Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie

Warszawa

6 dni temu

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 48351

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• krajowe wyjazdy służbowe (3-4 razy w roku)
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży nie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wejście do tego budynku odbywa się przez wejście od ul. Wspólnej
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Zadanie 1. Prowadzenie konkursów dotacji (w tym m.in. na działania informacyjne /edukacyjne, dla jednostek samorządu terytorialnego, etc.), w tym: – opracowywanie założeń oraz dokumentacji konkursu dotacji – organizowanie pracy komisji konkursowej – ocena wniosków – kontrolowanie i monitorowanie projektów dotacyjnych
  • Zadanie 2. Nadzór nad realizacją umów/porozumień zawartych przez Ministerstwo z innymi podmiotami, w tym: – monitorowanie procesu realizacji postanowień umowy/porozumienia – kontrolowanie zleceniobiorcy w zakresie wynikającym z umowy/porozumienia
  • Zadanie 3. Monitorowanie wdrażania strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.), w tym: – monitorowanie realizacji postępu rzeczowego za pomocą wskaźników – sporządzanie raportów przedstawiających stan realizacji strategii/programu – koordynowanie i przygotowywanie (merytoryczne i organizacyjne) posiedzeń Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza
  • Zadanie 4. Prowadzenie działań/projektów informacyjnych/ edukacyjnych, w tym: – analizowanie i wybór grup docelowych – analizowanie efektywności działań/projektów informacyjnych/ edukacyjnych – nadzór nad wykonawcami
  • Zadanie 5. Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego, w tym: – opracowywanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – opiniowanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych poza Ministerstwem – opiniowanie projektów aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – opiniowanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów pranych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami
  • Zadanie 6. Prowadzenie obsługi interpelacji i zapytań poselskich, w tym: – gromadzenie materiałów – przygotowywanie odpowiedzi – prowadzenie konsultacji
  • Zadanie 7. Udział w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej, w tym: – przeprowadzanie rozeznania rynku – szacowanie wartości zamówienia – sporządzania opisu przedmiotu zamówienia – opracowywanie projektu umowy – uczestniczenie w postępowaniach jako członek komisji przetargowych – opiniowanie dokumentacji – nadzorowanie wykonania umowy – przeprowadzanie odbioru przedmiotu umowy
  • Zadanie 8. Organizowanie i utrzymywanie systemu stałych dyżurów, w tym: – tworzenie warunków organizacyjno-prawych do wykonywania zadań w ramach stałego dyżuru w ministerstwie – nadzorowanie wykonywania stałego dyżuru – pełnienie dyżuru w ramach systemu stałych dyżurów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska
  • wiedza z zakresu ochrony środowiska (w szczególności w zakresie ochrony powietrza i gospodarki niskoemisyjnej)
  • wiedza z zakresu finansów publicznych, w tym finansowania jednostek samorządu terytorialnego oraz z zakresu zamówień publicznych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Administracyjnych

    Specjalista ds. administracyjnych to osoba odpowiedzialna za dobre funkcjonowanie administracji w firmie. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: realizacja wyznaczonych zadań administracyjnych, przygotowywanie okresowych statystyk, raportów, zestawień, sporządzanie dokumentów finansowych dla księgowości zgodnie z procedurami, prowadzenie baz danych pracowników, dbałość o wysoką jakość i ...
    Specjalista ds. Administracyjnych Praca Specjalista ds. Administracyjnych

    Szukaj pracy według:

    Dolnośląskie:
    Wrocław (798)
    Wałbrzych (70)
    Legnica (122)
    Kujawsko-pomorskie:
    Bydgoszcz (303)
    Toruń (189)
    Lubelskie:
    Lublin (258)
    Chełm (58)
    Lubuskie:
    Łódzkie:
    Małopolskie:
    Kraków (861)
    Tarnów (102)
    Nowy Sącz (95)
    Mazowieckie:
    Warszawa (2298)
    Radom (192)
    Płock (75)
    Opolskie:
    Opole (263)
    Nysa (88)