Praca Tuczno Najnowsze oferty pracy: 2

 • PZU Życie S.A.
  Szczecinek, Borne Sulinowo, Człopa, Wałcz, Tuczno, Mirosławiec, Szczecin, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko-Zdrój, Nowe Warpno, Police, Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Złocieniec, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Koszalin
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  21 godz.
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Szczecinek, Borne Sulinowo, Człopa, Wałcz, Tuczno, Mirosławiec, Szczecin, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko-Zdrój, Nowe Warpno, Police, Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Złocieniec, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Koszalin
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  5 dni
  Obserwuj

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Tucznie

Tuczno (zachodniopomorskie) – położenie, ludność, dojazd

Tuczna na mapie Polski należy szukać w granicach historycznej krainy Wielkopolski, w południowej części województwa zachodniopomorskiego, niedaleko granic z województwami wielkopolskim i lubuskim. Blisko znajdują się takie miasta jak Wałcz (stolica powiatu wałeckiego), a także Poła, Kalisz Pomorski, Mirosławiec, Człopa, Choszczno. Z Tuczna do wojewódzkiego Szczecina jest 135 kilometrów. Niewiele krótszą trasę – 133 kilometrów – trzeba pokonać,  by dostać się do stolicy woj. wielkopolskiego – Poznania.

Przez Tuczno wiodą droga wojewódzka nr 177, stanowiąca główną arterię komunikacyjną miasta, a także drogi lokalne. Nieopodal przebiegają też drogi krajowe – nr 22 i nr 10. 

Liczba mieszkańców Tuczna wynosi około 1,9 tys. osób. Powierzchnia miasta to 9,21 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu:

 • numer kierunkowy (+48) 67,
 • kod pocztowy – 78-640. 

Tuczno – firmy w liczbach

W mieście prowadzona jest działalność uzdrowiskowa, usługi związane z obsługą ruchu turystycznego (zakwaterowanie, gastronomia). Tuczno to także ośrodek handlowy. Jeśli chodzi o przemysł, niewielkie zakłady działają na przykład w branżach drzewnej, meblowej. Znajdziemy tu producenta czekolady, ceramiki, narzędzi, ekologicznych konstrukcji dachowych i domów. Przemysł ciężki i zbytnio ingerujący w środowisko naturalne nie jest rozwijany. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec 2020 r.) w miasteczku działa 220 podmiotów gospodarki narodowej. Trzy największe zakłady pracy, zatrudniające 50-249 osób, to jednostki budżetowe. W Tucznie rozwija się zatem drobna przedsiębiorczość, np. firmy rodzinne, jednoosobowe działalności. 

Praca w Tucznie i powiecie wałeckim

W tak niewielkim ośrodku gospodarczym ilość wakatów jest ograniczona, dlatego część mieszkańców Tuczna szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie wałeckim jest przy tym nieco wyższy od średniej wojewódzkiej. 

Stopa bezrobocia wg GUS – grudzień 2020 r.:

 • powiat wałecki – 9,7%, 
 • woj. zachodniopomorskie – 8,3%. 

Bezrobotni mieszkańcy Tuczna mogą zwracać się o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałczu:

 • PUP Wałcz
  Adres: ul. Wojska Polskiego 41, 78-600 Wałcz
  Telefon: 67 258 50 66

W grudniu 2020 r. w rejestrze urzędu figurowało 1,5 tys. bezrobotnych. 

W ocenie szansy na pracę w Tucznie i innych miastach powiatu wałeckiego może pomóc prognoza Barometr zawodów, wykonywana każdego roku z inicjatywy resortu pracy i ukazująca zapotrzebowanie na kadrę w poszczególnych powiatach i województwach. Przykładowo w 2021 r. w powiecie wałeckim notuje się deficyt pracowników budowlanki, transportu, opieki zdrowotnej, księgowości, edukacji, gastronomii, motoryzacji, branży elektromaszynowej. Brakuje też na przykład pracowników służb mundurowych, opiekunek dziecięcych, tapicerów. 

Z drugiej strony trudności ze znalezieniem zatrudnienia w powiecie mogą mieć przedstawiciele zawodu nadwyżkowego – specjaliści technologii żywności i żywienia.