – Strzyżów

Miasto jest lokalnym centrum gospodarczym. To ośrodek przemysłowy, w którym rozwijane są branże metalowa, meblowa, przetwórstwa spożywczego, działają tu producenci elementów budowlanych, ogrodzeń i inni. 

Zgodnie z rejestrem REGON prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (listopad 2020 r.) w Strzyżowie funkcjonuje 908 podmiotów gospodarki narodowej. 2 z nich to duże jednostki deklarujące stan zatrudnienia rzędu 250-999 pracowników. Jest tu także 17 podmiotów średniej wielkości (50-249 miejsc pracy), 33 małe (10-49 miejsc pracy) i 856 mikro (0-9 miejsc pracy). 

Największy procentowy udział w ogole strzyżowskich podmiotów gospodarki mają:

 • firmy handlowe lub trudniące się naprawą pojazdów (21,8%), 
 • przedsiębiorstwa budowlane (15,5%), 
 • jednostki z branży medycznej, zajmujące się pomocą społeczną (10,8%), 
 • podmioty prowadzące działalność profesjonalną, naukową, techniczną (9,7%),
 • zakłady przemysłowe (8%).

Poziom bezrobocia w powiecie strzyżowskim jest dość wysoki, nawet na tle sytuacji w województwie. 

Stopa bezrobocia wg GUS (stan na koniec listopada 2020 r.):

 • powiat strzyżowski – 14%, 
 • woj. podkarpackie – 8,9%, 
 • Polska – 6,1%. 

PUP Strzyżów

Osoby szukające zatrudnienia mogą zgłaszać się o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy w Strzyżowie:

 • Adres: ul. Daszyńskiego 2, 38-100 Strzyżów
 • E-mail: rzst@praca.gov.pl sekretariat@strzyzow.praca.gov.pl
 • Telefon: (17) 276-10-74

W listopadzie 2020 r. w rejestrze urzędu znajdowało się 3,8 tys. osób bezrobotnych. 

Wysoki poziom bezrobocia nie oznacza, że nie ma w Strzyżowie i okolicy ofert pracy – często problemem jest niedostosowanie kwalifikacji kandydatów do wymogów pracodawców. Dlatego, oceniając własne szanse na zatrudnienie, warto brać pod uwagę prognozę Barometr zawodów wykonywaną na zlecenie resortu pracy. W 2021 r. w powiecie strzyżowskim zanotowano szczególnie duży deficyt brukarzy, kierowców ciężarówek i kierowników budowy. Lista profesji deficytowych ma jednak aż 26 pozycji i dotyczy przedstawicieli różnych branż, na przykład edukacyjnej, motoryzacyjnej, medycznej, gastronomicznej i finansowej. 

Szukaj pracy w mieście