Praca Złocieniec Najnowsze oferty pracy: 21

Praca w Złocieńcu

Złocieniec (zachodniopomorskie) – położenie, ludność, dojazd

Złocieniec rozciąga się na powierzchni 32,28 kilometra kwadratowego, a liczba jego mieszkańców to około 13 tys. osób. Do miasta są przypisane numer kierunkowy (+48) 94 i kod pocztowy 78-520. 

Złocieniec leży pomiędzy Drawskiem Pomorskim a Czaplinkiem. W okolicy znajdują się też takie miasta jak Borne Sulinowo, Barwice, Połczyn-Zdrój, Świdwin, Łobez, Węgorzyno, Kalisz Pomorski, Mirosławiec, Wałcz. Odległość między Złocieńcem a stolicą Pomorza Zachodniego – Szczecinem wynosi 118 kilometrów. Żeby dostać się z miasteczka do stolicy Polski – Warszawy, trzeba pokonać z kolei 443 kilometrów. 

Przez Złocieniec wiedzie droga krajowa nr 20 (łącząca je bezpośrednio np. z Drawskiem Pomorskim i Czaplinkiem), a także trasy lokalne. Zatrzymują się tu również pociągi (linie nr 210 i 410). 

W mieście działają takie instytucje jak:

 • Urząd Miejski w Złocieńcu
  Adres: Stary Rynek 3, 78-520 Złocieniec
  Telefon: 94 367 20 22
 • Złocieniecki Ośrodek Kultury
  Adres: ul. Połczyńska 6, 78-520 Złocieniec
  Telefon: 94 367 14 55

Mieszkańcy Złocieńca, którzy szukają zatrudnienia, mogą rejestrować się w złocienieckim oddziale Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim:

 • PUP Drawsko Pomorskie – Filia w Złocieńcu
  Adres: ul. Piaskowa 1, 78-520 Złocieniec
  Telefon: +48 94 36 71 343

Złocieniec – informacja o pracodawcach

Jak wspomniano na wstępie, Złocieniec jest ośrodkiem przemysłowym – rozwijają się tu branże ceramiczna, odzieżowa, metalowa, meblowa, spożywcza, elementów budowlanych. W miasteczku działa przedsiębiorstwo rybackie, a także wiele firm budowlanych, placówek handlowych i usługowych. Turystyka nie stanowi dominującej dziedziny działalności, niemniej bez trudu znajdziemy w Złocieńcu gospodarstwa agroturystyczne, kwatery, pensjonaty. 

Zgodnie z REGON (stan na koniec 2020 r., źródło: GUS) w miasteczku zarejestrowanych jest 1584 podmiotów gospodarki narodowej. 1532 z nich tworzą 0-9 miejsc pracy, 46 zatrudnia od 10 do 49 osób, a 6 deklarujące stan kadry rzędu 50-249 pracowników. W mieście (ani też w obrębie całej gminy) nie ma dużych zakładów pracy.

Praca w Złocieńcu, powiecie drawskim

Stopa bezrobocia w powiecie drawskim przewyższa średnie wojewódzką i krajową. W grudniu 2020 r. wg GUS wskaźnik był na poziomie:

 • w powiecie drawskim – 13,3%, 
 • w woj. zachodniopomorskim – 8,3%, 
 • w Polsce – 6,2%. 

W jakim charakterze najłatwiej o zatrudnienie w okolicach Złocieńca? Zgodnie z prognozą zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów w 2021 r. w powiecie drawskim w dużym deficycie są pracownicy opieki medycznej – pielęgniarki i położne oraz ratownicy medyczni. Na liście profesji deficytowych zanotowano też innych specjalistów z branży medycznej, a także pracowników budownictwa, gastronomii, transportu, motoryzacji, branży maszynowej, oświaty, księgowości. Brakuje również na przykład windykatorów, robotników leśnych, pracowników usług pogrzebowych, opiekunek dziecięcych, geodetów i kartografów, pracowników HR. 

Z kolei zbyt wielu w porównaniu z dostępnymi ofertami pracy jest szukający zatrudnienia: gospodarzy obiektów, portierów, woźnych i dozorców, pracowników administracyjnych i biurowych, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, robotników budowlanych, rolników i hodowców, sprzedawców i kasjerów.