Praca Łask

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  1 godz.
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  1 godz.

Praca w Łasku

Łask – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Łask jest liczącym ponad 17 tysięcy mieszkańców miastem w zachodniej części województwa łódzkiego. Geograficznie znajduje się na Wysoczyźnie Łaskiej, nad rzeką Grabią, a administracyjnie jest siedzibą władz powiatu i miejsko-wiejskiej gminy. Gmina Łask zajmuje obszar 146 kilometrów kwadratowych, a samo miasto – 15 kilometrów kwadratowych. Obowiązująca tutaj strefa numeracyjna to (+48) 43, kod pocztowy – 98-100, a rejestracje rozpoczynają się od oznaczenia ELA. Czym charakteryzuje się ta leżąca w samym sercu Polski miejscowość? Czy osoby zainteresowane pracą w województwie łódzkim powinny przychylnym okiem spoglądać na Łask? 

Miejscowość pełni funkcję węzła komunikacyjnego, zarówno w przypadku połączeń drogowych, jak i kolejowych. Biegnie tędy droga ekspresowa S8 (Wrocław – Białystok) i cztery drogi wojewódzkie: nr 473, 481, 482, 483. Łaski węzeł kolejowy umożliwia bezpośredni dojazd pociągiem do wielu dużych miast Polski, m.in. Sieradza, Łodzi, Poznania, Wrocławia czy Warszawy. W Łasku stacjonuje 32. Baza Lotnictwa Taktycznego. To jedną z najnowocześniejszych jednostek Wojska Polskiego, posiadająca na wyposażeniu samoloty F-16.

Miasto jest też przyjaznym miejscem do życia. Nie brak w Łasku atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do zobaczenia są zabytki, takie jak kościół kolegiacki pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła, kościół pw. Świętego Ducha oraz liczne obiekty architektury mieszczańskiej – wille letniskowe, Eklektyczny magistrat, budynek banku – i architektury ziemiańskiej w postaci dworków rozsianych na terenie Łasku, gminy i powiatu. Miejskie instytucje kulturalne to Łaski Dom Kultury, który organizuje wiele zajęć dla dzieci i młodzieży, wydarzenia plenerowe (np. Jarmark Łaski i Festiwal Róż). Przy ŁDK działają również Łaskie Towarzystwo Kulturalne oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ponadto mieszkańcy mają do dyspozycji dwie biblioteki – publiczną i pedagogiczną, a także Muzeum Historii Łasku. Miasto Łask posiada rozwinięte zaplecze sportowo-rekreacyjne. Mieszkańcy ceniący sobie aktywność fizyczną mają do dyspozycji boiska, krytą pływalnię, szlaki turystyczne. Gdy pogoda w Łasku sprzyja, można także odpocząć na terenie kąpieliska, w Parku Miejskim im. Rodu Łaskich bądź wybrać się na spływ kajakowy Grabią. Dolina tej – jednej z najczystszych w centralnej Polsce – rzeki, w połączeniu z kompleksem leśnym, stanowi także atrakcję turystyczną, z której chętnie korzystają mieszkańcy regionu.

Rynek pracy, oferty pracy – Łask

Łask to regionalny ośrodek administracyjny, usługowy i kulturalno-oświatowy. Na terenie miasta zarejestrowanych jest 2010 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON na 31.05.2020 r.), z czego 1592 to osoby fizyczne. Dominuje sektor prywatny (96,6%) i branże: handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów, budownictwo, przetwórstwo przemysłowe, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, usługi oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna. W mieście poza mikrofirmami – samozatrudnionych i podmiotów zatrudniających do 9 osób jest 1913 – są także więksi pracodawcy. Dwóch utrzymuje między 250 a 999 miejsc pracy, szesnastu od 50 do 249 pracowników. Małych firm (10-49 osób) jest w mieście 79. Duże łaskie zakłady pracy reprezentują m.in. branżę odzieżową, drzewną, produkują systemy rurowe z tworzyw sztucznych, silikonowe materiały budowlane, produkty pielęgnacyjne i suplementy diety dla zwierząt i inne.

W maju 2020 r. w województwie łódzkim i w całej Polsce stopa bezrobocia wynosiła 6,0%. W tym okresie w powiecie łaskim bezrobocie było wyższe – na poziomie 7,4%. W PUP Łask w tym czasie zarejestrowanych było około 1400 osób bezrobotnych. Wedle wyników badania Barometr zawodów, wykonywanego na zlecenie resortu pracy, w powiecie w większości branż panuje względna równowaga między dostępnymi ofertami pracy a zapotrzebowaniem pracodawców.

Niemniej wyróżniono 12 grup zawodów deficytowych, czyli takich, w których liczba ofert przewyższa liczbę kandydatów posiadających odpowiednie kwalifikacje do wykonywania określonego typu pracy. Są to: elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, spawacze, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy ds. budownictwa drogowego kosmetyczki. Ponadto w okolicy i samym Łasku oferty pracy powinni bez większych trudności znaleźć fizjoterapeuci i masażyści, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, a także psycholodzy i psychoterapeuci.

PUP Łask

Adres: ul. Objazdowa 4, 98-100 Łask

E-mail: lola@praca.gov.pl

Telefon: +48 43 675 17 20