Praca Zelów Najnowsze oferty pracy: 6

 • PZU Życie S.A.
  Wieluń, Wieruszów, Lututów, Bełchatów, Zelów, Opoczno, Drzewica, Piotrków Trybunalski, Sulejów, Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Radomsko, Kamieńsk, Łowicz, Bielawy, Brzeziny, Dmosin, Andrespol, Koluszki, Skierniewice, Bolimów, Rawa Mazowiecka
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  4 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Wieluń, Wieruszów, Lututów, Bełchatów, Zelów, Opoczno, Drzewica, Piotrków Trybunalski, Sulejów, Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Radomsko, Kamieńsk, Łowicz, Bielawy, Brzeziny, Dmosin, Andrespol, Koluszki, Skierniewice, Bolimów, Rawa Mazowiecka
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  6 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie
  Zelów
  3 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie
  Zelów
  3 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie
  Zelów
  6 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie
  Zelów
  6 dni
  Obserwuj

Praca ŁÓDZKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Zelowie

Zelów (województwo łódzkie) jest jednym z dwóch miast powiatu bełchatowskiego, siedzibą miejsko-wiejskiej gminy. Liczy około 7,5 tysiąca mieszkańców i rozciąga się na obszarze 10,75 km². Kod pocztowy w mieście to 97-425, numer kierunkowy (+48) 44, a oznaczenie tablic rejestracyjnych – EBE. Co warto wiedzieć o tej miejscowości? Jak rozwija się gospodarczo i jakie można znaleźć w mieście i gminie Zelów oferty pracy?

Mimo tego, że prawa miejskie Zelów otrzymał dopiero w 1957 r., historia miejscowości jest długa. Nawiązuje do niej aktualny herb Zelowa, obowiązujący od 1973 roku. Ukazuje on pół ukoronowanego srebrnego orła po jednej stronie i brązowe czółenko tkackie na tle ceglanego muru po drugiej stronie. Herb odzwierciedla charakter miasta, odnosi się do tradycji i tutejszych czeskich osadników, którzy trudnili się tkactwem. Osadnictwo na zelowskich ziemiach sięga XIII w. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z 1402 r. Aż do końcówki XVIII w. Zelów był szlachecką wsią, której mieszkańcy zajmowali się głównie rolnictwem. W XIX w. majątek zelowski wykupili Czesi, którzy rozwinęli tu włókiennictwo i tkackie rękodzieło.

A czym charakteryzuje się współczesna gospodarka tego regionu? Czy tkackie tradycje są utrzymywane przez zelowskich rzemieślników? Na tutejszy profil gospodarczy składają się zróżnicowane pod względem wielkości firmy. W mieście działa 618 podmiotów gospodarki narodowej (stan rejestru REGON na 31.05.2020 r.). 600 to samozatrudnieni bądź mikrojednostki do 9 pracowników. W 14 podmiotach zatrudnionych jest między 10 a 49 osób. W mieście są też większe firmy. 3 pracodawców utrzymuje od 50 do 249 miejsc pracy, a jeden, największy zakład między 250 a 999. Sektor publiczny reprezentuje 26 podmiotów, 474 to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Zelów to ośrodek handlowo-usługowy, z wyraźnie zaznaczoną branżą budowlaną i przetwórstwem przemysłowym. Wiele firm zajmuje się też transportem i gospodarką magazynową, działalnością profesjonalną, naukową i techniczną. Warto podkreślić, że dużym pracodawcą w całym regionie jest bełchatowski kompleks energetyczny. W mieście utrzymały się także tkackie i włókiennicze tradycje. W Zelowie działają m.in. zakłady materiałów opatrunkowych.

Miejscowość leży w centralno-południowym obszarze województwa łódzkiego. Przez miasto prowadzi droga wojewódzka nr 484 (Łask, Buczek, Zelów, Bełchatów, Kamieńsk), która łączy się z autostradą A1. Zelów leży 15 km od Bełchatowa – siedziby powiatu, 52 km od Łodzi, ok. 200 km od Wrocławia. Podróż do Warszawy samochodem zajmuje zelowianom około 2 godziny – miasta dzieli ok. 180 km.

Warto dodać, że Zelów jest objęty Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która napędza rynek pracy w województwie łódzkim i znacznie rozwija gospodarczo region. Inwestorzy, którzy lokują swoją działalność na terenie strefy, otrzymują szerokie wsparcie, m.in. merytoryczne i finansowe – w postaci preferencyjnych warunków wynajmu powierzchni inwestycyjnych, zniżek i ulg podatkowych.

Na kogo czeka tu praca? Zelów i okolice – w granicach powiatu bełchatowskiego – cechuje deficyt wielu różnych zawodów. Zgodnie z przygotowywanym raz do roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej badaniem Barometr zawodów deficyt dotyczy m.in. branży budowlanej. Na lokalnym rynku brakuje na przykład betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy, ale też inżynierów budownictwa czy operatorów oraz mechaników sprzętu do robót ziemnych i innych. W okolicy i Zelowie firmy rekrutują też pracowników biurowych – ds. rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych oraz sekretarki i asystentki. Niedobór dotyczy także branży produkcyjnej (inżynierów chemików i chemików, monterów konstrukcji metalowych, elektryków elektromechaników i elektromonterów, operatorów obrabiarek skrawających), spawaczy, ślusarzy i lakierników. Praca w Zelowie lub nieodległych miejscowościach czeka także na kierowców, kucharzy, pielęgniarki i położne.

Zelów (woj. łódzkie) podlega pod Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie. Ten, w maju 2020 r. miał w swoich rejestrach około 2900 osób. Stopa bezrobocia nie była wysoka – wynosiła 5,4%. Średnia dla województwa, a także dla całej Polski w tym okresie to 6,0%. To spokojne, ale niepozbawione atrakcji miasteczko. O krzewienie kultury dbają Dom Kultury w Zelowie, biblioteka publiczna oraz Muzeum Braci Czeskich. Nie brakuje też terenów do rekreacji i uprawiania sportu.