Praca Wągrowiec

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 351

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  4 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  4 godz.

Praca w Wągrowcu

Wągrowiec (woj. wielkopolskie) leży w północno-zachodniej części Polski. Jest największym miastem i jednocześnie siedzibą władz powiatu wągrowieckiego. Stanowi zatem ośrodek administracyjny, usługowo-handlowy, obsługujący mieszkańców miasta i jego okolicy. Wągrowiec to także węzeł komunikacyjny, w którym przecinają się drogi wojewódzkie i powiatowe oraz linie kolejowe.

Miasto dysponuje rozwiniętą infrastrukturą społeczną, zaspokaja potrzeby lokalnej ludności. A jak wygląda tutejszy rynek zatrudnienia? Na kogo czekają oferty pracy w Wągrowcu i okolicach? W jakich branżach można je znaleźć? Oto krótka charakterystyka miejscowości oraz społeczno-gospodarczej sytuacji regionu.

Wągrowiec – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miasto zajmuje powierzchnię 17,8 kilometra kwadratowego. Liczy niespełna 26 tys. mieszkańców. Ma status gminy miejskiej i jest otoczone przez tereny wiejskiej gminy Wągrowiec, dla której pełni funkcję ośrodka usługowo-handlowego.

Wągrowiec to siedziba władz powiatu wągrowieckiego, do którego należy 7 gmin. Poza miejską gminą Wągrowiec są to dwie gminy miejsko-wiejskie – Skoki oraz Gołańcz i 4 gminy wiejskie – Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec.

Wągrowiec to bardzo stare miasto – założone w 1300 roku przez cystersów z Łekna, z prawami miejskimi od 1381 roku. Leży na obszarze Pojezierza Chodzieskiego, nad rzekami Wełną, Nielbą, Strugą Gołaniecką oraz jeziorami Durowskim, Łęgowo i Rgielskim. To miejscowość na Szlaku Cysterskim i Szlaku Piastowskim, pełna ciekawych miejsc, pamiętających zamierzchłe czasy. Wśród najważniejszych zabytków w Wągrowcu wymienić należy klasztor opactwa cystersów, kościół farny pw. św. Jakuba Apostoła, kościół poewangelicki. Będąc w okolicy, warto zajrzeć na rynek, zobaczyć fontanny, Piramidę Łakińskiego, wejść na wieżę widokową, odwiedzić Muzeum w Wągrowcu albo odpocząć nad jeziorem czy w aquaparku. Dostępne w Wągrowcu atrakcje, w połączeniu z rozwiniętą bazą noclegowo-gastronomiczną, tworzą turystyczny potencjał miasta.

Położenie Wągrowca można uznać za korzystne dla prowadzenia inwestycji. Miasto leży 60 km od Poznania i Piły, 44 km od Gniezna, 70 km od Bydgoszczy, w połowie trasy między Warszawą a Berlinem. Przez Wągrowiec wiodą 4 drogi wojewódzkie: nr 190, nr 196, nr 241, nr 251, dwie linie kolejowe oraz liczne drogi lokalne. W najbliższym sąsiedztwie Wągrowca znajdują się Rogoźno, Skoki, Gołańcz, Margonin, Janowiec Wielkopolski, Kłecko i Szamocin.

Rynek pracy, oferty pracy – Wągrowiec

To miasto, które wciąż się rozwija, mając wiele do zaoferowania i przedsiębiorcom, i osobom poszukującym pracy. Wągrowiec i okolice są świetnie skomunikowane. Do atutów regionu należą też dostępność terenów inwestycyjnych oraz instytucji otoczenia biznesu. To spore miasto z bezrobociem poniżej krajowego poziomu.

W całym powiecie najlepiej rozwiniętymi branżami są przetwórstwo rolno-spożywcze, przemysł meblowy, drzewny, odzieżowy oraz branża metalowa. Jeśli chodzi o centrum powiatu, to rozwija się ono przede wszystkim jako ośrodek handlowo-usługowy, z drobnym przemysłem. Wągrowiec i okolice stwarzają też dogodne warunki do działalności związanej z obsługą turystów – noclegowej, gastronomicznej, czy agroturystyki. 

Stopa bezrobocia rejestrowanego to ważny wskaźnik, który świadczy o kondycji rynku pracy. W Wielkopolsce jest on bardzo niski – najniższy spośród wszystkich województw w Polsce. Na koniec stycznia 2021 r. (zgodnie z danymi GUS) stopa bezrobocia wynosiła:

 • dla Polski – 6,5%,
 • dla województwa wielkopolskiego – 3,9%.

Powiat wągrowiecki znalazł się pomiędzy tymi dwoma wartościami. Stopa bezrobocia była tu równa 5,9%. Wg informacji PUP w Wągrowcu w styczniu 2021 r. zarejestrowanych było 1416 bezrobotnych. Największy udział w tej grupie mieli mieszkańcy miasta Wągrowca – 537 osób i wiejskiej gminy Wągrowiec – 233 osoby. 

W Wągrowcu swoją siedzibę ma 3111 podmiotów gospodarki narodowej, a na terenie gminy wiejskiej Wągrowiec – 997 (dane GUS, stan REGON na styczeń 2021 r.).

W mieście najwięcej jest mikropodmiotów – liczba samozatrudnionych i jednostek do 9 pracujących wynosi 2956. Od 10 do 49 miejsc pracy generują 133 podmioty, a 21 zatrudnia między 50 a 249 osób. Największym pracodawcą w Wągrowcu jest jednostka budżetowa – deklarująca stan zatrudnienia w przedziale 250-999 pracowników.

W sektorze publicznym działa 88 podmiotów, pozostałe to firmy prywatne.

W jakich branżach można znaleźć pracę w Wągrowcu? Najwięcej przedsiębiorstw reprezentuje następujące sekcje PKD:

 • handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych – 698 podmiotów,
 • budownictwo – 553 podmioty,
 • przetwórstwo przemysłowe – 287 podmiotów,
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 260 podmiotów.

PUP Wągrowiec:

Adres: ul. Kolejowa 22, 62-100 Wągrowiec
E-mail: powa@praca.gov.pl
Telefon: 67 262 10 81

Szukaj pracy w mieście