Praca Janowiec Wielkopolski

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 335

 • Kierowca międzynarodowy

  Van Huet Glastransport Polska Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  6 godz.

Praca w Janowcu Wielkopolskim

Janowiec Wielkopolski to miasto położone w połowie drogi między Poznaniem a Bydgoszczą. Administracyjnie przynależy do województwa kujawsko-pomorskiego, niemniej znajduje się na jego styku z województwem wielkopolskim (a także w granicach historycznej krainy Wielkopolski). Janowiec Wielkopolski to jedno z czterech miast powiatu żnińskiego. Stanowi zarazem lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba miejsko-wiejskiej gminy. 

W miasteczku działają przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Życie kulturalne organizują takie instytucje jak Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna im. Stefanii Popiołek. 

Miasto leży w typowo rolniczej gminie. Sporo tu także jezior, gdzieniegdzie znajdują się lasy. Okolica zachęca do wycieczek rowerowych i pieszych, uprawiania sportów wodnych. 

Janowiec Wielkopolski jest przyjaznym miastem do życia, a jakie stwarza warunki, gdy chodzi o rozwój zawodowy? Do kogo kierowane są najczęściej oferty pracy w Janowcu Wielkopolskim?

Janowiec Wielkopolski – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Janowiec Wielkopolski to nieduże miasto – zajmuje powierzchnię 3,04 kilometra kwadratowego, a jego populacja wynosi 3,9 tys. mieszkańców. Daje to dość wysoką gęstość zaludnienia, przekraczającą 1294 osoby na kilometr kwadratowy. 

W Janowcu Wielkopolskim obowiązują numer kierunkowy (+48) 52 kod pocztowy 88-430, oznaczenie rejestracji samochodów CZN. 

Do miasta można się dostać drogami gminnymi i powiatowymi. W pobliżu przebiegają także trasa ekspresowa S5, drogi wojewódzkie nr 190 i 251. Z Janowca Wielkopolskiego blisko na przykład do Żnina (stolicy powiatu żnińskiego) – 20 kilometrów, Wągrowca – 22 kilometry, Gniezna – 27 kilometrów. Nieco dalej leżą Inowrocław – 59 kilometrów, Poznań – 60 kilometrów, Bydgoszcz – również 60 kilometrów, Toruń – 90 kilometrów. 

Siedziba władz samorządowych znajduje się we wspomnianym na wstępie, zabytkowym ratuszu:

 • Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim
  Adres: ul. Gnieźnieńska 3, 88-430 Janowiec Wielkopolski
  Telefon: 52 302 30 34

Osoby szukające wsparcia w kwestiach zawodowych, rozglądające się za szkoleniami bądź chcące skorzystać z zasiłku, mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie.

 • PUP Żnin
  Adres: ul. Składowa 4, 88-400 Żnin
  Telefon: 52 303 10 64

Janowiec Wielkopolski ma długą historię – uzyskał prawa miejskie pod koniec XIII wieku. Warto zwrócić uwagę na herb miasta – widnieje na nim postać Temidy, czyli greckiej bogini sprawiedliwości. Tutejsze zabytki pochodzą głównie z XIX i początków XX wieku – uwagę zwracają przede wszystkim ratusz oraz kościół św. Mikołaja. 

Rynek pracy, oferty pracy – Janowiec Wielkopolski

Miasteczko to ośrodek handlowy, usługowy, a także przemysłowy – działają tutaj między innymi producenci stopek (skarpet), ceramiki, opakowań, pasz, mebli i wielu innych. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec marca 2021 r.) w mieście funkcjonują 434 podmioty gospodarki narodowej. Są to głównie mikrojednostki zatrudniające maksymalnie 9 osób – łącznie 422. Ponadto działa tu 11 małych podmiotów (10-49 pracowników) i 1 firma średniej wielkości (50-249 pracowników). 

Najwięcej jest w Janowcu Wielkopolskim:

 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy samochodów i motocykli – stanowią 23,7% wszystkich podmiotów gospodarczych, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 16,8%, 
 • zakładów przetwórstwa przemysłowego – 9,4%. 

Niewielka liczba jednostek gospodarczych w mieście przekłada się na dość ograniczone warunki na rynku pracy. Rozglądając się za zatrudnieniem, warto więc wziąć pod uwagę większy obszar, np. inne miejscowości powiatu żnińskiego, do których można szybko dojeżdżać do pracy. 

W czasie poszukiwania etatu dobrą wskazówką może być Barometr zawodów, prognoza wykonywana na polecenie resortu pracy, ukazująca zapotrzebowanie na kadrę w poszczególnych częściach Polski. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie żnińskim wskazano deficyt chętnych do pracy przedstawicieli 30 grup zawodowych. Na liście są:

 • z branży budowlanej – brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, 
 • z motoryzacji i branży elektromaszynowej – elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy pojazdów samochodowych, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – masarze i przetwórcy ryb, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, ślusarze, 
 • z transportu – kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, maszyniści, 
 • z gastronomii – kucharze, 
 • z oświaty – nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z finansów – samodzielni księgowi, 
 • z opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, operatorzy aparatury medycznej, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni,  
 • z innych usług – pracownicy usług pogrzebowych. 

Szukaj pracy w mieście