Praca Nałęczów Najnowsze oferty pracy: 4

 • PZU Życie S.A.
  Chodel, Karczmiska, Łaziska, Wilków, Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Parczew, Łuków, Stoczek Łukowski, Radzyń Podlaski, Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Dęblin, Ryki, Lublin, Zamość, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród, Hrubieszów, Krasnystaw
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  9 godz.
  Obserwuj
 • LeasingTeam Professional
  Dęblin, Garbów, Gołąb, Góra Puławska, Janowiec, Kazimierz Dolny, Klementowice, Końskowola, Kurów, Lublin, Nałęczów, Puławy, Żyrzyn, Stara Wieś, Zarzecze
  specjalista (mid)
  pełny etat
  umowa o pracę
  3 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Chodel, Karczmiska, Łaziska, Wilków, Lubartów, Kock, Ostrów Lubelski, Parczew, Łuków, Stoczek Łukowski, Radzyń Podlaski, Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Dęblin, Ryki, Lublin, Zamość, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród, Hrubieszów, Krasnystaw
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  5 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Puławach
  Nałęczów
  3 dni
  Obserwuj

Praca LUBELSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Nałęczowie

Potencjał Nałęczowa – uzdrowisko 

Tradycje uzdrowiskowe w mieście sięgają końcówki XVIII wieku. Współcześnie w Nałęczowie jako jedynej miejscowości uzdrowiskowej w Polsce leczy się wyłącznie choroby kardiologiczne. Tutejszy mikroklimat obniża ciśnienie krwi. Pomoc znajdą zatem kuracjusze z m.in. nadciśnieniem, nerwicami serca, chorobą wieńcową, po przebytym zawale czy zabiegach operacyjnych.

Park zdrojowy w Nałęczowie z XVIII w. i znajdujące się w nim obiekty zabytkowe – m.in. sanatorium, Pałac Małachowskich, Stare Łazienki to miejsca, których nie można pominąć, odwiedzając to miasto. Podobnie jak zabytkowych willi, muzeów (Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego oraz Historii i Tradycji Nałęczowa „Ochronka”) czy tras turystycznych. Warto też dodać, że na Lubelszczyźnie leżą jedynie dwie miejscowości uzdrowiskowe – poza Nałęczowem jest to Krasnobród.

Położenie Nałęczowa – trasy i odległości

Nałęczów z Lublinem dzieli 30 km, a z najbliższym lotniskiem w Świdniku niewiele więcej – 45 km. Do siedziby władz powiatu – Puław jest 29 km, a do Kazimierza Dolnego – 24 km. Niedaleko znajdują się także takie miasta jak Bełżyce, Poniatowa, Opole Lubelskie czy Lubartów. Przez miasto nie prowadzą drogi krajowe. Biegnie tędy jedna trasa wojewódzka oraz drogi lokalne. W mieście znajduje się też stacja kolejowa.

Oferty pracy – Nałęczów i okolice

Rynek pracy w Nałęczowie tworzą 522 podmioty gospodarki narodowej (stan REGON na 31.08.2020 r.). Najliczniejsza jest grupa samozatrudnionych i zatrudniających do 9 osób – 498 jednostek. Dwudziestu pracodawców generuje między 10 a 49 miejsc pracy, trzech – od 50 do 249. Największy podmiot zatrudnia między 250 a 999 osób.

W strukturze własności dominują podmioty sektora prywatnego – jest ich 499, a 381 to osoby fizyczne prowadzące działalność. Na 19 jednostek budżetowych:
    • 10 liczy do 9 zatrudnionych,
    • w 7 pracuje od 10 do 49 osób,
    • w 2 największych – między 50 a 249 osób.

Podział podmiotów ze względu na obszary działalności (zadeklarowane sekcje PKD) wygląda następująco:

 • 21,8% podmiotów w Nałęczowie trudni się handlem hurtowym, detalicznym bądź naprawą pojazdów.
 • Sektor PKD: pozostałe usługi skupia 11,1% podmiotów.
 • Na trzecim miejscu jest działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 9,4% podmiotów.
 • Niewiele mniej – 9,2% zajmuje się budownictwem.
 • 8,8% podmiotów jest w sekcji opieka zdrowotna i pomoc społeczna.
 • 7,9% realizuje działalność profesjonalną, naukową i techniczną.
 • Transport i gospodarkę magazynową wybrało 6,1% podmiotów.
 • Pozostałe sekcje skupiają po mniej niż 30 podmiotów gospodarki narodowej.

W Nałęczowie nie ma dużych zakładów przemysłowych. To teren o czystym powietrzu, nieskażonej przyrodzie. Około 70% powierzchni miasta zajmują użytki rolne.

Województwo lubelskie cechuje się niewielkim uprzemysłowieniem i przewagą rolnictwa w gospodarce regionu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest utrzymująca się, wyższa niż średnia krajowa wartość wskaźnika bezrobocia. Puławy to jedno z większych miast województwa, z dużymi zakładami pracy. Czy w związku z tym wskaźnik bezrobocia w powiecie nie osiąga dużych wartości? 

Wg danych GUS w sierpniu 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła 6,1% w Polsce, 8,1% w woj. lubelskim, 6,3% w powiecie puławskim. Jak widać, na tle innych regionów województwa okolice Puław wypadają bardzo dobrze. Rynek pracy w województwie lubelskim jest zróżnicowany. Najniższa stopa bezrobocia w sierpniu 2020 r. była w powiecie łukowskim – 4,9%, najwyższa – aż o 10% więcej – we włodawskim. 

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach zarejestrowanych było w sierpniu 3,1 tys. osób, z czego 243 osoby mieszkające w Nałęczowie (gmina).