Praca Mirosławiec

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 230

  • Blacharz Izolacji Przemysłowych

    MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
    relokacja do:
    Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
    Niemcy
    pracownik fizyczny
    14 godz.
  • Pracownik ogólnobudowlany ze znajomością języka niemieckiego

    MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
    relokacja do:
    Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
    Niemcy
    pracownik fizyczny
    16 godz.

Oferty urzędu pracy

  • Monter

    Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu   Mirosławiec  
    10 godz.
  • Robotnik gospodarczy

    Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu   Mirosławiec  
    4 dni

Praca w Mirosławcu

Mirosławiec jest miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim. Stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy Mirosławiec. 

Okolica miasta jest malownicza – leży ono wśród lasów oraz jezior Pojezierza Południowopomorskiego, w otoczeniu parków krajobrazowych – Drawieńskiego, Ińskiego, Drawskiego. Za południową granicą Mirosławca znajduje się Jezioro Korytnickie. 

Mirosławiec i okolice to przyjazne miejsce do życia. Czyste powietrze, pełna uroku okolica pozwalają na wypoczynek na łonie natury. O ciekawą ofertę kulturalną, prócz wspomnianego muzeum, dbają Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna. 

Czy trudno o znalezienie w Mirosławcu pracy? Zapoznaj się z krótką społeczno-gospodarczą charakterystyką tej miejscowości. 

Mirosławiec – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Mirosławiec to miasto w województwie zachodniopomorskim, jedno z czterech należących do powiatu wałeckiego, obok Wałcza (siedziby starostwa powiatowego), Człopy i Tuczna. 

Liczba mieszkańców Mirosławca wynosi około 3 tys. osób. Miasto zajmuje 2,17 kilometra kwadratowego. Daje to stosunkowo wysoką gęstość zaludnienia (1412 osób na kilometr kwadratowy). Zabudowa miasteczka jest zwarta, otaczają je niezbyt rozległe tereny wiejskie, a dalej – lasy. Na północ od miejscowości zlokalizowane jest lotnisko wojskowe. 

Główną arterią komunikacyjną miasta jest droga krajowa nr 10 łącząca je bezpośrednio na przykład z Wałczem, Stargardem, Szczecinem, Piłą, Bydgoszczą, Toruniem i Warszawą. DK 10 krzyżuje się w Mirosławcu z DW 177. Blisko stąd do takich większych miejscowości jak Wałcz (29 kilometrów), Czaplinek (28 kilometrów), Złocieniec (31 kilometrów), Kalisz Pomorski (15 kilometrów), Człopa (33 kilometry). 

W Mirosławcu obowiązuje kod pocztowy 78-650 i numer kierunkowy (+48) 67. Mirosławskie samochody są rejestrowane z kodem ZWA. 

Miasteczko pełni funkcje administracyjne – znajduje się w nim urząd gminy i urząd miasta Mirosławiec – instytucje mają wspólną siedzibę:

  • Urząd Miejski w Mirosławcu
    Adres: ul. Wolności 37, 78-650 Mirosławiec
    Telefon: 67 259 50 42

Z kolei osoby bezrobotne mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu:

  • PUP Wałcz
    Adres: ul. Wojska Polskiego 41, 78-600 Wałcz
    Telefon: 67 258 50 66

Mirosławiec nie jest turystycznym ośrodkiem, niemniej jest w nim co zwiedzać. Miasteczko ma bowiem długie dzieje, których świadectwem jest kilka zachowanych zabytków. Do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa została wpisana cała mirosławska starówka. Warto zobaczyć XVIII-wieczny Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP (rzymskokatolicka parafia Mirosławiec), a także eksponaty Muzeum Walk o Wał Pomorski z dioramą ukazującą przebieg walk w pobliżu Mirosławca, kolekcją broni itp. Miłośnicy historii odwiedzające te strony powinni zajrzeć także do wsi Zdbice w pobliskiej gminie Wałcz – znajduje się tam Skansen bojowy 1 Armii Wojska Polskiego. 

Rynek pracy, oferty pracy – Mirosławiec

Miasteczko jest ośrodkiem przemysłu (w tym drzewnego, meblowego, działalność prowadzą tu producenci kabli i przewodów, palet i opakowań, przyczep rolniczych), handlu i usług, działa tu także wiele firm budowlanych. Zgodnie z rejestrem REGON prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan w końcu grudnia 2020 r.) w Mirosławcu funkcjonuje 312 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

  • 1 duży (250-999 pracowników), 
  • 2 średnie (50-249 pracowników), 
  • 8 małych (10-49 pracowników), 
  • 301 mikro (0-9 pracowników). 

Najczęściej wybieranymi sekcjami PKD są:

  • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – stanowią 25% ogółu podmiotów gospodarki, 
  • budownictwo – 19,6%, 
  • przetwórstwo przemysłowe – 7,7%. 

W powiecie wałeckim bezrobocie jest nieco wyższe od średniej krajowej. Zgodnie z danymi GUS w grudniu 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła w nim 9,7%. Dla porównania, w woj. zachodniopomorskim wskaźnik był na poziomie 8,3%, a w Polsce – 6,2%. 

Do kogo kierowane są w okolicach Mirosławca oferty pracy? Wskazówką dla szukających zatrudnienia może być w tej kwestii Barometr zawodów, ogólnopolskie badanie ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. W 2021 r. w powiecie wałeckim najbardziej poszukiwani są chętni do pracy i spełniający kryteria pracodawców pracownicy budowlanki, branż meblowej, elektromaszynowej, motoryzacji,  transportu, gastronomii, opieki zdrowotnej, oświaty, księgowości, służb mundurowych, opiekunki dziecięce. 

W powiecie wskazano też jeden zawód nadwyżkowy. Trudności ze znalezieniem pracy mogą mieć specjaliści technologii żywności i żywienia, w szczególności tuż po studiach, bez doświadczenia zawodowego.