Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Gorzów Wielkopolski Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 325

Praca w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski jest jedną ze stolic województwa lubuskiego. Miasto położone w otoczeniu wzgórz i rzeki Warty oraz lasów i jezior stanowi atrakcyjny punkt turystyczny. Gorzów Wielkopolski to w głównej mierze miasto przemysłowe.

Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim skupiony jest głównie wokół przemysłu chemicznego, elektronicznego, energetycznego, farmaceutycznego oraz motoryzacyjnego. Praca w Gorzowie Wielkopolskim w ekonomicznej strefie dostępna jest zarówno dla specjalistów, jak i fachowców. Ponadto częstym zjawiskiem występującym w obszarach związanych z zatrudnieniem jest tryb pracy sezonowej. Każdego roku wzrost zatrudnienia widać wyraźnie w branży budowlanej.

Dotacje unijne znacznie wpłynęły na rozwój gospodarczy miasta. Środki finansowe otrzymane z UE przeznaczone zostały na rozbudowę infrastruktury drogowej, co miało bezpośredni wpływ na inwestycje na lokalnym rynku pracy. Nowe inwestycje to także nowe miejsca pracy dla Gorzowian.

Programy dofinansowań związane z założeniem działalności gospodarczej miały wpływ na wzrost aktywności gospodarczej w sektorze jednoosobowych działalności gospodarczych. Duża ilość małych pracodawców jest także szansą za zatrudnienie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Sporą część gospodarki miasta zajmują obszary usługowe o różnorodnym przeznaczeniu. Dominuje handel, pośrednictwo w obszarze finansów i nieruchomości.

Rozwija się stale obszar usług specjalistycznych, do których zalicza się w dużej mierze usługi medyczne i prawne. Spora ilość gabinetów lekarskich oraz kancelarii prawniczych, radcowskich, notarialnych wypełniają mapę zawodową Gorzowa Wielkopolskiego.

Prężnie rozwija się rynek mieszkaniowy w mieście. Fakt poprawy warunków płacowych umożliwiających zaciągnięcie kredytu na poczet mieszkania przyczynił się do znacznego rozwoju rynku nieruchomości.