Praca Przedbórz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 362

 • Konsultant Oświatowy

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz  
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko
  1 godz.
 • Konsultant ds. Telefonicznej Obsługi Klienta w Szkole Językowej - umawianie spotkań

  Centrum Kształcenia Językowego The Point   łódzkie, Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz   praca zdalna
  specjalista junior / mid / senior  umowa zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko
  1 godz.

Praca w Przedborzu

Przedbórz – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Przedbórz to 3,5-tysięczne miasto, siedziba gminy miejsko-wiejskiej w powiecie radomszczańskim. Administracyjnie leży w województwie łódzkim, geograficznie – nad rzeką Pilicą, na Wyżynie Przedborskiej. Przedbórz – gmina zajmuje 190 km², z czego miasto ponad 6 km². Kod pocztowy to 97-570, numery rejestracyjne pojazdów poprzedzają litery ERA, a strefa numeracyjna obowiązująca w mieście to 44.

Przedbórz leży w centralnej Polsce i ma dobry dostęp do infrastruktury drogowej. Przebiegają tędy droga krajowa nr 42, prowadząca przez cztery województwa – opolskie, śląskie, łódzkie i świętokrzyskie i łącząca, a także droga wojewódzka nr 742 (łączy woj. łódzkie i świętokrzyskie). Przedbórz z Łodzią dzieli ok. 90 km, z Katowicami 126 km, a z Warszawą 170. Najbliższy międzynarodowy port lotniczy znajduje się w Łodzi.

Miejscowość ma do zaoferowania przede wszystkim tereny o walorach krajobrazowych. W gminie znajdują się zalew o funkcjach rekreacyjnych, podlegające ochronie siedliska „Dolina Środkowej Pilicy” oraz „Ostoja Przedborska” w Przedborskim Parku Krajobrazowym, czy Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Majowa Góra”. Tutaj także można wejść na największe wzniesienie w województwie – Fajną Rybę (347 m n.p.m.). Przez miasto biegną szlaki turystyczne, w tym szlak wodny Pilicy.

Kolejny atut turystyczny Przedborza to zabytki, a należy dodać, że miasto ma długą historię – lokację miejską uzyskało w XIV w. Zobaczyć warto w Przedbórzu zamek, właściwie jego ruiny. Budowla pochodzi z XIV w., a jej budowę zainicjował Król Kazimierz Wielki. Znajdują się tu także ratusz w stylu klasycystycznym z początków XX w., barokowe tzw. „kapliczki choleryczne” z XVII w., zabytkowy Kościół św. Aleksego z XIII w. W budynku dawnej karczmy wzniesionym pierwotnie w XVIII w. mieści się dziś Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej. W Przedborzu atrakcji turystycznych zatem nie brakuje.

A jak wygląda tu codzienne życie mieszkańców? Mają oni do dyspozycji ośrodki edukacyjne – od przedszkoli poprzez szkoły podstawowe do szkół ponadgimnazjalnych i zawodowych. Wśród placówek znajdują się także niepubliczne – instytucje kulturalne (Miejski Dom Kultury i bibliotekę publiczną). Lokalna społeczność jednoczy się wokół wspólnych pasji, także w klubach sportowych i stowarzyszeniach. W miejscowości działa m.in. klub seniora i orkiestra dęta, odbywają się koncerty, wieczory poezji czy przedstawienia teatralne. Organizowane są na terenie Przedborza imprezy znane w regionie, np. Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej i Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.

Rynek pracy, oferty pracy – Przedbórz

Bezrobocie, w tym także długotrwałe, jest istotnym problemem w wielu polskich miejscowościach. A jak wygląda lokalny rynek pracy? Przedbórz i okolice nie odznaczają się szczególnie dużym bezrobociem. Stopa bezrobocia w powiecie radomszczańskim wynosiła w maju 2020 r. 6,5%. W województwie łódzkim oraz w Polsce średnia była niższa, jednak jedynie o 0,5%. Liczba bezrobotnych w powiecie wynosiła w maju 2,9 tys.

Odpowiedzi na pytanie, dla kogo znajdzie się w Przedborzu praca, warto poszukać w prognozie Barometr zawodów. Zgodnie z tym prowadzonym na zlecenie resortu pracy badaniem, w deficycie na terenie powiatu radomszczańskiego jest wiele profesji. Problemy ze znalezieniem kandydatów do pracy mają przede wszystkim pracodawcy w branży budowlanej. O pracę nie powinni martwić się także np. pracownicy ochrony zdrowia, rachunkowości i księgowości, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, kucharze.

W Przedborzu działa łącznie 418 podmiotów gospodarki narodowej (stan REGON na 31.05.2020 r.), z czego prawie 96% to sektor prywatny, a 82% to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Najmniejszych jednostek, zatrudniających do 9 osób, jest w mieście 398. Nie ma za to ani na terenie miasta, ani gminy dużych przedsiębiorstw, liczących powyżej 250 pracowników. Co za tym idzie, lokalną gospodarkę napędzają mikro- i małe firmy. To właśnie najmniejsze biznesy, także w skali krajowej, generują najwięcej miejsc pracy, budują konkurencyjny rynek produktów i usług. Najwięcej firm zajmuje się handlem, przetwórstwem przemysłowym i usługami. Inne popularne branże to budownictwo, opieka zdrowotna i pomoc społeczna oraz działalność profesjonalna, naukowa i techniczna. Coraz większego znaczenia dla lokalnej gospodarki nabiera także sektor turystyczny, a wraz z nim gastronomia, hotelarstwo i agroturystyka.

Szukaj pracy w mieście