Praca Izbica Kujawska Najnowsze oferty pracy: 2

 • PZU Życie S.A.
  Grudziądz, Wąbrzeźno, Rypin, Nowe, Świecie, Toruń, Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa , Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Radziejów i Piotrków Kujawski
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  4 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Grudziądz, Wąbrzeźno, Rypin, Nowe, Świecie, Toruń, Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa , Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Radziejów i Piotrków Kujawski
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  6 dni
  Obserwuj

Praca KUJAWSKO-POMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Izbicy Kujawskiej

Izbica Kujawska (woj. kujawsko-pomorskie) – położenie, ludność, administracja

Izbica Kujawska to nieduże miasto, i pod względem zajmowanego terenu, i jeśli chodzi o populację. Powierzchnia miejscowości wynosi 2,24 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje 2,6 tys. osób. Gęstość zaludnienia zbliża się zatem do wartoci 1159 osób na kilometr kwadratowy. 

W Izbicy Kujawskiej obowiązują numer kierunkowy (+48) i kod pocztowy 87-865. Tutejsze pojazdy rejestrowane są z oznaczeniem CWL na tablicach rejestracyjnych. 

Jak wspomniano na wstępie, Izbica Kujawska należy do powiatu włocławskiego. Stolicą powiatu jest oddalony o około 35 kilometrow Włocławek. W powiecie mieszczą się też maista: 

 • Kowal – dystans 34 kilometrów od Izbicy Kujawskiej,
 • Brześć Kujawski – 23 kilometry,
 • Chodecz – 19 kilometrów, 
 • Lubień Kujawski – 29 kilometrów, 
 • Lubraniec – 14 kilometrów. 

Z Izbicy Kujawskiej do Konina jest z kolei 48 kilometrów, do Kutna 51 kilometrów, do Inowrocławia 62 kilometry. 

Miasteczko jest dobrze skomunikowane z regionem – przecinają je drogi wojewódzkie nr 269 i 270, a także trasy gminne i powiatowe. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się z kolei około 10 kilometrów za miastem (Babiak, linia 131). 

W miejscowości mieści się siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Gminy i Miasta w Izbicy Kujawskiej
  Adres: ul. Marszałka Piłsudskiego 32, 87-865 Izbica Kujawska
  Telefon: 54 286 50 09

Izbica Kujawska – informacja o pracodawcach

Miasto jest małym ośrodkiem gospodarczym, pełni funkcję centrum handlowo-usługowego dla gminy, a produkcja przemysłowa prowadzona jest na niewielką skalę. Czym zajmują się zlokalizowane w Izbicy Kujawskiej firmy produkcyjne? Stosunkowo dużo jest zakładów z branży drzewno-meblowej. Prudukuje się tu także świece, części rolnicze. 

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec marca 2021 r.) w Izbicy Kujawskiej funkcjonuje 288 podmiotów gospodarki narodowej. Są to głównie mikrojednostki – jednoosobowe działalności lub podmioty zatrudniające do 9 pracowników (272). Małych jednostek (o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 osób) jest w mieście 14, a średniej wielkości (40-249 pracowników) są 2 podmioty. W Izbicy Kujawskiej nie ma dużych zakładów pracy. 

Oferty pracy w Izbicy Kujawskiej, powiecie włocławskim

Miasteczko tworzy mały i dość jednorodny rynek pracy, dlatego szukając zatrudnienia w tej części Kujaw, warto brać pod uwagę większy obszar, na przykład cały powiat. Poszukiwanie etatu dobrze jest też zacząć od sprawdzenia zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy. Ukazuje je na przykład ogólnopolskie badanie wykonywane z inicjatywy resortu pracy – Barometr zawodów. 

Zgodnie z nim, w 2021 r. w powiecie włocławskim notuje się duży niedobór chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających kwalifikacje pracowników opieki zdrowotnej – lekarzy, pielęgniarek i położnych. Deficyt kandydatów do pracy dotyczy jednak także wielu innych specjalistów. Pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie między innymi na:

 • pracowników IT – administratorów stron internetowych, analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych, grafików komputerowych, projektantów i administratorów baz danych, programistów, techników informatyków, 
 • pracowników gastronomii – szefów kuchni, kucharzy, cukierników, 
 • pracowników motoryzacji i branży elektromaszynowej – blacharzy i lakierników samochodowych, elektryków, elektromechaników, elektromonterów, inżynierów elektryków i energetyków, inżynierów mechaników, mechaników maszyn i urządzeń, mechaników samochodowych, monterów maszyn i urządzeń, specjalistów elektromechaniki, automatyki i robotyki. 

Lista profesji deficytowych w powiecie włocławskim jest bardzo długa i warto się z nią zapoznać. Należy także zwrócić uwagę na profesje nadwyżkowe. Ze znalezieniem zatrudnienia w tej okolicy kłopot mogą mieć między innymi ceramicy przemysłowi, fotografowie, ogrodnicy i sadownicy, pedagodzy, pracownicy administracyjni i biurowi czy rzemieślnicy obróbki szkła i metali szlachetnych.