Praca Mogilno

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 364

Praca w Mogilnie

Mogilno to miasto znajdujące się w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, przy jego granicy z województwem wielkopolskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny – siedzibę władz powiatu mogileńskiego, a także miejsko-wiejskiej gminy. 

Miasto z historią: Mogilno

W miejscowości działają takie ośrodki kultury jak Muzeum Ziemi Mogileńskiej, Mogileński Dom Kultury, Mogileńska Akademia Filmowa, Miejska Biblioteka Publiczna. Działalność prowadzą tu różnego rodzaju stowarzyszenia, kluby, zespoły, np. Mogileńskie Towarzystwo Kultury czy Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mogileńskiej. 

Mogilno jest przyjaznym do życia miastem, w którym można rozwijać własne zainteresowania. A jak wyglądają tutejsze możliwości zawodowe? Do kogo kierowane są w Mogilnie oferty pracy? Zapoznaj się z garścią podstawowych społecznych i gospodarczych informacji na temat tej miejscowości i zdecyduj, czy brać ją pod uwagę w czasie szukania zatrudnienia. 

 

Mogilno – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Mogilno to stolica powiatu mogileńskiego. W powiecie znajdują się też miasto Strzelno i liczne wsie. Powierzchnia powiatu wynosi 675,86 kilometra kwadratowego, a jego populacja 45,6 tys. osób. 

Liczba mieszkańców Mogilna to z kolei 11,8 tys. osób. Miejscowość rozciąga się na terenie o wielkości 8,32 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 52 i kod pocztowy 88-300. Samochody z powiatu mogileńskiego można rozpoznać po literach CMG na tablicach rejestracyjnych. 

W Mogilnie znajdują się takie instytucje jak: 

 • Urząd Miejski
  Adres: ul. Gabriela Narutowicza 1, 88-300 Mogilno
  Telefon: 52 318 55 00
 • Starostwo Powiatowe
  Adres: ul. Gabriela Narutowicza 1, 88-300 Mogilno
  Telefon: 52 318 03 04

Do Mogilna można dojechać, wybierając drogę wojewódzką nr 254 bądź trasy lokalne. Kilka kilometrów za południową granicą miasta przebiega droga krajowa nr 15. Stosunkowo blisko znajdują się takie większe ośrodki miejskie jak Inowrocław, Gniezno i Żnin, nieco dalej leżą Konin, Bydgoszcz, Toruń, Poznań. 

Mogilno ma długą historię – zostało założone w średniowieczu, prawa miejskie uzyskało w 1398 roku. Początkowo była to miejscowość przyklasztorna, czego pamiątką jest rysunek trzech krzyży na herbie miasta. Do dziś jednym z najważniejszych zabytków Mogilna jest pobenedyktyński kompleks klasztorny z około XI wieku. Wielbicieli historii z pewnością zainteresuje fakt, że na dziedzińcu klasztornym znajduje się najstarsza w Polsce studnia (z XI wieku). Odwiedzając miasteczko, warto zwrócić także uwagę na XVI-wieczny kościół św. Jakuba Starszego, XIX-wieczny ratusz, pospacerować po najstarszej części miasta z licznymi XIX-wiecznymi kamienicami. 

Rynek pracy, oferty pracy – Mogilno

Mogilno jest największym ośrodkiem handlowo-usługowym, a także przemysłowym w powiecie. Produkuje się tu między innymi kosmetyki, chemię gospodarczą, meble, konstrukcje stalowe, zadaszenia basenowe, wyroby obrabiane maszynowo, wyroby mięsne, pilniki kosmetyczne, świece i znicze. 

Zgodnie z prowadzonym przez GUS rejestrem REGON (marzec 2021 r.) w Mogilnie funkcjonuje 1245 podmiotów gospodarki narodowej. Należą do nich:

 • 1183 mikrojednostki (0-9 pracowników), 
 • 46 małych jednostek (10-49 pracowników), 
 • 14 średnich jednostek (50-249 pracowników), 
 • 2 duże jednostki (250-999 pracowników). 

Miasto przyciąga kandydatów do pracy z całego powiatu. Osoby szukające zatrudnienia mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Mogilnie:

 • PUP Mogilno
  Adres: ul. Obrońców Mogilna 1, 88-300 Mogilno
  Telefon: 52 318 67 10

Rozglądając się za posadą, warto sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. Wykonywana jest ona na zlecenie resortu pracy na podstawie danych z urzędów pracy. Zgodnie z badaniem, w 2021 r. w powiecie mogileńskim brakuje chętnych do podjęcia się obowiązków zawodowych i zarazem mających odpowiednie kwalifikacje kandydatów na stanowiska:

 • dentysty, 
 • kierowcy ciężarówki, 
 • lekarza, 
 • nauczyciela przedmiotów zawodowych, 
 • nauczyciela praktycznej nauki zawodu, 
 • pielęgniarki, położnej, 
 • spawacza, 
 • ślusarza.

Z drugiej strony w powiecie zauważono nadwyżkę poszukujących pracy ekonomistów.

PUP Mogilno

Adres: ul. Obrońców Mogilna 1, 88-300 Mogilno
E-mail: tomo@praca.gov.pl
Telefon: 800119199

Szukaj pracy w mieście