Praca Łęczyca

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 278

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   łódzkie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Łęczycy

Miasto Łęczyca leży nad rzeką Bzurą na północ od Łodzi. Jest siedzibą władz gminy i powiatu łęczyckiego i jako taka stanowi ośrodek administracyjno-gospodarczy regionu. Co warto wiedzieć o tym mieście? W jakich branżach dostępna jest praca w Łęczycy? I czym charakteryzuje się tutejszy profil gospodarczy?

Łęczyca – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Miejscowość zajmuje prawie 9 km kwadratowych terenu, zamieszkiwanych przez niemal 14 tysięcy osób. Łęczyckie tablice rejestracyjne wyróżniają litery ELE, kod pocztowy to 99-100, strefa numeracyjna: (+48) 24. Województwo łódzkie, a wraz z nim Łęczyca, leży w centralnej Polsce i przebiega przez nie rozbudowana sieć połączeń drogowych i kolejowych. Duże znaczenie dla rozwoju miasta i gminy Łęczyca ma dostęp do dwóch autostrad. Nieco ponad 20 km od miasta znajduje się Węzeł Piątek – wjazd na autostradę A1, jedynie 12 km dzieli Łęczycę od wjazdu na autostradę A2. Ponadto przez miasto prowadzą droga krajowa nr 91 (Gdańsk – Łódź), droga wojewódzka nr 703 (Łowicz – Poddębice) oraz linia kolejowa. Najbliższy międzynarodowy port lotniczy znajduje się w Łodzi i jest oddalony o 45 km. Odległość między Łęczycą a Warszawą wynosi 153 km, Poznaniem – 173 km, a Wrocławiem – 224 km.

Łęczyca to lokalizacja pełna atrakcji turystycznych, związanych z bogactwem historyczno-kulturowym regionu i jego zasobami naturalnymi. Historia miasta jest długa. Już w VI w. istniał na jego terenach gród. W XIII w. Łęczyca uzyskała lokację miejską, a w połowie XIV w. król Kazimierz Wielki wzniósł na terenie miasta zamek otoczony obronnymi murami. Spalony przez Krzyżaków, a następnie odbudowany dziś jest siedzibą muzeum w Łęczycy i, jak głoszą legendy, miejscem, gdzie można spotkać Borutę – diabła łęczyckiego. Zabytków w mieście jest sporo i z pewnością miłośnicy dawnych dziejów nie będą się w mieście nudzić. Na liście historycznych obiektów są m.in. Kościół i Klasztor oo. Bernardynów, klasycystyczny ratusz, baszta z murami obronnymi miasta, Kościół farny p.w. św. Andrzeja Apostoła. Łęczycką kulturę krzewią miejskie instytucje – Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna i wspomniane wcześniej Muzeum na Zamku.

Rynek pracy, oferty pracy – Łęczyca

W jakich firmach dostępna jest w Łęczycy praca? Zgodnie ze stanem REGON (na 31.05.2020 r.) na obszarze gminy miejskiej zarejestrowanych jest 1374 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 1297 to najmniejsze jednostki – samozatrudnieni bądź przedsiębiorcy zatrudniający do 9 osób. W 52 jednostkach pracuje między 10 a 49 pracowników. W mieście działają jednak także więksi pracodawcy. 22 zadeklarowało stan zatrudnienia w przedziale 50-249, a 3 – od 250 do 999. Jeśli chodzi o sekcje Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), najwięcej łęczyckich podmiotów – 348 – wybrało: handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle. Kolejne popularne sekcje to pozostała działalność usługowa – 129, działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 127 podmiotów, budownictwo oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna – po 117 podmiotów.

Profil gospodarczy miasta jest więc zróżnicowany i w związku z tym w wielu branżach dostępna jest praca. Łęczyca i okolice (powiat) cechują się stopą bezrobocia na poziomie 6,9%, a więc nieco wyższą niż ta dla województwa łódzkiego i Polski – 6,0% (dane GUS na maj 2020 r.). W maju w PUP w Łęczycy zarejestrowanych było około 1400 osób bezrobotnych.

Prowadzone co roku na zlecenie resortu pracy badanie Barometr zawodów dostarcza danych na temat rynku zatrudnienia w skali kraju oraz w poszczególnych jej obszarach – województwach i powiatach. Jest istotnym źródłem informacji na temat tego, dla kogo w danych obszarach znajdą się oferty pracy. Łęczyca i okolice to teren, gdzie najbardziej pożądanym przez pracodawców zawodem jest magazynier. W powiecie panuje największy deficyt tych pracowników. W badaniu wyróżniono także 18 zawodów deficytowych. Znalazły się wśród nich zarówno te wymagające wykształcenia zawodowego lub branżowego i aktualnych uprawnień, np. ślusarze, spawacze czy pracownicy przetwórstwa metali, jak i wyższego wykształcenia m.in. psycholodzy i psychoterapeuci, pielęgniarki oraz położne.

Rynek pracy w województwie łódzkim w znaczącym stopniu rozwija się dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która obejmuje ponad 1770 hektarów w woj. łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Podstrefa Łęczyca to niemal 14 hektarów terenów przeznaczonych na inwestycje. Przedsiębiorcy działający w strefie mogą liczyć na ulgi i zwolnienia podatkowe, pomoc merytoryczną i preferencyjne warunki prowadzenia działalności. W ramach podstrefy działają w Łęczycy duzi pracodawcy – w branży obróbki tworzyw sztucznych, producent komponentów precyzyjnych i wyrobów z żelaza zgrzewnego oraz producent produktów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

PUP Łęczyca

Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 31, 99-100 Łęczyca

E-mail: lole@praca.gov.pl

Telefon: 24 721 29 14.