Praca Szadek

Najnowsze oferty pracy: 508

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   łódzkie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  2 godz.
 • Inżynier Budowy

  MIRBUD S.A.   łódzkie  
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B
  3 godz.

Praca w Szadku

Szadek (woj. łódzkie) to niewielka miejscowość, której należy szukać w środkowej części mapy Polski. Leży nad dopływającą do Warty rzeką Pichną, w mezoregionie zwanym Wysoczyzną Łaską. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej i przynależy do powiatu zduńskowolskiego. W jakie branże inwestują tutejsi przedsiębiorcy? Jak wygląda lokalny biznes oraz czym się wyróżnia na tle powiatu i rynku pracy w województwie łódzkim? Oto przekrój informacji społeczno-gospodarczych o Szadku.

Szadek - liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Miasto zajmuje prawie 18 km² powierzchni, a gmina Szadek ponad 151 km². Tutejsza strefa numeracyjna to 43, kod pocztowy – 98-240. Tablice rejestracyjne w powiecie zaczynają się od EZD. Miasto zamieszkuje około 1900 osób, co daje gęstość zaludnienia 106 osób na km². Szadek leży zaledwie 13 km od Zduńskiej Woli. Od Łodzi, w której znajduje się najbliższy międzynarodowy port lotniczy, dzieli go niecałe 40 km, od Piotrkowa Trybunalskiego 64 km, a od Kalisza 68 km. By dojechać od stolicy Polski, szadkowianie muszą pokonać 166 km. W mieście krzyżują się drogi wojewódzkie – nr 710 z Łodzi do Błaszek oraz nr 473 z Łasku do Koła.

Obraną przez lokalny samorząd strategią rozwoju Szadku jest ukierunkowanie działań na produkcję wyrobów regionalnych i wypromowanie miasta jako ośrodka turystyki aktywnej. W obrębie gminy zdecydowanie dominuje rolnictwo, coraz większą popularność zdobywa jednak agroturystyka, która przyciąga turystów z centralnej Polski. Ci mogą odpocząć wśród bogatej przyrody, nieskażonej przemysłem na dużą skalę. Przez gminę przebiegają szlaki turystyczne. Jednym z nich jest niebieski rowerowy szlak „W środku Polski – ziemia znana i nieznana”. Liczy 61 km i prowadzi od Zduńskiej Woli, gdzie znajduje się Skansen Lokomotyw, przez Gajewniki, Dziadkowice, Szadek, rezerwat przyrody Jamno, Prusinowice, Wojsławice, Korczew i kończy się w Zduńskiej Woli.

Znaleźć też można w okolicy i samym Szadku zabytki, cenne i dobrze zachowane. W mieście należy do nich Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła. Bryłę w stylu gotyckim wzniesiono go w latach 1333-1335 i była wielokrotnie rozbudowywana – w XIV i XVI w. Obok kościoła znajduje się dzwonnica, pełniąca onegdaj funkcję baszty obronnej. Historia osadnictwa w tym rejonie sięga przełomu X i XI w. Pierwszą pisemną wzmiankę o Szadku datuje się na 1295 r. W mieście działają biblioteka oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, kółka zainteresowań. Przy ośrodku działają zespoły wokalne i taneczne, kółko teatralne. Także pełnoletni szadkowianie mogą rozwijać swoje pasje, przynależąc np. do koła gospodyń, klubu seniora czy klubu sportowego. W miejskim zadaszonym amfiteatrze odbywają się w Szadku imprezy lokalne, jak dyskoteki dla dzieci, Gala Kapel Podwórkowych Ziemi Łódzkiej czy Dożynki Gminne.

Rynek pracy, oferty pracy - Szadek

Miasto, jako siedziba gminy, jest dla jej mieszkańców ośrodkiem administracyjnym, usługowym i handlowym. W miejscowości funkcjonuje oczywiście Urząd Gminy i Miasta Szadek, natomiast odpowiednim urzędem pracy jest Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli. W jego rejestrach w maju 2020 r. znajdowało się 1,9 tys. bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 6,9% i była wyższa niż wyliczona dla całego województwa łódzkiego i Polski (po 6,0%).

Brak tu dużych zakładów, ciężkiego przemysłu. Dominuje mała przedsiębiorczość, a lokalne firmy zajmują się przede wszystkim handlem, naprawą pojazdów, budownictwem. W mieście funkcjonują zakłady usługowe, przetwórcze oraz dziewiarsko-konfekcyjne. Jak wygląda tutejszy rynek pracy? Szadek, zgodnie z rejestrem REGON (stan na 31.05.2020 r.) jest miastem, gdzie działają 203 podmioty gospodarki narodowej, głównie najmniejsze – do 9 pracowników – 190. 10 szadkowskich pracodawców zatrudnia między 10 a 49 osób, 3 największych – w przedziale 50-249. 145 podmiotów w REGON to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Jest także 35 spółek (zero spółek akcyjnych) oraz 2 spółdzielnie. Przedsiębiorstwa państwowe nie są wpisane do rejestru ani w mieście, ani w gminie. W Szadku oferty pracy publikują więc małe, bardzo często rodzinne przedsiębiorstwa.

Osoby, które chcą rozwijać się w korporacyjnych strukturach, mogą pomyśleć o podjęciu zatrudnienia w Łodzi, tym bardziej że dojazd jedną z dróg wojewódzkich nie powinien zajmować więcej niż godzinę. Ogólnopolskie badanie rynku pracy Barometr zawodów 2020 wykazało, że w powiecie zduńskowolskim najbardziej deficytowa grupa zawodów to elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy. W ich przypadku pracodawcy mają problem ze znalezieniem kandydatów z doświadczeniem i praktycznymi umiejętnościami. Inne deficytowe profesje to np. pracownicy produkcji (głównie odzieżowej), opieki zdrowotnej i służb mundurowych, nauczyciele przedmiotów zawodowych, zaopatrzeniowcy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, spawacze, księgowi oraz pracownicy ds. rachunkowości i księgowości i inni.

Szukaj pracy w mieście