Praca Sieradz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 273

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Sieradzu

Sieradz leży w centralnej Polsce nad rzeką Wartą. To siedziba powiatu i gminy miejskiej, jedno z większych pod względem powierzchni miast województwa łódzkiego. Czy poszukując pracy w województwie łódzkim, warto pod uwagę wziąć właśnie Sieradz? Jak kształtuje się zapotrzebowanie na pracowników na tym terenie i w jakich kierunkach rozwija się lokalna przedsiębiorczość? Oto charakterystyka miasta.

Sieradz – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

W Sieradzu liczba mieszkańców wynosi prawie 42 tys. osób. Miejscowość zajmuje 51 km² powierzchni. Strefa numeracyjna to 43, kody pocztowe – od 98-200 do 98-210. Tutejsze tablice rejestracyjne rozpoczynają się od liter ESI. Sieradz to jedno z najstarszych miast w Polsce.

Osadnictwo na tym terenie istniało już w VI-VII w. Pierwsze pisemne wzmianki o Sieradzu pochodzą z bulli gnieźnieńskiej – 1136 r. oraz Księgi Rogera z 1154 r. Dokument lokacyjny miasta zaginął, jednak szacuje się, że Sieradz prawa miejskie otrzymał pomiędzy 1247 a 1255 rokiem.

Współczesny Sieradz, jako siedziba powiatu, to ośrodek administracyjno-gospodarczy regionu i centrum kulturalne, ale też ważny węzeł komunikacyjny. Położenie miejscowości w środkowej części mapy Polski jest jej niewątpliwym atutem. Rozbudowana sieć dróg, trzy bezpośrednie połączenia kolejowe z wieloma dużymi miastami stanowią duże ułatwienie zarówno dla sieradzkich pracowników, jak i przedsiębiorców oraz inwestorów. Przez miasto przebiega droga ekspresowa S8, a także trzy drogi krajowe: nr 12 (zachodnia obwodnica Sieradza) – przez Łęknicę w woj. lubuskim, Kalisz, Sieradz, Piotrków Trybunalski, do Dorohuska w woj. lubelskim, oraz nr 83 na linii Sieradz – Turek. Komunikację znacznie ułatwiają też drogi wojewódzkie nr 479, 480, 482 oraz sieć dróg lokalnych.

Rynek pracy, oferty pracy – Sieradz

Miasto Sieradz ma wiele do zaoferowania inwestorom. Przede wszystkim wskazać tu należy dwie miejskie strefy gospodarcze: Elewator o przeznaczeniu produkcyjno-składowo-magazynowym oraz położoną w okolicy terenów rekreacyjnych nad rzeką Wartą strefę Portową. Podstrefa Sieradz przynależy także do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i w związku z tym ma zapewnia preferencyjne warunki dla inwestorów, m.in. zwolnienia i ulgi podatkowe, wsparcie merytoryczne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Według danych na 31.05.2020 r. w rejestrze REGON w Sieradzu znajdowało się 4428 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 96,2% reprezentowało sektor prywatny. Przeważają oczywiście najmniejsze jednostki, zatrudniające do 9 osób – działa ich w mieście 4188. Nie brak jednak także średnich i dużych pracodawców. Jedna firma zatrudnia powyżej 1000 osób, dwie deklarują stan kadry w przedziale 250 – 999. W 46 podmiotach pracuje pomiędzy 50 a 249 osób. Najwięcej – 950 podmiotów – zarejestrowanych jest w sekcji PKD handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle. Kolejne są budownictwo – 536 podmiotów, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 464, opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 407 oraz przetwórstwo przemysłowe – 368 i pozostała działalność usługowa – 345.

Spore znaczenie dla rozwoju lokalnego rynku pracy mają duże firmy. Sieradz na miejsce swojej działalności wybrały m.in. przedsiębiorstwa z branży elektronicznej, AGD, farmaceutycznej i odzieżowej. Funkcjonują tu duże centra logistyczne dla branży spożywczej i farmacji. Praca w Sieradzu dostępna jest także w zakładach: produkcji płytek ceramicznych i przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Dla przedstawicieli jakich zawodów znajdą się w tej części Polski oferty pracy? Sieradz i okolice w granicach powiatu, zgodnie z badaniem rynku pracy Barometr zawodów, odnotowują 23 deficytowe profesje. Jak wynika z przygotowywanej corocznie prognozy, trudności z rekrutowaniem odpowiednio wykwalifikowanej kadry mogą mieć tutaj pracodawcy w wielu branżach. Do deficytowych grup zawodów należą bowiem zarówno cukiernicy i piekarze, magazynierzy, masarze i przetwórcy ryb, jak i pracownicy budowy czy operatorzy obrabiarek skrawających. Na lokalnych rynku pracy brakuje też fizjoterapeutów i masażystów, kosmetyczek, kierowców, spedytorów i logistyków, a także wielu innych pracowników, legitymujących się aktualnymi uprawnieniami i wymaganym przez pracodawców doświadczeniem.

Podsumowując, lokalny rynek pracy ma się całkiem nieźle. Stopa bezrobocia w maju 2020 r. w powiecie sieradzkim wynosiła 5,9% i była niższa niż średnia wojewódzka i krajowa (po 6,0%). PUP Sieradz w rejestrze bezrobotnych odnotował 3,1 tys. osób. Miasto dynamicznie się rozwija, a mieszkańcy mają do dyspozycji szeroką ofertę kulturalną i rekreacyjną. Mimo że Sieradz nie jest popularnym kierunkiem turystycznym, dla osób, które szukają wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku, może być świetnym wyborem. Wiele tu zabytków i ciekawych obiektów, m.in. XIII-wieczny Podominikański Zespół Kościelno – Klasztorny, Wzgórze Zamkowe, Dom Kata czy Sieradzki Park Etnograficzny.

PUP Sieradz

Adres: Plac Wojewódzki 3, 98-200 Sieradz

E-mail: losi@praca.gov.pl

Telefon: Centrala - tel. (43) 822-11-43, (43) 822-11-47 Sekretariat – tel. (43) 822-07-39, Fax.(43) 822-13-31.