Praca Przeworsk

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 372

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   podkarpackie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Przeworsku

Przeworsk to miasto powiatowe położone w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Stanowi siedzibę władz powiatu przeworskiego, a także wiejskiej gminy Przeworsk. 

Przeworsk - miasto w woj. podkarpackim

Przeworsk to malowniczo zlokalizowana miejscowość o wysokich walorach turystycznych. Jak z kolei wygląda tutejszy rynek pracy? Kto w szczególności powinien zwrócić uwagę na Przeworsk, szukając pracy na Podkarpaciu? Zapoznaj się z podstawowymi danymi dotyczącymi miasta. 

Przeworsk – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto leży nad rzeką Mleczką na Nizinie Sandomierskiej. Zajmuje powierzchnię 22,13 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Przeworska wynosi około 15,4 tys. osób. W miejscowości obowiązuje numer kierunkowy (+48) 16 i kod pocztowy 37-200. Przeworskie samochody można rozpoznać po oznaczeniu na tablicach rejestracyjnych RPZ. 

Miejscowość ma bardzo długie dzieje, sięgające średniowiecza. Prawa miejskie nadano jej już pod koniec XIV wieku. Przez wieki Przeworsk dynamicznie rozwijał się dzięki dobrej lokalizacji przy szlaku handlowym łączącym między innymi Kraków ze Lwowem. W średniowieczu i później Przeworsk był też ważnym ośrodkiem rzemiosła, przede wszystkim tkactwa, wytwarzano tu także jedwab.

Ślady historii Przeworska można współcześnie dostrzec w tutejszych zabytkach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kompleks pałacowy, należący niegdyś do rodu Lubomirskich, obecnie siedziba Muzeum w Przeworsku. Pałac otacza park w stylu angielskim. Warto obejrzeć także przeworski ratusz z XVII wieku czy tutejsze budowle sakralne, między innymi Bazylika pw. Ducha Świętego. Ciekawą atrakcją Przeworska jest też Pastewnik, jedyny w Polsce żywy skansen, w którym znajdują się liczne drewniane domy z XIX wieku, a także XVII-wieczny dwór. W skansenie do dyspozycji zwiedzających się dobrze rozwinięte zaplecze hotelarsko-gastronomiczne. 

Przeworsk pełni funkcje administracyjne, kulturalne. Funkcjonują tu między innymi:

 • Urząd Miasta Przeworska
  Adres: ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk
  Telefon: 16 648 78 44
 • Urząd Gminy Przeworsk
  Adres: ul. Bernardyńska 1a, 37-210 Przeworsk
  Telefon: 16 648 73 97
 • Starostwo Powiatowe w Przeworsku
  Adres: ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk
  Telefon: 16 648 70 09
 • Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku (wraz z Kinem Warszawa)
  Adres: ul. Jagiellońska 10A, 37-200 Przeworsk
  Telefon: 16 648 79 11

Przeworsk jest dobrze skomunikowany – przez miasto przebiegają dwie ważne arterie transportowe Polski Południowej, czyli autostrada A4 oraz DK 94, a także trasa wojewódzka (DW 835) i liczne drogi lokalne. Przeworsk jest także węzłem kolejowym.

Miejscowość znajduje się w odległości około 46 kilometrów od stolicy Podkarpacia – Rzeszowa. Bliżej zlokalizowane są takie miasta jak Łańcut (dystans 20 kilometrów), Leżajsk (27 kilometrów), Jarosław (14 kilometrów), Radymno (28 kilometrów). Z Przeworska do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec jest około 55 kilometrów. 

Rynek pracy, oferty pracy – Przeworsk

Miasto stanowi ważny ośrodek gospodarczy w regionie. Działają tu zakłady przemysłowe między innymi z branż spożywczej, elementów budowlanych, meblarskiej, tworzyw sztucznych.

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, listopad 2020 r.) w Przeworsku działają 1593 podmioty gospodarki narodowej, w tym 2 duże i 23 średniej wielkości. Najliczniej reprezentowane sekcje PKD to:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 403 podmioty, 
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 172,
 • budownictwo – 167, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 151, 
 • pozostałe usługi – 147,
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 144.

W Przeworsku i powiecie przeworskim notuje się zapotrzebowanie na różnego rodzaju specjalistów. Świadczą o tym chociażby wyniki prognozy Barometr zawodów, wykonywanej każdego roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2021 r. w powiecie przeworskim zanotowano aż 42 grupy profesji deficytowych. Na długiej liście znajdują się pracownicy:

 • budownictwa, urbanistyki – betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, geodeci i kartografowie, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani,
 • motoryzacji, branży maszynowej, produkcji przemysłowej – elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, masarze i przetwórcy ryb, monterzy elektronicy, lakiernicy,
  operatorzy obrabiarek skrawających, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, spawacze,
 • opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, ratownicy medyczni, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej,
 • finansów – pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych, 
 • gastronomii – kucharze, piekarze, szefowie kuchni,
 • transportu – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, spedytorzy i logistycy, 
 • handlu – kierownicy sprzedaży, pracownicy sprzedaży internetowej, 
 • oświaty – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, 
 • inni – fryzjerzy, kosmetyczki, recepcjoniści i rejestratorzy.

PUP Przeworsk

Adres: ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk
E-mail: rzpz@praca.gov.pl
Telefon: +48 16 648 84 28, +48 16 648 80 12, +48  16 648 83 76

Szukaj pracy w mieście