Praca Radymno

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 298

Praca w Radymnie

Radymno jest małym miastem w południowo-wschodniej Polsce, tuż przy granicy z Ukrainą, w obrębie krainy Bramy Przemyskiej, nad rzeką San. Znajduje się w powiecie jarosławskim, w województwie podkarpackim. Samo stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Radymno. 

W mieście życie toczy się spokojnie – miejscowość stwarza warunki do rozwijania pasji, ciekawie spędzania wolnego czasu. Jak natomiast wyglądają perspektywy na znalezienie w Radymnie pracy od zaraz? Czytaj dalej i zapoznaj się ze społeczno-gospodarczym profilem Radymna. 

Radymno – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Radymno to małe miasto, i jeśli chodzi o zajmowaną powierzchnię, i populację. Miejscowość rozciąga się na 13,62 kilometrach kwadratowych terenu. Liczba jej mieszkańców wynosi około 5,3 tys. osób. 

W Radymnie obowiązują numer kierunkowy (+48) 16 i kod pocztowy 37-550. Tutejsze samochody można rozpoznać po pierwszych literach na tablicach rejestracyjnych – RJA.

Radymno to jedno z trzech miast należących do powiatu jarosławskiego – obok Jarosławia i Pruchnika. Odległość od tego pierwszego wynosi mniej więcej 17 kilometrów, a żeby dostać się do drugiego, trzeba przejechać około 29 kilometrów. Niedaleko z Radymna do Przemyśla (20 kilometrów) i Przeworska (29 kilometrów), a także przejść granicznych – Korczowa Krakowiec (22 kilometry), Medyka-Szeginie (30 kilometrów). 

Na infrastrukturę transportową Radymna składają się drogi lokalne i ponadlokalne, między innymi DK94 (która w pobliżu łączy się z DK77 i autostradą A4).

W Radymnie znajdują się instytucje użyteczności publicznej, między innymi:

 • Urząd Miasta Radymna
  Adres: ul. Lwowska 20B, 37-550 Radymno
  Telefon: 16 628 24 17
 • Urząd Gminy
  Adres: ul. Lwowska 38, 37-550 Radymno
  Telefon: 16 628 11 38
 • Miejski Ośrodek Kultury
  Adres: Lwowska 16, 37-550 Radymno
  Telefon: 16 628 14 11

Bezrobotni mieszkańcy Radymna mogą szukać wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu:

 • PUP w Jarosławiu
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 2, 37-500 Jarosław
  Telefon: 16 621 21 88

Miasteczko może poszczycić się wielowiekowymi dziejami – uzyskało prawa miejskie w pierwszej połowie XV wieku. Do dziś można podziwiać tutejsze zabytki, wiele z nich jest skupionych w pobliżu rynku. Odwiedzając miejscowość, warto zajrzeć na przykład do kościoła św. Wawrzyńca z XVIII wieku (kościół jest siedzibą jednej z dwóch działających w Radymnie parafii rzymskokatolickich). 

Radymno ma także inne atrakcje. W granicach miasta znajduje się zalew ZEK, sztuczny zbiornik wodny wykorzystywany do uprawiania sportu, rekreacji na świeżym powietrzu, wędkowania. Nad zalewem prowadzona jest szkoła żeglowania i podejmowane inne inicjatywy – organizuje je przede wszystkim Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne „ZEK Radymno”.

Rynek pracy, oferty pracy – Radymno

Bliskość granicy kraju stanowi ważny atut inwestycyjny, pozwalający lokalnym przedsiębiorcom na poszukiwanie rynków zbytu na wschodzie i południu Europy. W gminie Radymno znajdują się także tereny należące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Podstrefa Radymno obejmuje obszar o wielkości 6,35 hektara. 

Samo miasteczko stanowi mały ośrodek gospodarczy. Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, listopad 2020 r.) w Radymnie działa 428 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 5 średniej wielkości, 20 małych i 403 mikrojednostki.

Najczęściej wybierane w czasie rejestracji podmiotu gospodarki sekcje PKD to:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 139 jednostek, 
 • budownictwo – 52 jednostki, 
 • pozostałe usługi – 38, 
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 34, 
 • transport i gospodarka magazynowa – 28. 

Rynek pracy w Radymnie jest ograniczony, dlatego część mieszkańców decyduje się na zatrudnienie w sąsiednich miastach. Poziom bezrobocia na w znacznym stopniu rolniczym obszarze powiatu jarosławskiego jest dość wysoki. Stopa bezrobocia w listopadzie 2020 r. wynosiła 11,3%. Dla porównania, wskaźnik obliczony dla woj. podkarpackiego znajdował się w tym samym okresie na poziomie 8,9%, a dla Polski – 6,1%. 

Nie oznacza to jednak całkowitego braku ofert pracy w okolicy – często problemem jest niedostosowanie kwalifikacji mieszkańców do potrzeb pracodawców, zbyt niskie oferowane płace lub niezadowalające warunki zatrudnienia. 

Oceniając indywidualne szanse na etat w powiecie jarosławskim, warto posiłkować się wynikami badania Barometr zawodów, wykonywanego co roku na zlecenie resortu pracy. Jest to prognoza obrazująca zapotrzebowanie na lokalnych rynkach pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie jarosławskim poszukiwani są w szczególności pracownicy budownictwa z uprawnieniami, oświaty, transportu, opieki zdrowotnej, gastronomii, księgowości czy motoryzacji. 

Szukaj pracy w mieście