Praca Międzyrzecz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 317

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   lubuskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Międzyrzeczu

Międzyrzecz jest miastem w zachodniej Polsce. Znajduje się w województwie lubuskim, niedaleko jego granicy z województwem wielkopolskim. Miasteczko stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz powiatu międzyrzeckiego, a także miejsko-wiejskiej gminy. 

Jest to przyjazna miejscowość pełna atrakcji i ciekawych miejsc. Jej lokalizacja wśród licznych jezior i lasów, niedaleko Drawieńskiego Parku Krajobrazowego oraz Krzesińskiego Parku Krajobrazowego zachęca do wypoczynku, sportu i rekreacji w otoczeniu natury

Jak z kolei wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza? Czy trudno o znalezienie w Międzyrzeczu pracy? Czytaj dalej i dowiedz się, kto ma największe szanse na rozwijanie kariery w tej części woj. lubuskiego. 

Międzyrzecz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Międzyrzecz to stolica powiatu międzyrzeckiego. Do powiatu należą także miasta Skwierzyna i Trzciel oraz liczne wsie. Dystans między Międzyrzeczem a Skwierzyną wynosi 19 kilometrów, do Trzciela jest natomiast 25 kilometrów. 

W pobliżu Międzyrzecza znajdują się takie duże ośrodki miejskie jak Gorzów Wielkopolski (47 kilometrów), Poznań (118 kilometrów), Zielona Góra (65 kilometrów). Granica polsko-niemiecka jest oddalona o około 70 kilometrów. 

Liczba mieszkańców Międzyrzecza wynosi 17,8 tys. osób. Powierzchnia miasta to 10,26 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu zatem dość duża, to niespełna 1739 osób na kilometr kwadratowy. 

W Międzyrzeczu obowiązują:

 • kod pocztowy– 66-300,
 • numer kierunkowy – (+48) 95, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – FMI.

Władze samorządowe rezydują w:

 • Urzędzie Miejskim (adres: Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz, telefon: 95 742 69 30)
 • Starostwie Powiatowym (adres: ul. Przemysłowa 2, 66-300 Międzyrzecz, telefon: 95 742 84 10)

Międzyrzecz ma historię sięgającą średniowiecza. Świadectwem wielowiekowych dziejów są tutejsze zabytki – do tych najbardziej znanych należy zamek w Międzyrzeczu – otoczona fosą piastowska forteca wzniesiona na polecenie króla Kazimierza Wielkiego. Do innych cennych zabytków należą zlokalizowane w Międzyrzeczu: ratusz, rynek ze starymi kamienicami, kościół farski (parafia św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, cerkiew Świętych Cyryla i Metodego i wiele innych. 

Miasto jest też ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, w którym działają takie instytucje jak Międzyrzecki Ośrodek Kultury wraz z kinem, Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, Biblioteka Publiczna i inne. 

Rynek pracy, oferty pracy – Międzyrzecz

Międzyrzecz jest centrum gospodarczym gminy i powiatu. Rozwija się tu przemysł – firmy korzystają np. z infrastruktury Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego. W mieście działają producenci systemów akustycznych i cieplnych, silosów zbożowych, elementów budowlanych, mebli, rur preizolowanych, instalacji elektrycznych, zanęt wędkarskich, klocków dla dzieci, kontenerów i konstrukcji stalowych, elementów z pianki poliuretanowej, dywaników samochodowych, drzwi i okien z PCV. 

Zgodnie z rejestrem REGON (styczeń 2021 r.) najwięcej jest w Międzyrzeczu:

 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – stanowią 20,1% wszystkich podmiotów gospodarki narodowej, 
 • firm z branży nieruchomości – 14,6%, 
 • przedsiębiorstw budowlanych – 12,9%, 
 • zakładów przemysłowych – 7,3%, 
 • placówek opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – 7,2%
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 7%. 

W mieście funkcjonują firmy różnej wielkości. Spośród wszystkich 2254 podmiotów gospodarki narodowej z Międzyrzecza: 

 • 2 to duże jednostki (250-999 pracowników), 
 • 21 to podmioty średniej wielkości (50-249 pracowników), 
 • 88 są małe (10-49 pracowników, 
 • 2149 stanowią mikropodmioty (0-9 pracowników).  

Zgodnie z informacją GUS stopa bezrobocia w powiecie jest na poziomie 9,9% (styczeń 2021 r.). Dla porównania, wskaźnik obliczony dla kraju przybrał w tym samym czasie wartość 6,5% i tyle samo dla woj. lubuskiego. 

Dość wysoka stopa bezrobocia na tle województwa i Polski nie oznacza, że nie ma w powiecie międzyrzeckim ofert pracy. Zgodnie z corocznym badaniem Barometr zawodów w 2021 r. notuje się tu deficyt pracowników budownictwa, opieki zdrowotnej, gastronomii, różnego rodzaju produkcji przemysłowej, księgowości, transportu, IT i innych branż. 

PUP Międzyrzecz

Osoby szukające zatrudnienia w mieście i powiecie mają do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu:

 • Adres: Pl. Powstańców Wlkp. 1, 66-300 Międzyrzecz
 • E-mail: zimi@praca.gov.pl
 • Telefon: 95 741 20 66

Szukaj pracy w mieście