Praca Sieniawa Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 12

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE PODKARPACKIE MAŁOPOLSKIE LUBUSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Sieniawie

Sieniawa (podkarpackie) – ludność, położenie, dojazd

Sieniawa jest jednym z trzech miast położonych w powiecie przeworskim – obok Przeworska (stolicy powiatu) i Kańczugi. Miasto Sieniawa jest wśród nich najmniejsze i pod względem zajmowanego terenu, i jeśli chodzi o populację. 

Sieniawa – podstawowe dane:

 • powierzchnia – 6,76 kilometra kwadratowego, 
 • liczba mieszkańców – 2,1 tys. osób, 
 • numer kierunkowy – (+48) 16, 
 • kod pocztowy – 37-530,
 • oznaczenie rejestracji pojazdów – RPZ. 

Sieniawa stanowi lokalny ośrodek administracyjny. Władze samorządowe rezydują w sieniawskim ratuszu: Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie, ul. Rynek 1, 37-530 Sieniawa, tel.: (16) 622 73 01. 

Z kolei urząd pracy, któremu podlega Sieniawa, jest zlokalizowany w Przeworsku: Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk, tel.: (16) 648 84 28. 

Sieniawa jest położona w północno-wschodniej części woj. podkarpackiego, w odległości około 60 kilometrów od Rzeszowa, 20 kilometrów od Przeworska, 26 kilometrów od Jarosławia i 20 kilometrów od Leżajska. Z Sieniawy do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec jest nieco ponad 60 kilometrów. 

W miasteczku krzyżują się drogi wojewódzkie nr 835, 867 i 870. Za zachodnią granicą miasta przebiega z kolei droga krajowa nr 77.

Sieniawa – firmy w liczbach

Miasto stanowi ośrodek gospodarczy o znaczeniu lokalnym. Nie znajdziemy tu ciężkiego przemysłu i firm o rozbudowanych strukturach organizacyjnych, a przede wszystkim małe biznesy, często rodzinne, ośrodki wypoczynkowe, liczne sklepy, punkty usługowe, niewielkie zakłady przemysłowe. 

Zgodnie z rejestrem REGON (GUS, stan w końcu listopada 2020 r.) w Sieniawie działa 216 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 3 średniej wielkości (50-249 miejsc pracy), 7 małych (10-49 miejsc pracy) i 206 mikro (0-9 miejsc pracy). 

Najwięcej sieniawskich podmiotów prowadzi działalność handlową lub zajmuje się naprawą pojazdów (20,4%), to firmy budowlane (12%), punkty usługowe (11,6%) i zakłady przemysłowe (10,2%). 

Praca w Sieniawie i okolicy

Rynek pracy w Sieniawie jest niewielki, dlatego część mieszkańców znajduje zatrudnienie w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie przeworskim jest przy tym dość wysoki – zgodnie z danymi GUS w listopadzie 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła w nim 11,7%. Dla porównania, średnia krajowa w tym samym okresie to 6,1%, a wojewódzka – 8,9%. 

Nie znaczy to jednak całkowitego braku ofert pracy w Sieniawie i okolicy. By ocenić swoje szanse na zatrudnienie, warto zorientować się, jakie jest zapotrzebowanie tutejszych pracodawców. Pomocne może okazać się badanie Barometr zawodów, wykonywane każdego roku na polecenie resortu pracy. 

Eksperci rynku pracy wskazali w 2021 r. aż 42 grupy profesji deficytowych w powiecie. Poszukiwani są pracownicy:

 • budowlanki i urbanistyki (betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, geodeci i kartografowie, inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy urządzeń dźwigowo-transportowych, robotnicy budowlani),
 • motoryzacji, produkcji przemysłowej (elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, lakiernicy, masarze, przetwórcy ryb, monterzy elektronicy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy obrabiarek skrawających, projektanci wzornictwa przemysłowego i operatorzy CAD, spawacze),
 • opieki zdrowotnej i pomocy społecznej (farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, ratownicy medyczni, pracownicy socjalni), 
 • finansów (pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych), 
 • handlu (kierownicy sprzedaży, pracownicy sprzedaży internetowej), 
 • oświaty (nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele praktycznej nauki zawodu i przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli), 
 • branży beauty (fryzjerzy, kosmetyczki), 
 • transportu (kierowcy autobusów, ciężarówek, spedytorzy i logistycy),
 • gastronomii (kucharze, piekarze, szefowie kuchni), 
 • zakwaterowania (recepcjoniści i rejestratorzy).