Praca Ożarów

Najnowsze oferty pracy: 427

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  18 godz.
 • Kierownik kontraktów

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   świętokrzyskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  kierownik/koordynator
  20 godz.

Praca w Ożarowie

Ożarów – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Ożarów (świętokrzyskie) to jedno z dwóch miast w powiecie opatowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej i tym samym lokalny ośrodek administracyjny. Liczba mieszkańców miasta wynosi 4,5 tysiąca, a jego powierzchnia niemal 8 kilometrów kwadratowych. To spokojne miasteczko, nieduży ośrodek handlowy i gospodarczy powiatu. W jakich branżach w mieście i gminie Ożarów oferty pracy są łatwo dostępne? Turystyka, przemysł, a może usługi – jakie sektory rozwijają się w okolicy najszybciej? I dla kogo to dobry kierunek na poszukiwanie zatrudnienia?

Miasto leży we wschodniej części województwa świętokrzyskiego. W niedalekiej odległości od takich miejskich ośrodków jak Ćmielów, Annopol, Zawichost, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Kunów, Sandomierz czy Józefów nad Wisłą. Rzeka płynie zresztą kilkanaście kilometrów od Ożarowa, a walory przyrodnicze jej doliny podnoszą potencjał turystyczny miasta. Miejscowość jest dobrze skomunikowana w skali regionalnej dzięki gęstej sieci dróg powiatowych i gminnych, łączących okoliczne miasta i wsie. Biegną przez nią także trasy o charakterze międzyregionalnym: droga krajowa nr 74, z Kielc do Kraśnika, droga krajowa nr 723, łącząca Warszawę i Tarnobrzeg oraz droga wojewódzka nr 755 (relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Zawichost).

Rynek pracy, oferty pracy – Ożarów

Jak wygląda profil gospodarczy miasta? Na terenie Ożarowa działają 384 podmioty gospodarki narodowej (stan REGON na 31 lipca 2020 r.). Nie ma wśród nich korporacji czy dużych firm. 5 największych pracodawców, z czego trzech z sektora publicznego, zatrudnia między 50 a 249 osób. W gospodarczym krajobrazie miasta przeważają mikro- i małe przedsiębiorstwa. Podmiotów liczących do 9 pracowników jest 351. między 10 a 49 zatrudnionych – 28.

Na przestrzeni lat liczba przedsiębiorstw w Ożarowie utrzymuje się na podobnym poziomie, trudno zatem mówić o szybkim wzroście przedsiębiorczości mieszkańców. Np. w lipcu 2018 r. w rejestrze REGON figurowało w mieście 387 podmiotów gospodarki narodowej.

Jakie branże w Ożarowie firmy wybierają najczęściej? Handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów – to najliczniej reprezentowana sekcja PKD. Taką działalnością zajmują się 123 ożarowskie podmioty. Do rozwiniętych branż w mieście należą też przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, transport i gospodarka magazynowa, edukacja oraz usługi. Ważnym pracodawcą w gminie jest cementownia z największym na terenie całej Europy piecem do wypału klinkieru metodą suchą.

W tym regionie turystyka nie jest szczególnie rozwiniętym obszarem gospodarki, niemniej w Ożarowie i okolicy można znaleźć ciekawe miejsca rekreacji i odpoczynku. Ożarów – gmina to tereny o bogatych walorach krajobrazowych, świetnie się nadające do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych.

Obsługujący Ożarów urząd pracy w Opatowie w lipcu 2020 r. miał w swoim rejestrze 2925 osób ze statusem bezrobotnego, z czego 1445 kobiet. Stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 12,8%. W tym samym okresie średnia wartość tego wskaźnika dla Polski była równa 6,1%, a dla woj. świętokrzyskiego – 8,6%. Wskaźnik bezrobocia nie należy zatem do niskich, ale jednocześnie lokalny rynek zatrudnienia cechuje niedoborami kadrowymi w wielu branżach.

Problemy przedsiębiorców z obsadzeniem miejsc pracy w województwie świętokrzyskim w dużym stopniu wynikają z niskiej aktywności zawodowej ludności, niedostosowaniu kwalifikacji, zbyt niskim doświadczeniu w stosunku do wymagań pracodawców. Pogłębioną analizę stanu lokalnej gospodarki znaleźć można w badaniu Barometr zawodów, które co roku powstaje na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na reprezentantów jakich zawodów czeka zatem w tej części Polski praca? Ożarów i okolice w powiecie opatowskim cechuje niedobór kandydatów w bardzo wielu obszarach. W deficycie jest tutaj kilka zawodów budowlanych, a także pracownicy związani z produkcją przemysłową, transportem i spedycją. Niedobory kadrowe zauważono też w m.in. w branży metalowej i elektromechanicznej, przemyśle spożywczym i gastronomii, usługach, finansach, edukacji, sektorze medycznym. Lista zawodów deficytowych jest w powiecie bardzo rozbudowana.

Z drugiej strony o oferty pracy w województwie świętokrzyskim muszą szczególnie starać się ekonomiści. W samym powiecie nadwyżka dotyczy także filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców, pedagogów, rolników i hodowców oraz spedytorów i logistyków.

Szukaj pracy w mieście