Praca Sępólno Krajeńskie Najnowsze oferty pracy: 15

Praca KUJAWSKO-POMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Sępólnie Krajeńskim

Sępólno Krajeńskie – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Sępólno Kujawskie jest stolicą powiatu sępoleńskiego. W granicach powiatu znajdują się też miasta Kamień Krajeński oraz Więcbork, a także wiele wsi. Niedaleko z Sępólna Krajeńskiego również do takich ośrodków miejskich jak Bydgoszcz, Nakło nad Notecią, Piła, Szczecinek, Chojnice, Człuchów, Świecie, Chełmno. Trasa do Bydgoszczy ma 60 kilometrów, do Szczecinka 75 kilometrów, do Torunia 107 kilometrów, a do Warszawy 330 kilometrów. 

Sępólno Krajeńskie leży przy drodze krajowej nr 25, która w granicach miasta łączy się z drogą wojewódzką nr 241. W miejscowości znajduje się też stacja kolejowa, obecnie wyłączona z ruchu pasażerskiego. 

Sępólno Krajeńskie nie jest dużym miastem – zajmuje powierzchnię 6,55 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje około 9 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 52 oraz kod pocztowy 89-400. Samochody z powiatu sępoleńskiego mają oznaczenie CSE na tablicach rejestracyjnych.

Ważne instytucje publiczne zlokalizowane w miejscowości:

 • Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim (adres: T. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie, telefon: 52 389 42 30), 
 • Starostwo Powiatowe (adres: ul. T. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie, telefon: 52 388 13 00),
 • Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim (adres: ul. T. Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie, telefon: 52 388 13 50),
 • Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim (adres: ul. T. Kościuszki 22, 89-400 Sępólno Krajeńskie, telefon: 52 388 83 10).

Dzieje miasta sięgają średniowiecza – prawa miejskie uzyskało z rąk króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV wieku. Do czasów współczesnych zachowało się kilka interesujących zabytków, np. kościół św. Bartłomieja Apostoła, most drogowy nad rzeką Sępolną, liczne budynki z przełomu XIX i XX wieku. Warto zwrócić uwagę na rzadki, trójkątny kształt sępoleńskiego rynku. 

Sępólno Krajeńskie leży na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, nad Jeziorem Sępoleńskim i nieopodal innych zbiorników. Miasto otaczają głównie tereny rolne, dalej rozciągają się rozległe kompleksy leśne. Okolica jest pełna uroku, pozwala na wypoczynek na łonie natury. 

Jakie formy spędzania wolnego czasu, rozwoju zainteresowań oferuje samo miasto? Do dyspozycji są między innymi Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza, infrastruktura sportowa. 

Rynek pracy, oferty pracy – Sępólno Krajeńskie

Sępólno Krajeńskie stanowi centrum gospodarcze powiatu sępoleńskiego. W mieście działają łącznie 972 podmioty gospodarki narodowej (REGON, GUS, stan na koniec marca 2021 r.). Jest to:

 • 918 mikropodmiotów zatrudniających 0-9 osób, 
 • 43 małe podmioty zatrudniające 10-49 osób, 
 • 11 średnich podmiotów zatrudniających 50-249 osób. 

Na obszarze wiejskim gminy Sępólno Krajeńskie zarejestrowane są kolejne 422 podmioty gospodarcze. Również wśród nich nie ma dużych zakładów pracy, lecz 414 mikro i 8 małych. 

W mieście najwięcej jest:

 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – stanowią 18,1% wszystkich działalności, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 16,5%, 
 • firm z branży nieruchomości – 10,7%, 
 • zakładów przemysłowych – 9,8%, 
 • podmiotów świadczących różnego rodzaju usługi (np. naprawy sprzętu domowego, komputerów) – 8,2%, 
 • placówek opieki zdrowotnej bądź pomocy społecznej – 7,4%. 

Miasto stanowi największy i najbardziej różnorodny rynek pracy w powiecie. Na kogo czekają oferty zatrudnienia w tej okolicy? Ważną wskazówkę dotyczącą zapotrzebowania na kadrę stanowi Barometr zawodów, badanie wykonywane co roku na zlecenie resortu pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie sępoleńskim pracodawcy mają największy kłopot ze znalezieniem chętnych do pracy i spełniających wymagania kierowców ciężarówek, a także krawców i pracowników produkcji odzieży. 

Profesji deficytowych w powiecie jest jednak znacznie więcej i dotyczą różnych branż. Brakuje na przykład bibliotekoznawców, bibliotekarzy i specjalistów informacji naukowej, dentystów, grafików komputerowych, lekarzy, monterów maszyn i urządzeń, nauczycieli przedmiotów zawodowych, operatorów maszyn rolniczych i ogrodniczych, opiekunek dziecięcych, pracowników ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych czy robotników leśnych.

PUP Sępólno Krajeńskie

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie
E-mail: tose@praca.gov.pl
Telefon: +48 523881350