Praca Tuchola

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 372

 • Stolarz meblowy / Stolarz jachtowy

  BRASCO Sp. j.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Elektryk okrętowy / Elektryk jachtowy

  BRASCO Sp. j.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Tucholi

Tuchola to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Jest lokalnym ośrodkiem administracyjnym – siedzibą władz powiatu tucholskiego, a także miejsko-wiejskiej gminy. Tucholi na mapie kraju należy szukać na północ od Bydgoszczy i na południowy wschód od Chojnic. 

Tuchola to przyjazna do życia miejscowość. Czy trudno o znalezienie w niej zatrudnienia? Do kogo najczęściej kierowane są w Tucholi oferty pracy?

Tuchola –  liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Tuchola jest centralnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, oświatowym i administracyjnym powiatu tucholskiego. Stanowi zarazem jedyny ośrodek miejski w powiecie, otoczony licznymi wsiami.

Miasto zajmuje powierzchnię 17,69 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Tucholi wynosi 13,6 tys. osób. Żeby się dodzwonić do miejscowości, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 52. Tucholskie samochody można rozpoznać po literach CTU na tablicach rejestracyjnych. 

Tuchola to miasto dobrze skomunikowane z regionem. Przecinają je drogi wojewódzkie nr 237, 240, 241, a także liczne trasy powiatowe i gminne. Z miejscowości stosunkowo blisko na przykład do Czerska (25 kilometrów), Chojnic (26 kilometrów), Świecia (42 kilometry) czy Bydgoszczy (52 kilometry). 

W Tucholi zlokalizowane są takie instytucje publiczne jak:

 • Urząd Miejski 
  Plac Zamkowy 1, 89-500 Tuchola
  Telefon: 52 564 25 00
 • Starostwo Powiatowe
  Ul. Pocztowa 7, 89-500 Tuchola
  Telefon: 52 559 07 00

Historia Tucholi jest bardzo długa – prawa miejskie otrzymała w 1346 roku. Do czasów współczesnych zachowały się fragmenty murów obronnych i średniowieczny układ urbanistyczny najstarszej części miasta, a także kilka obiektów zabytkowych, m.in. kościół św. Jakuba Apostoła. Śladem wielowiekowych dziejów jest też np. młyn należący do znajdującego się niegdyś w Tucholi zamku.

W miejscowości działa kilka instytucji kultury, np. Tucholski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Borów Tucholskich czy Muzeum Sygnałów Myśliwskich.

Miasteczko nazywane jest stolicą Borów Tucholskich i może stanowić doskonały punkt wypadowy do wycieczek krajoznawczych, wypadów pieszych i rowerowych. Do dyspozycji jest na przykład leśna ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Jelenia Wyspa, a także wiele innych szlaków. Tucholę otaczają też liczne jeziora, np. Jezioro Cekcyńskie Wielkie, Jezioro Szpitalne, Jezioro Stobno i inne. 

Rynek pracy, oferty pracy – Tuchola

Tuchola leżąca na skraju malowniczych Borów Tucholskich ma ogromny potencjał turystyczny, który jest częściowo wykorzystywany. Ponadto stanowi ośrodek handlowo-usługowy. Nie znajdziemy tu rozwiniętego przemysłu, niemniej działa kilku producentów – np. narzędzi, maszyn blacharskich, wyrobów czekoladowych, mebli, pudełek drewnianych, wyrobów cukierniczych i inni. 

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, stan na koniec marca 2021 r.) w Tucholi działa 1900 podmiotów gospodarki narodowej o różnej wielkości:

 • 1817 mikro (zatrudniających 0-9 pracowników), 
 • 65 małych (zatrudniających 10-49 pracowników), 
 • 17 średnich (zatrudniających 50-249 pracowników), 
 • 1 duży (zatrudniający 250-999 pracowników).

Największy podmiot w mieście, a także blisko połowa tych średniej wielkości to jednostki budżetowe. Przedsiębiorczość Tucholi opiera się zatem w znacznym stopniu o małe i mikrofirmy, jednoosobowe działalności, rodzinne biznesy. 

Czy trudno o pracę w Tucholi i w powiecie tucholskim? Na koniec marca 2021 r. stopa bezrobocia w powiecie była na poziomie 11,2%, przewyższała zatem wskaźnik dla województwa (9,1%) i dla kraju (6,4% – źródło: GUS). 

Stosunkowo wysokie bezrobocie nie oznacza, że w powiecie tucholskim nie ma ofert pracy. Zapotrzebowanie tutejszego rynku pracy obrazuje np. badanie Barometr zawodów, wykonywane każdego roku z polecenia resortu pracy. W 2021 r. w powiecie tucholskim wskazano duży deficyt kandydatów do pracy na stanowisko kierowcy ciężarówki. Profesji deficytowych jest jednak znacznie więcej – lista obejmuje kilkadziesiąt pozycji i dotyczy na przykład takich branż jak:

 • działalność profesjonalna i naukowa (brakuje biologów, biotechnologów, biochemików),
 • motoryzacja i branża maszynowa (oferty czekają na elektryków, elektromechaników i elektromonterów, mechaników, blacharzy i lakierników samochodowych), 
 • budownictwo (zbyt mało jest cieśli, stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy), 
 • finanse (nietrudno o pracę jako samodzielny księgowy, pracownik ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownik ds. rachunkowości i księgowości), 
 • gastronomia (w deficycie są szefowie kuchni, kucharze, piekarze, cukiernicy). 

Warto zapoznać się z pełną listą profesji deficytowych dla tego powiatu, dostępną na stronie badania. 

PUP Tuchola

Instytucją rynku pracy, do której mogą zgłaszać się mieszkańcy miasta i innych miejscowości powiatu, jest PUP w Tucholi:

Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi
Plac Wolności 23, 89-500 Tuchola
Telefon: 52 559 08 00

 

Szukaj pracy w mieście